rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Starcie królów - mobi, epub cykl: Pieśń ...

G. Martin

ebook, multiformat: mobi, epub

31,65 zł taniej -15%

Starcie królów Pieśń lodu i ognia. Tom ...

G. Martin

książka (miękka)

33,73 zł taniej -31%

Starcie królów Pieśń lodu i ognia. Tom ...

G. Martin

książka (twarda)

49,43 zł taniej -16%

Starcie Tytanów

Reżyseria:

L. Leterrier

film blu-ray

63,65 zł taniej -8%

Starcie Tytanów

Reżyseria:

L. Leterrier

film dvd

27,68 zł

Starcie demonów. Kroniki Wardstone tom 6

J. Delaney

książka (miękka)

22,67 zł taniej -24%

Starcie demonów - mobi, epub Kroniki ...

J. Delaney

ebook, multiformat: mobi, epub

20,09 zł taniej -15%

Powrót królów

G. Gajek

książka (miękka)

30,39 zł taniej -29%

Śmierć królów Tragiczne zgony władców ...

M. Evans

książka (twarda)

32,40 zł taniej -35%

Kres królów

P. Gooden

książka (miękka)

23,61 zł taniej -36%

Korowód królów saga Krąg ...

M. Rice

książka (miękka)

19,49 zł taniej -51%

Księga Królów

I. Cylkow

książka (miękka)

33,99 zł taniej -29%

Starcie królów Pieśń lodu i ognia. Tom II
ocena: 6, głosów: 16
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
Starcie królów Pieśń lodu i ognia. Tom II

