SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Rotraut Susanne Berner - biografia

Rotraut Susanne Berner jest znaną i cenioną niemiecką ilustratorką, która przyczyniła się do powstania ponad 800 projektów okładek i zilustrowała około 80 tytułów. Urodziła się 26 sierpnia 1948 roku w Stuttgarcie. Studiowała w Louis-et-Maximilian University w Monachium na kierunku projektowanie graficzne, po czym w 1995 roku podjęła się pracy w wydawnictwie reklamowym. W latach 1977-1988 ilustrowała w Monachium, a następnie od 1988 do 2003 roku — w Heidelbergu. Począwszy od 2003 roku pracuje jako ilustratorka, autorka i projektantka książek.  W 1984 Rotraut Susanne Berner dostała niemiecką nagrodę za ilustracje dla dzieci — Deutscher Jugendliteraturpreis. Nie była to jej ostatnia odznaka, gdyż nieco później za swoją twórczość trzykrotnie została finalistką międzynarodowej nagrody im. Hansa Christiana Andersena, a w 2016 otrzymała to wyróżnienie. Posiada również wielokrotną nominację do nagrody Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA). 

O twórczości Rotraut Susanne Berner


Rotraut Susanne Berner skupia się głównie na dziecięcej literaturze, zarówno w swoich ilustracjach, jak i tekstach. Jednym z jej najbardziej znanych projektów jest wimmelbook, czyli “ukryta książka z obrazkami”, w której nie znajdziemy słów, a tylko ilustracje. Najbardziej upowszechnionymi tytułami z tej serii są “Zima na ulicy Czereśniowej”, “Wiosna na ulicy Czereśniowej”, “Lato na ulicy Czereśniowej”, “Jesień na ulicy Czereśniowej” i “Noc na ulicy Czereśniowej”. Mamy tu do czynienia z fikcyjnym miasteczkiem Wimmlingen i postaciami, które rozwijają się z każdym kolejnym tomem.  Oprócz głównych tomów serii, Rotraut Susanne Berner stworzyła też małe książeczki poświęcone poszczególnym postaciom, jak na przykład “Kasia z ulicy Czereśniowej” czy “Feliks i Ryska z ulicy Czereśniowej”.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 30 książek, których autorem jest: Rotraut Susanne Berner. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, kulinaria, Książki na prezent 🎁, bestsellery, wysyłka 24h, nowości.

Na książki autora Rotraut Susanne Berner mamy rabaty sięgające do 45%.
... ...
Zobacz więcej produktów