W pogoni za słońcem / Linda Geddes 39,88 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

W pogoni za słońcem (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Insignis
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 336
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

W pogoni za słońcem - opis produktu:

Nasza biologia została zaprogramowana do partnerskiej współpracy ze słońcem. Począwszy od cyklu snu po działanie systemu immunologicznego i nasze zdrowie psychiczne, dostęp do światła słonecznego stanowi kluczowy warunek szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Nowe badania sugerują, że stopień ekspozycji na światło słoneczne przez całe nasze życie - a nawet przed naszymi narodzinami - może mieć wpływ na kształtowanie poziomu ryzyka rozwoju szeregu chorób: od depresji po cukrzycę.

W pogoni za słońcem to pełna pouczających wskazówek książka oparta na najnowszych odkryciach nauki. Omawia niezwykłe znaczenie światła słonecznego - od starożytnych ceremonii towarzyszących przesileniom słonecznym, po laboratoria, w których prowadzi się badania nas snem; od nieoczekiwanych korzyści zdrowotnych związanych z ekspozycją na słońce, po wiedzę na temat snu znaną wszystkim amiszom, o której my nie mamy pojęcia.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

W pogoni za słońcem - mobi, epub

Linda Geddes

25,08 zł 29.51
S
Szczegóły

Zobacz również

Niepokorne pokolenie milenium

PRACA ZBIOROWA

miękka
49,00 zł
 • -30%
Paradoks wilka szarego

PRACA ZBIOROWA

miękka
27,93 zł 39.90
 • -30%
Grypa Sto lat walki

Jeremy Brown

miękka
30,72 zł 43.89
 • -30%
Zdrada nr 447

Stanisław Michalkiewicz

miękka
24,93 zł 35.62
 • RRecenzje
 • Książka
 • W pogoni za słońcem
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 1-08-2019
 • 00:33

Biologia i Słońce.

Można powiedzieć - kompendium wiedzy o Słońcu i o jego wpływie na organizm człowieka. Co więcej jest to kompendium ciekawe, błyskotliwe i pełne anegdot, a więc bardzo odległe od wyobrażenia o książce popularnonaukowej pełnej teorii i suchych faktów. Linda Geddes zabiera nas w prawdziwie słoneczną podróż :)

Autorka bazuje na najnowszych zdobyczach nauki - to niewątpliwy plus tej pozycji. W telegraficznym skrócie można rzec, iż Geddes przewertowała całą dostępną ludzkości wiedzę na temat naszej gwiazdy i podała ją czytelnikowi w skondensowanej formie na 336 stronach. Aczkolwiek wiedza ta jest ukierunkowana przede wszystkim na wpływ Słońca na człowieka oraz na konsekwencje braku owego wpływu - to najważniejszy aspekt na jakim skupiono się na kolejnych stronach.

Geddes sięga w swych rozważaniach aż do starożytności. Fakt faktem - starożytni Rzymianie wiedzieli o Słońcu niejedno. Ale okazuje się, że także współcześni nam amisze, którzy od szeroko pojętej cywilizacji trzymają się raczej z daleka, także mają w tej materii coś ciekawego do powiedzenia i do zaoferowania. Pewną spinającą całość klamrą tej opowieści są najnowsze badania samej gwiazdy i ludzkiego metabolizmu (z wnioskami płynącymi z obserwacji astronautów w przestrzeni kosmicznej włącznie) oraz wzajemne powiązania pomiędzy jednym i drugim.

Jakie wnioski płyną z rozważań autorki? Dość proste, jednakże poparte naukowo potwierdzonymi teoriami robią one wrażenie. A wnioski są takie, iż Słońce jest nam do życia i do prawidłowego funkcjonowania niezbędne, sami zaś się jego pozytywnego wpływu pozbawiamy - przez tryb życia, cywilizacyjny pęd, świadome spędzanie czasu wszędzie tylko nie na słońcu, czy wreszcie przez cały wpływ ludzkości na równowagę naszej atmosfery, który sprawia, że Słońce z przyjaciela staje się wrogiem. Konsekwencje wszystkich tych procesów widoczne są już dzisiaj, jednak konsekwencje najbardziej dalekosiężne - to już zagadka... Z niezbyt optymistycznymi prognozami niestety.

Cóż więc czynić? Szary człowiek nie zmieni raczej ani sposobu funkcjonowania naszej cywilizacji, ani też nie ograniczy chociażby emisji gazów cieplarnianych, a zatem pozostaje jedno - robić to, co można w odniesieniu do siebie samego. A więc kiedy tylko można (i kiedy jest to bezpieczne) należy na słońce się po prostu, najzwyczajniej w świecie, WYSTAWIAĆ :) Nie jest to odkrywcze, ale jednak niezbędne. Natura zaprogramowała związek Słońca nie tylko z roślinami i zwierzętami pozbawionymi ludzkiej inteligencji - człowiek jak najbardziej też podlega tym prawom. Stosujmy się więc do nich. Być może uzbrojeni w wiedzę zdobytą dzięki tej książce odnajdziemy w sobie większą motywację w tym zakresie niż dotychczas.