- A co u ciebie, stryju? - zapytał go Theon. - Kiedy zabrano mnie z Pyke, nie byłeś kapłanem. Pamiętam, jak śpiewałeś stare, zbójeckie pieśni, stojąc na stole z rogiem pełny 'ale' na stole.
- Byłem młody i próżny - stwierdził Aeron Greyjoy - lecz morze zmyło ze mnie głupstwa i pychę. Tamten człowiek utonął, bratanku. Jego płuca wypełniła morska woda, a ryby pożarły zasłaniające mu oczy łuski. Kiedy wróciłem do życia widziałem jasno.
`Jest nie tylko zgorzkniały, ale i obłąkany' - pomyślał Theon, który lubił dawnego Aerona Greyjoya.
- Stryju, dlaczego mój ojciec zgromadził tu swe statki i ludzi?
- Z pewnością powie ci to w Pyke.
- Chciałbym poznać jego plany teraz.
- Ode mnie nic się nie dowiesz. Zabronio nam mówić o tym komukolwiek.
- Nawet mnie? - W Theonie rozgorzał nagły gniew. Prowadził ludzi do walki, polował z królem, zdobył na turnieju nagrodę w walce wręcz, towarzyszył w walce Bryndenowi Blackfishowi i Greatjonowi Umberowi, walczył w Szepczącym Lesie, spał z tyloma dziewkami, że nie potrafił spamiętać ich imion, a mimo to jego stryj traktował go tak, jakby ciągle był dziesięcioletnim chłopcem. - Jeśli mój ojciec planuje wojnę, muszę o tym wiedzieć. Nie jestem "kimkolwiek". Jestem dziedzicem Pyke i Żelaznych Wysp.
- To się dopiero okaże - odparł jego stryj.
Te słowa zabolały go jak policzek.
- Okaże się? Obaj moi bracia zginęli. Jestem jedynym synem pana ojca.
- Jest jeszcze twoja siostra.
Asha - pomyślał zbity z tropu. Była trzy lata starsza od niego, ale przecież...
- Kobieta może dziedziczyć tylko wtedy, gdy nie ma męskiego dziedzica w prostej linii - oznajmił głośno. - Ostrzegam cię, że nie pozwolę sobie wydrzeć swych praw.
- Ostrzegasz sługę Utopionego Boga, chłopcze? - zapytał z chrząknięciem stary. - Zapomniałeś więcej, niż ci się wydaje. Jesteś wielkim głupcem, jeśli sądzisz, że twój pan ojciec oda te święte wyspy Starkowi. Siedź cicho. Jazda jest głupia i bez twojego głupiego trajkotania.
Theon utrzymał język za zębami, choć wiele go to kosztowało. A więc tak to wygląda - pomyślał. Jakby dziesięć lat spędzonych w Winterfell zrobiło z niego Starka. Lord Eddard wychowywał go razem z własnymi dziećmi, lecz Theon nigdy nie był jednym z nich. Cały zamek, od lady Stark aż po najnędzniejszą kuchenną pomywaczkę, wiedział, iż jest zakładnikiem mającym zagwarantować, że jego ojciec nie zrobi nic nieoczekiwanego, i traktowano go stosownie do tego. Nawet bękarta, Jona Snow, otaczano większym szacunkiem.
Lord Eddard próbował od czasu do czasu grać rolę ojca, lecz dla Theona zawsze pozostawał człowiekiem, który sprowadził do Pyke krew i ogień, a potem zabrał go z domu. Jako chłopiec żył w strachu przed jego surową twarzą i wielkim, ciemnym mieczem, a jego pani żona była jeszcze bardziej niedostępna i podejrzliwa.
Jeśli zaś chodzi o ich dzieci, młodsze były podczas jego pobytu w Winterfell niegodnymi uwagi szczeniakami. Tylko Robb i jego nisko urodzony przyrodni brat byli na tyle dorośli, by warto było zwrócic na nich uwagę. Bękart był ponurym, skłonnym do urazy chłopakiem. Zazdrościł Theonowi szlachetnego pochodzenia i przyjaźni Robba. Jeśli chodzi o tego ostatniego, Theon nawet go polubił, jak młodszego brata... ale lepiej będzie o tym nie wspominać. Wyglądało na to, że w Pyke stare wojny jeszcze się nie skończyły. Nie powinno go to dziwić. Żelazne Wyspy żyły przeszłością, teraźniejswść była bowiem zbyt trudna i gorzka, by ją znieśc. Poza tym jego ojciec i stryjowie byli starzy, a starzy władcy zwykli zabierać swe wojny do grobu. Niczego nie zapominali, a wybaczali jeszcze mniej.
Z Mallisterami, którzy towarzyszyłi mu w drodze z Riverrun do Seagardu, sprawy miały się tak samo. Patrek Mallister nie był taki zły. Łączyło ich upodobanie do dziewek, wina i polowania z sokołami. Gdy jednak stary lord Jason zauważył, że jego dziedzic zanadto polubił towarzystwo Theona, przypomniał Patrekowi, że Seagard wybudowano dla obrony wybrzeża przed łupieżcami z Żelaznych Wysp, z których najgoźniejszymi byli Greyjoyowie z Pyke, a Grzmiącą Wieżę nazywano tak z uwagi na jej ogromny, odlany z brązu dzwon, który ongiś zwoływał do zamku mieszczan i wieśniaków, gdy tylko na zachodnim horyzoncie zauważono drakkary.

Starcie królów
Pieśń lodu i ognia. Tom II (miękka)

książka

Wydawnictwo: Zysk I S-Ka

z serii: Pieśń Lodu i Ognia

Oprawa: miękka

Ilość stron: 916

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 42,37

Cena detaliczna: 65,17

U nas taniej o 35%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót Darmowa wysyłka dla zamówień od 99zł. SPRAWDŹ!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (5)

  • Inne wydania

Starcie królów, Pieśń lodu i ognia. Tom II - opis produktu:

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął sie królem. Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem będzie jednak zima ... Wspaniała epopeja George`a R.R. Martina jest opowieścią pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek o niezwykłej sile oddziaływania.

