SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Anna Bikont - biografia

Anna Bikont to urodzona 17 lipca 1954 roku polska dziennikarka, publicystka i pisarka, autorka reportaży oraz książek biograficznych i historycznych. Zdobyła wykształcenie w kierunku w psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku istnienia aż do końca działalności pracowała w Tygodniku Mazowsze, będącym pismem podziemnej Solidarności. Brała także udział w tworzeniu Gazety Wyborczej. Z tym dziennikiem zresztą związana jest aż do dzisiaj. W 2017 roku Anna Bikont uzyskała doktorat honoris causa Uniwersytetu w Göteborgu. Była żoną działacza opozycyjnego PRL Piotra Bikonta. Ma dwie córki, Maniuchę oraz Aleksandrę. Mieszka w Warszawie.

Anna Bikont – książki, które ma w swoim dorobku


Anna Bikont na swoim koncie ma przede wszystkim publikacje historyczne oraz biograficzne, poświęcone między innymi, Irenie Sendlerowej: Sendlerowa. W ukryciu, Jackowi Kuroniowi, napisaną wspólnie z Heleną Łuczywo Jacek czy Wisławie Szymborskiej (wspólnie z Joanną Szczęsną) Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy SzymborskiejPoruszające wydarzenia i postacie oraz ważne tematy to atrybuty, które na stałe związały się z tytułami, nad którymi pracuje Anna Bikont. Książki, jakie pisze, są bardzo pozytywnie odbierane przez czytelników i nierzadko także nagradzane.

Anna Bikont - książki nagradzane


W 2012 roku Anna Bikont opublikowała głośny tytuł My z Jedwabnego - książkę, za którą przyznano jej Europejską Nagrodę Książkową. Z kolei amerykańskie wydanie tej publikacji doczekało się uhonorowania nagrodą National Jewish Book Award, czyli wyróżnienia dla najlepszej książki o tematyce Holokaustu. Za swoją książkę poświęconą postaci Ireny Sendlerowej autorka otrzymała w 2018 roku Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike. Z kolei rok później, w 2019 roku książka Jacek o historycznej i bardzo ważnej postaci działacza opozycji PRL Jacka Kuronia, pisarka otrzymała Nagrodę Historyczną tygodnika Polityka. Ważne fakty, postacie i wydarzenia to domena twórczości, jaką wydaje Anna Bikont. Książki jej autorstwa znajdziesz na Gandalf.com.pl!

Anna Bikont – e-booki czy książki tradycyjne?


Tematyka wojenna, ważne wydarzenia historyczne, wyjątkowe postacie to tematy powszechnie poruszane w twórczości, jaką wydaje Anna Bikont. E-booki, audiobooki oraz książka papierowa - każdy czytelnik znajdzie odpowiedni dla siebie nośnik, bowiem książki autorki można nabyć zarówno w wersji tradycyjnej, papierowej, jak i jako produkt cyfrowy. Dzięki takiemu zróżnicowaniu swoją czytelniczą podróż można odbywać dosłownie wszędzie. W ostatnim czasie wzrasta popularność publikacji w wersjach cyfrowych, ponieważ zajmują mniej miejsca i pozwalają kontynuować lekturę niemalże w każdych warunkach. Dlatego też najważniejsze tytuły Anny Bikont - e-booki, audiobooki czy książki drukowane znajdziesz bez problemu, dzięki czemu każdy czytelnik może wybrać odpowiedni dla siebie produkt.

Anna Bikont – audiobooki dla zabieganych


Wiele osób mówi, że nie ma czasu na spokojne oddanie się przyjemności płynącej z dobrej lektury. Należysz do tego grona? Całkowite pochłonięcie jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy książka naprawdę Cię wciągnęła? Uważasz, że dobrych tytułów nie wydaje się jako książki słuchane? Sporo się zmieniło na rynku wydawniczym. Dobrym przykładem jest twórczość spod pióra Anny Bikont: audiobooki, e-booki? Żaden problem! Dla każdego nawet najbardziej wymagającego czytelnika znajdzie się odpowiedni produkt, spełniający jego wymagania. Zajrzyj do katalogu książek na Gandalf.com.pl i daj się porwać wciągającej lekturze!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 19 książek, których autorem jest: Anna Bikont. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, biografie i wspomnienia, literatura faktu, publicystyka, nagrody literackie, biografie i wspomnienia, historia, biografie, wspomnienia, literatura faktu i reportaż, Książki na prezent 🎁, nagrody literackie, wysyłka 24h.

Na książki autora Anna Bikont mamy rabaty sięgające do 40%.
... ...