SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Agatha Christie - biografia

Agatha Christie urodziła się 15 września 1959 roku w Torquay, zmarła w 12 stycznia 1976 w Wallingford. Ta brytyjska autorka zyskała międzynarodową sławę dzięki pisaniu powieści kryminalnych. Uważana jest za najlepiej sprzedającą się pisarkę wszech czasów. Książek wydanych w jej ojczystym języku sprzedano aż miliard. Drugie tyle trafiło na rynek zagraniczny, przetłumaczone na 45 języków. Christie tworzyła również pod pseudonimem Mary Westmacott. Jej alter ego skupiało się na literaturze obyczajowej, w której również odniosła sukces, jednak już nie tak spektakularny. W sumie Christie napisała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych.

Książki Agaty Christie


Charakterystyczne dla pisarki było lokowanie akcji w zamkniętych pomieszczeniach, w których ofiary, podejrzani i morderca (lub mordercy) funkcjonowali obok siebie aż do wyjaśnienia sprawy. Dwie najważniejsze postaci z książek Agaty Christie to Herkules Poirot oraz panna Marple. Bohaterowie doczekali się wielu adaptacji swoich przygód i na stale wpisali się w świat popkultury.

Czym zajmowała się Agata Christie poza pisaniem?


Christie nie zawsze działała jako pisarka. W czasie I wojny światowej służyła w szpitalu oraz pracowała jako technik farmaceutyczny. Wiedza zdobyta w tamtym okresie, zwłaszcza ta dotycząca trucizn, przydała jej się w późniejszym pisaniu powieści. Przez jakiś czas Agata Christie należała do Klubu Detektywów, który zrzeszał autorów kryminałów. Na skutek złamania regulaminu została jednak z niego usunięta, choć nie na długo – szybko doń wróciła, tym razem jako prezeska. Ma na koncie wiele nagród (niejedną uzyskała pośmiertnie), ale najważniejszy wydaje się Order Imperium Brytyjskiego.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 247 książek, których autorem jest: Agatha Christie. Dostępne formaty: miękka, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: biografie i wspomnienia, literatura piękna, sensacja, komiks, kryminał, Nauka języków, literature, literatura piękna, biografie, wspomnienia, dla dzieci i młodzieży, sensacja i literatura grozy, lektury szkolne, Książki na prezent 🎁, książki na ekranie, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, ebooki na ekranie, nowości, Nowości, Bestsellery.

Na książki autora Agatha Christie mamy rabaty sięgające do 47%.
... ...
Zobacz więcej produktów