Starcie królów, Pieśń lodu i ognia. Tom II - wybrana recenzja:

naai 13/07/2007
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Po przeczytaniu "Gry o tron", pierwszej części sagi pt. "Pieśń lodu i ognia", wiedziałam, że nie na darmo zwą ją bestsellerem. Jednak dopiero po roku wzięłam do ręki "Starcie królów". Książka okazała się, jeśli to możliwe, lepsza od części wcześniejszej. George R.R.... (czytaj dalej)

Starcie królów, Pieśń lodu i ognia. Tom II - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:125x183
Ilość stron:916
ISBN:978-83-7506-835-1
Wprowadzono: 30.05.2011
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Starcie królów, Pieśń lodu i ognia. Tom II - recenzje klientów

naai(at)vp.pl 13/07/2007
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Po przeczytaniu "Gry o tron", pierwszej części sagi pt. "Pieśń lodu i ognia", wiedziałam, że nie na darmo zwą ją bestsellerem. Jednak dopiero po roku wzięłam do ręki "Starcie królów". Książka okazała się, jeśli to możliwe, lepsza od części wcześniejszej. George R.R. Martin ma niesamowity dar opowiadania. Choć narracja jest trzecioosobowa każde wydarzenie widzimy oczami głównych, wskazanych przez autora, bohaterów. Co dziwne są nimi przede wszystkim dzieci. Dzieci, które musiały dorosnąć zbyt wcześnie po stracie ojca i rozpoczęciu wojen. Robb, najstarszy z dzieci Neda Starka, został królem północy i jak na razie radzi sobie nieźle, mimo ciągłych pouczeń ogarniętej żałobą matki, Catelyn. Jon, bękart Neda, stał się czarnym bratem i chociaż znajduje się wiele mil od głównego miejsca bitew, jest w równie ogromnym niebezpieczeństwie. Sansa, jedna z młodszych sióstr Jona i Robba, powoli uwalnia się z rąk króla - potwora Joffreya. Arya, druga siostra, przybiera mnóstwo imion i staje się małym wojownikiem z ukrycia. Bran i Rikkon, dwójka najmłodszych dzieci z rodu Starków, została w Winterfell i musi zmierzyć się z przyjacielem, który ich zdradził. Mówi się, że smoki uwolniły dawną magię, o której prawie cały świat już zapomniał. Rzadko spotyka się tak biegłą i niesamowitą narrację. Czytając historie głównych bohaterów ogarnia nas wrażenie, że jest się razem z nimi. Ma się ochotę płakać, gdy mimo tego, że wszystko zaczynało układać się dobrze, coś ponownie psuło to jeszcze bardziej i cieszyć, gdy książkowe postacie w końcu się uśmiechały. Choć akcja dzieje się w świecie fantasy, nic tu nie jest jak z bajki. Wszystko jest realistyczne i czasem nawet potrafi przerazić. Jednak nie można oderwać się od tego aż do ostatniej strony.

24/04/2017
recenzja dotyczy produktu: Książka

Fantastyczna.

3/01/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Ponownie zgadzam się z Panem Michałem. Drugi tom, a lepszy od pierwszego i trzyma w napięciu do ostatniej linijki, i wciąż na nowo chce się słuchać. Co dalej Mistrzu? Co dalej?

26/08/2011
recenzja dotyczy produktu: Książka

STARCIE KRÓLÓW ...
to tutaj zaczyna się prawdziwa GRA O TRON.
Część druga Sagi ognia i lodu jest znacznie bardziej wciągająca niż pierwszy jej tom. Zdrada, podstęp ale też fantastyczna fabuła i akcja. Tutaj poznajemy dalsze losy głównych bohaterów powieści ... zdradzić jedynie mogę, że nie wszystko idzie im jak w bajce. Mają wzloty i upadki.
Po śmierci Eddara Starka jego dzieci ... co je czeka?
Robb lord Winterfell rusza w bój , Sansa czy zostanie królową?, Aryia - wodny tancerz?, a co z Brandonem i małym Riconem.
No i jeszcze Nocna Straż a w niej Jon Snow.
Do gry włączają się także nowi gracze. Kto? - sami sprawdźcie.
Naprawdę polecam.