Polecam :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 21-07-2019
 • 23:35

Jeśli szukacie książki, która miałaby zmienić wasze życie, to dobrze trafiliście. Sięgając po ? W pogoni za słońcem?, nie spodziewałam się niczego szczególnego. Ot, kolejna książka o tym, jakież to słońce ma dobroczynne działanie na naszą psychikę i na nasze zdrowie i że powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać w jego promieniach, by nie stracić podstawowych funkcji życiowych.

W dużej mierze właśnie to znajdziecie w tej książce. Autorka przypomina nam, że naszą biologię zaprogramowało właśnie słońce i dostęp do jego źródła stanowił kluczowy warunek szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Dzięki niemu, nasz zegar biologiczny działał tak, jak powinien a rytm dnia i nocy nie był zaburzony. Nasz układ odpornościowy i zdrowie psychiczne też miały się znacznie lepiej, gdy żyliśmy według wschodów i zachodów słońca.

W dzisiejszy świecie nie ma czasu na sen, a praca na nocną zmianę jest chyba najgorszym z możliwych wyborów, jakie człowiek mógł dokonać. Linda Geddes w swojej książce ukazuje nam jak na tacy, jakie błędy popełniamy i jakie są ich konsekwencje.

Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, to wprowadzając tylko nieznaczne zmiany w naszym trybie życia, możemy dokonać wręcz rewolucji! W tej książce znajdziemy porady na to, jak walczyć z jet lagiem, co dobrego może przynieść nam ekspozycja na światło słoneczne a także przekonamy się, co wiedzą o śnie amisze, o czym my nie mamy zielonego pojęcia.

Proste zmiany, mogą ocalić nam życie, a ta książka w bardzo dosadny sposób przypomina nam, że bez słońca ? zginiemy.

Myślę,że każdy powinien przeczytać ?W pogoni za słońcem?. Jest to jedna z tych pozycji, które warto znać.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.86 zł
  27.50 zł

  Nora Garrel jest młodziutką, piękną i bogatą hrabianką. Zakochuje się z wzajemnością w młodym, przystojnym lekarzu - Lucjanie Darby, dziedziczy spadek po zmarłym ojcu i wydaje się, że nic nie stanie na drodze do jej szczęścia. A jednak... Odziedziczone miliony są powodem nieszczęść, które jak...

 • Czym jest nieskończoność i jak o niej mówić? Wokół tego problemu zbudowana jest seria komiksów `W pogoni za nieskończonością` ze świata `Beta i Bit`. Czy nieskończoność w ogóle istnieje, jak jest związana z liczbami pierwszymi, jaki ma związek z komputerami klasy Odra, dlaczego sprawia takie...

 • 31.92 zł
  20.11 zł

  Bohaterką książki jest malutka Jętka, która właśnie przyszła na świat i wyrusza na podbój Nowego Jorku. Jeszcze nie wie, że ma czas tylko do zachodu słońca, bo jej życie kończy się o zmierzchu. Poznać Nowy Jork w jeden dzień to nie lada wyzwanie. Jętka, ciekawa świata i żądna wrażeń, nie waha się...

 • Styl to główne i pierwsze niewerbalne źródło informacji o nas samych, to nowoczesna wizytówka jaką jesteśmy, to opakowanie w jakie jesteśmy ubrani. To niesamowicie silne narzędzie - można w krótkim czasie wiele zyskać , ale równie szybko można stracić. Dzięki temu, że poznasz swój styl będziesz...

 • 29.82 zł
  25.35 zł

  W wieczór sylwestrowy Ewa dowiaduje się nieoczekiwanie, że jej ukochana babcia zamierza odejść od dziadka i wprowadzić się do nowego mieszkania - po sześćdziesięciu latach małżeństwa. Szok! Ewa od sześciu lat jest w szczęśliwym związku z nauczycielem matematyki. A może nie do końca czuje się...

 • 39.81 zł
  30.65 zł

  Druga z cyklu książek o siostrach Cynster. Eliza Cynster zostaje porwana z balu zaręczynowego swojej siostry. Jest zdeterminowana, by uciec porywaczom, chętnie więc przyjmuje pomoc miłego Jeremy'ego Carlinga. Jeremy wprawdzie wolałby poświęcać czas nauce niż awanturniczym przygodom, jednak czuje...