SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Wojciech Chmielarz - biografia

Wojciech Chmielarz urodził się w 1984 roku w Gliwicach. Jest pisarzem oraz dziennikarzem. Zawodowo związany był z „Pulsem Biznesu”, „Polityką”, a także „Nową fantastyką”. Piastował również funkcję redaktora naczelnego portalu niwserwis.pl, dotyczącego przestępczości zorganizowanej i bezpieczeństwa międzynarodowego. Przez pewien czas pracował w firmie przeprowadzającej wywiady gospodarcze. Chmielarz znany jest też ze współpracy z różnorodnymi służbami specjalnymi, co przydało mu się w aktualnej pracy artystycznej. Tworzy przede wszystkim powieści kryminalne i sensacyjne, ale w swoim dorobku posiada również fantasty i science fiction.

Książki Wojciecha Chmielarza


Wojciech Chmielarz adebiutował w 2012 roku powieścią Podpalacz, która zapoczątkowała cykl z Jakubem Mortką. Spotkała się z ciepłym przyjęciem, ale o serii zrobiło się głośno dopiero po trzecim tytule autora – Przejęcie. Czwarty zaś tom cyklu, Farma lalek, miał zostać zekranizowany. Niestety, projekt zarzucono. Na małe ekrany trafiła za to adaptacja innej książki Wojciecha Chmielarza, zatytułowana Żmijowisko. Serial można oglądać od 2019 roku na Canal+.

Sukcesy Wojciecha Chmielarza


2015 rok przyniósł Chmielarzowi Nagrodę Wielkiego Kalibru, prestiżowe polskie wyróżnienie dla autorów powieści kryminalnych. Pisarz nominowany był do niej w sumie pięć razy. Otrzymał też, w 2019 roku, nagrodę Złoty Pocisk za najlepszy kryminał w roku 2018.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 96 książek, których autorem jest: Wojciech Chmielarz. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, sensacja, literatura faktu, publicystyka, horror, kryminał, sensacja, nagrody literackie, literature, sensacja i literatura grozy, literatura faktu i reportaż, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, książki na ekranie, Bestsellery, audiobooki w podróży, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, Bestsellery, W.A.B..

Na książki autora Wojciech Chmielarz mamy rabaty sięgające do 42%.
... ...
Zobacz więcej produktów