ania_sz05(at)wp.pl 13/08/2011
recenzja dotyczy produktu: Książka

„Gra o Tron” George’a R. R. Martina mnie autentycznie zachwyciła, ale miałam pewne opory przed sięgnięciem po następnym tom Sagi Pieśni Lodu i Ognia. Nierzadko zdarza się, że kolejne części serii nie dorównują genialnej pierwszej, a przyznaję, że w przypadku „Starcia królów” poprzeczkę ustawiłam wyjątkowo wysoko. Czy drugi tom dorównuje pierwszemu? Czy Martin trzyma poziom? Wreszcie- czy historia nadal jest tak samo interesująca? Spieszę z zapewnieniem- tak, tak, tak.
Jeśli ktoś nie zna treści „Gry o Tron” (nie czytał książki/nie oglądał serialu) a ma taki zamiar- proszę o ominięcie poniższego akapitu. Nie chcę być odpowiedzialna za popsucie komuś zabawy :)
Wojna, która wybuchła po śmierci króla Roberta toczy się nadal. Do gry o tron przystępują kolejni lordowie żądni korony. Intryga się zagęszcza, królowie mnożą się jak grzyby na deszczu, a na scenę wstępują nowe postacie- Stannis Baratheon, Tyrellowie z Wysogrodu czy ród Greyjoyów z Żelaznych Wysp. Jakby tego było mało także Nocna Straż nie może liczyć na słodycz bezczynności- za Murem Mance Ryder zbiera armię. A Matka Smoków wędruje z khalasarem po ziemiach za morzem…
Świat wykreowany przez Martina ujmuje złożonością- wobec ogromu postaci niezwykle łatwo się pogubić. Pod tym względem „Starcie królów” czytało mi się o wiele lepiej niż „Grę o Tron”- część bohaterów już znałam i nie musiałam tracić czasu na zastanawianie się kim jest dany lord. A same postacie urzekają nadal- realizmem, różnorodnością, charyzmą. Duet Joffrey i Cersei dalej niepomiernie wku… irytuje, Tyrion błyska inteligencją, wątek Dany nabiera tempa.
Lektura „Starcia królów” zagwarantowała mi cały wachlarz emocji- od śmiechu, poprzez łzy, aż do zaskoczenia pomieszanego ze zdenerwowaniem. Czytając niektóre strony doświadczyłam prawdziwego „opadu szczęki”, autor zdecydowanie wie jak zaskoczyć czytelnika. I chociaż nie przepadam za opisami wojen w przypadku prozy Martina zgłębiam je z nieskrywaną przyjemnością.
Myślałam, że język autora jest dosyć nijaki- przyzwoity, ale niewyróżniający się niczym szczególnym. Przyznaję, myliłam się- styl Martina to połączenie lekkości i płynności, gwarantujące niezwykle plastyczne opisy. W tym przypadku nawet najlichsza wyobraźnia da radę- sceny z książki same stają przed oczami, jak odtwarzany w głowie film.
Saga Pieśni Lodu i Ognia to chyba pierwsza seria, która wciągnęła mnie do tego stopnia od czasów dziecięcej fascynacji Potterem. Książek Martina nie da się odłożyć bez doczytania do końca, po skończeniu lektury natychmiast ma się ochotę na więcej, a losy bohaterów nieustannie zaprzątają myśli (nie)szczęśliwca, który raz zatopił się w świecie Westeros. Wciąga i nie puszcza, dopóki nie dobrniesz do ostatniej strony. A tam czeka zakończenie, którego nie potrafię określić innym przymiotnikiem niż „epicki”. Zarówno „Gra o Tron” jak i „Starcie królów” mogą szczycić się fenomenalnym finałem, który pozostawia ochotę na natychmiastową lekturę kolejnej części.
Polecam. Bardzo. Świetny przykład, kiedy niemal 900-stronicowa książka okazuje się za krótka, o wiele za krótka.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Kółko się pani urwało

J. Galiński

książka (miękka)

23,99 zł taniej -35%

Morawiecki i jego tajemnice

T. Piątek

książka (miękka)

24,29 zł taniej -39%

Sodoma Hipokryzja i władza w Watykanie

F. Martel

książka (miękka)

32,38 zł taniej -35%

Trauma Komisarz Eryk Deryło, Tom 4

M. Czornyj

książka (miękka)

25,85 zł taniej -35%

George R.R. Martin - przeczytaj też

Brudne gry Dzikie karty Tom 5

G. Martin

książka (miękka)

30,98 zł taniej -31%

Gra o tron. Edycja ilustrowana Pieśń ...

