Regina Brett książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Regina Brett - biografia

Regina Brett urodziła się 31 maja 1956 w Ravenna w stanie Ohio. Ukończyła studia licencjackie dziennikarstwa na Uniwersytecie Stanowym Kent. Magistrem jest natomiast w zakresie nauk religijnych dzięki studiom na Uniwersytecie Johna Carrolla w University Heights. Szerszej publiczności znana jest dzięki pisaniu poradników motywacyjnych, takich jak Bóg nigdy nie mruga. W latach 90. Regina Brett pracowała w czasopiśmie „Akron Beacon Journal”. Gdy w 1998 roku zdiagnozowano u niej raka piersi, w swojej stałej rubryce zaczęła umieszczać historie i porady dotyczące życia oraz walki z tą chorobą. Za dziennikarskie działania otrzymała nagrodę National Headliner Award.

Książki Reginy Brett


W 2000 roku Brett zaczęła pracę w „The Plain Dealer”. Od 2006 tworzyła tam stałą rubrykę zatytułowaną „50 Life Lessons”. Jak się później okazało, stała się ona podwaliną dla pierwszej książki Reginy Brett. W 2010 roku ukazał się Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu, który szturmem zdobył listy bestsellerów. Tytuł przetłumaczono na potrzeby 30 rynków wydawniczych na całym świecie. W wielu krajach książka Brett przez tygodnie zajmowała miejsce na szczycie najlepiej sprzedających się tytułów.

Nagrody dla Reginy Brett


Pisarka otrzymała w życiu wiele nagród z zakresu literatury, jak i dziennikarstwa. Dwa razy nominowano ją nawet do prestiżowej nagrody Pulitzera za reportaże. Według szacunków Brett napisała dotychczas około 2500 artykułów. Liczba ta oczywiście stopniowo wzrasta, bo pomimo sukcesu książkowego autorka wciąż współpracuje z czasopismami – aktualnie z „The Cleveland Jewish News”.
z2