SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Marginesy

Wydawnictwo Marginesy to popularne polskie wydawnictwo, które powstało w 2008 roku. Jego siedziba mieści się w Warszawie. Książkową ofertę Marginesy starannie selekcjonują, wprowadzając na rynek wydawniczy ciekawe książki odznaczające się wysoką jakością edytorską.

Wydawnictwo Marginesy – krótka historia


Założycielką Wydawnictwa Marginesy jest Hanna Mirska-Grudzińska, która pełni funkcję redaktorki naczelnej. Wydawnictwem kieruje wraz z mężem Krzysztofem Grudzińskim. Od 2013 roku oficyna wydawnicza Marginesy współpracuje ze szwedzkim domem wydawniczym Bonnier. Włączona do niego jednocześnie stała się częścią międzynarodowego konsorcjum przy zachowaniu nazwy, formy działalności, niezależności w kontekście kształtowania oferty. W 2020 roku powstało wydawnictwo Kropka – imprint wydawnictwa Marginesy, specjalizujący się w literaturze dziecięcej. Mottem wydawniczym Marginesów jest: „Nasze książki budują naszą markę!”.

Wydawnictwo Marginesy dla autorów


Wśród popularnych nazwisk, które zobaczymy na liście autorów wydawnictwa Marginesy, wyróżnić warto Wojciecha Chmielarza, Jakuba Ćwieka, Magdalenę Zawadzką, Sylvię Plath, Isanel Allende, Piotra Rogożę, Kathryn Harrison i wielu, wielu innych. Nakładem wydawnictwa Marginesy ukazały się biografie: Anny Dymnej, Anny German, Fridy Kahlo, Tamary Łempickiej, Astrid Lidgren, Kazimiery Iłłakowiczówny, Janusza Gajosa i wielu innych. Książki wydawnictwa Marginesy to przede wszystkim biografie, autobiografie, najlepsze powieści polskie i zagraniczne, książki kucharskie, poradniki, komiksy. Książki i koncepcje od strony graficznej opracowuje w Marginesach Anna Pol.

Na marginesach


Od lutego 2020 roku wydawnictwo Marginesy tworzy podcasty, których cykl nazywa się „Na marginesach”. Prócz podcastów o książkach na stronie wydawnictwa znajdziemy słuchowiska – czytanie fragmentów najpopularniejszych powieści wydawanych nakładem Marginesów.
... ...
Zobacz więcej produktów