G. Martin

książka (twarda)

66,19 zł taniej -16%

Ogień i krew. Część 1 Historia ...

G. Martin

książka (twarda)

37,67 zł taniej -36%

Ogień i krew. Część 2 Historia ...

G. Martin

książka (twarda)

37,07 zł taniej -37%

Ręka umarlaka Dzikie Karty Tom 7

G. Martin

książka (miękka)

30,98 zł taniej -31%

Rycerz Siedmiu Królestw cykl: Pieśń ...

G. Martin

książka (twarda)

45,24 zł taniej -16%

Ukryty As Dzikie Karty Tom 6

G. Martin

książka (miękka)

30,98 zł taniej -31%

Żeglarze Nocy

G. Martin

książka (miękka)

27,45 zł taniej -31%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

22.67 zł

taniej -24%

Starcie demonów. Kroniki Wardstone tom 6

Szósty tom znakomitej serii `Kroniki Wardstone` Josepha Delaneya, mrocznej, utrzymanej w klimacie starych podań opowieści o Stracharzu i jego uczniu, Tomie. Najważniejszym obowiązkiem Toma, jako ucznia starego Gregory`ego, jest dbanie o to, by siły zła nie szkodziły mieszkańcom Hrabstwa. Ostatnie wydarzenia i starcie z Złym sprawiły, że stosunki między...

ebook

59.58 zł

taniej -20%

Bitwa pod Łuckiem - pdf Walne starcie zbrojne...

Bitwa pod Łuckiem - jedna z najważniejszych bitew I wojny światowej - rozegrała się na Wołyniu w czerwcu 1916 r. między wojskami rosyjskimi z jednej strony a siłami austro-węgierskimi wspieranymi przez formacje armii niemieckiej z drugiej. Główne walki, zakończone zdobyciem Łucka przez Rosjan, toczyły się w dniach 4-7 czerwca; w następnych tygodniach wojska...

ebook

20.09 zł

taniej -15%

Starcie demonów - mobi, epub Kroniki Wardstone...

Najważniejszym obowiązkiem Toma, jako ucznia starego Gregory`ego, jest dbanie o to, by siły zła nie szkodziły mieszkańcom Hrabstwa. Ostatnie wydarzenia i starcie z Złym sprawiły, że stosunki między uczniem a mistrzem nie układają się tak, jak powinny. Nie raz i nie dwa Tom, by ocalić życie, skorzystał z metod mroku... Teraz sytuacje staje się jeszcze...

film

63.65 zł

taniej -8%

Starcie Tytanów

`EKSCYTUJĄCY OD POCZĄTKU DO KOŃCA.` W Starciu Tytanów, ostatecznej walce sił, ludzie występują przeciwko królom, a królowie przeciw bogom. Jednak wojna pomiędzy bogami może zniszczyć świat. Urodzony jako bóg, ale wychowany jako człowiek, Perseusz (Sam Worthington), nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed mściwym bogiem podziemnego świata...

film

27.68 zł

taniej -0%

Starcie Tytanów

`EKSCYTUJĄCY OD POCZĄTKU DO KOŃCA.` W Starciu Tytanów, ostatecznej walce sił, ludzie występują przeciwko królom, a królowie przeciw bogom. Jednak wojna pomiędzy bogami może zniszczyć świat. Urodzony jako bóg, ale wychowany jako człowiek, Perseusz (Sam Worthington), nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed mściwym bogiem podziemnego świata...

gry / zabawki

245.53 zł

taniej -15%

LEGO Jurrasic World Starcie z barionyksem:...

Danny Nedermeyer i Sinjin Prescott wybrali się na niebezpieczne poszukiwanie skarbów w świecie LEGO Jurassic World, a Ty musisz ich powstrzymać! Legenda mówi, że w dżungli ukryty jest skarb, a Danny i Sinjin mają mapę i stare taśmy wideo, które pomogą im go znaleźć. Zostają jednak zmuszeni do ukrycia się w starej przyczepie, ponieważ samica barionyksa...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

23.89

2.99

14.99

14.99

2.99

1.98

8.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: