Michaił Bułhakow książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Michaił Bułhakow - biografia

Michaił Afanasjewicz Bułhakow urodził się 15 maja 1891 roku w Kijowie na Ukrainie. Był najstarszym spośród siedmiorga rodzeństwa. Jego ojciec Afanasij Bułhakow, historyk religii, profesor Kijowskiej Akademii Duchownej, zmarł, gdy Michaił był jeszcze dzieckiem. Pomimo trudnych warunków życia w wielodzietnej rodzinie, Michaił otrzymał solidne wykształcenie. Studiował medycynę na Uniwersytecie w Kijowie. Po studiach Bułhakow został wcielony do armii. W trakcie służby wojskowej zajmował się szpitalem. Po demobilizacji prowadził własną praktykę lekarską, którą porzucił na rzecz dziennikarstwa w roku 1920. W 1921 roku zamieszkał w Moskwie, gdzie imał się pracy jako dziennikarz, reporter, pracował także w teatrach. W Moskwie Michaił Bułhakow zaczął pisać opowiadania, powieści, a przede wszystkim dramaty i sztuki teatralne. Michaił Bułhakow był trzykrotnie żonaty, zmarł w Moskwie 10 marca 1940 roku. Został pochowany na moskiewskim Cmentarzu Nowodziewiczym. Michaił Bułhakow był płodnym pisarzem, który pozostawił po sobie wiele wybitnych sztuk teatralnych, krótkich opowiadań, powieści i licznych utworów literackich różnych gatunków. Michaił Bułhakow jest najbardziej znany ze swojego arcydzieła Mistrz i Małgorzata, które napisał w latach 30 XX wieku. 

Michaił Bułhakow – twórczość


Michaił Bułhakow był prawdziwym mistrzem języka rosyjskiego i jest jednym z najbardziej wpływowych pisarzy literatury współczesnej. Twórczość literacką Michaiła Bułhakowa można określić jako symboliczną, parodystyczno-obyczajową z obecnymi wątkami fantastycznymi. W wielu dziełach Michaiła Bułhakowa można znaleźć liczne nawiązania i wątki autobiograficzne, jego twórczość jest wyrazem sprzeciwu wobec współczesnej mu rzeczywistości politycznej. Jako przedstawiciel inteligencji, stał w opozycji do komunistycznej wizji zmiany porządku świata. Na Gandalf.com.pl w kategorii Michaił Bułhakow książki, znajdziesz wybór dzieł tego wybitnego pisarza.

Michaił Bułhakow – książki


Nad najwybitniejszym dziełem, Mistrzem i Małgorzatą, Bułhakow pracował przez ostatnią dekadę swojego życia. Jeszcze w 1940 roku, miesiąc przed śmiercią, autor wprowadzał drobne poprawki do swojego dzieła. Mistrz i Małgorzata to swoiste opus magnum pisarza, wielowątkowa, przepełniona symbolami, powieść szkatułkowa, która na stałe wpisała się w kanon najważniejszych dzieł literackich XX wieku. Z kolei, Michaił Bułhakow opowiadania, to krótkie utwory, które na Gandalf.com.pl znajdziesz w wydaniach zbiorczych, jak i w formie pojedynczych nowel. Wśród krótkich opowiadań, na szczególną uwagę zasługują takie pozycje jak: Fatalne jaja, Diaboliada, czy Notatki na mankietach, stanowiące swego rodzaju debiutanckie szlify autora. Z kolei Zapiski młodego lekarza to opowiadania, zawierające wątki autobiograficzne, opisują perypetie życiowe młodego lekarza. Na Gandalf.com.pl mamy nie tylko prozę Michaiła Bułhakowa, ale także dramaty oraz felietony, stanowiące niezwykle ważną i wartościową część jego twórczości. Zapoznaj się z niezwykłą twórczością tego pisarza.
z3
1 - 3 z 81 ofert