Lektury w klasie II - Nasza szkoła - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Lektury w klasie II - Nasza szkoła (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Siedmioróg
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 216
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Lektury w klasie II - Nasza szkoła - opis produktu:

Książka zawiera wypisy z lektur szkolnych. Zadbano o zgodność publikacji z nową podstawą programową, która weszła w życie w styczniu 2009 roku. Proponowane przez nas lektury obejmują wszystkie gatunki literatury dziecięcej wymienione w nowej podstawie programowej. Są to: baśnie, bajki, opowiadania, wiersze i komiksy. Teksty opatrzono pytaniami, które służą doskonaleniu czytania ze zrozumieniem i rozwijają umiejętność pracy z tekstem. Dodano także notki biograficzne, przybliżające sylwetki wielkich twórców literatury dziecięcej. Książka jest bogato ilustrowana przez grono wybitnych polskich ilustratorów, co sprzyja kształtowaniu gustów estetycznych młodych odbiorców. Teksty drukowane są dużą czcionką dostosowaną do wieku ucznia. Wyrazy, wyrażenia archaiczne i obce wyjaśniono w słowniczku. Książka zawiera wypisy z następujących lektur: 1. Baśnie Andersena; 2. Doktor Dolittle i jego zwierzęta; 3. Kubuś Puchatek; 4. Legendy polskie; 5. Patyki i patyczki ks. Twardowskiego; lektury uzupełniające: 1. Czerwony Kapturek; 2. Karolcia; 3. Magda, Paweł i ty; 4. Puc, Bursztyn i goście; 5. Szewczyk Dratewka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -42%
Jano i Wito Na wsi twarda
20,24 zł 34.90
 • -17%
Normalni ludzie miękka
33,19 zł 39.99
 • -35%
Niepokorni: Tych dwoje miękka
19,44 zł 29.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -35%
Gra na wielu bębenkach, Olga Tokarczuk miękka
25,94 zł 39.90
 • -37%
 • -43%

Zobacz również

 • -45%
Potop lektura z opracowaniem miękka
21,44 zł 38.99
 • -45%
Potop lektura z opracowaniem twarda
26,95 zł 49.00
 • -15%
Dżuma miękka
24,60 zł 28.94
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Lektury w klasie II - Nasza szkoła
4/5 ( 7 ocen )
  5
  5
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

emma tetka

 • 18-06-2015
 • 10:22

Rok szkolny dobiega końca. Przed moimi dziećmi jednak jeszcze wiele długich lat nauki, dlatego publikacji związanych ze szkołą nigdy dość. Zainteresowała mnie ostatnio ciekawa książeczka pt. ?Lektury w klasie II?, w której właśnie uczniowie klas II znajdą wypisy z obowiązujących lektur szkolnych zalecanych przez MEN.

Na kartach publikacji dzieci znajdą takie oto lektury: popularne Baśnie Andersena (Królowa Śniegu, Dzielny ołowiany żołnierzyk, Calineczka, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami), Czerwony Kapturek (Ch. Perrault), fragmenty książki Doktor Dolittle i jego zwierzęta (Hugh Lofting), fragmenty książki Karolcia (Maria Krűger), fragmenty książki Kubuś Puchatek (Alan Alexander Milne), Legendy polskie (Wanda Chotomska; Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, Legenda o Popielu i Mysiej Wieży, Legenda o Piaście i postrzyżynach jego syna Siemowita), fragmenty książki Magda, Paweł i Ty (K. Kleniewska-Kowaliszyn), wybór opowiadań z książki Patyki i patyczki (ks. Jan Twardowski), fragmenty książki Puc, Bursztyn i goście (Jan Grabowski), Szewczyk Dratewka (J. Porazińska).

W zbiorze znalazły się zarówno lektury obowiązkowe jak i uzupełniające, po które częstokroć sięgają nauczyciele. Fajnym pomysłem jest stworzenie takiej publikacji gdyż w jednej książeczce mamy niemal wszystkie lektury. Możemy po nie sięgać w każdej chwili, bez udawania się do biblioteki, i już na starcie wiadomo co czeka nasze dziecko w szkole. Warto przy tym wspomnieć, że poza tekstami lektur jest tu coś jeszcze. Otóż w książce zamieszczono notki biograficzne twórców wszystkich utworów a tuż po tej wzmiance zamieszczono pytania do każdej z lektur, które mają pomóc w ich utrwaleniu i zapamiętaniu najważniejszych faktów. Uważam to za ciekawe rozwiązanie, które na pewno pomoże dzieciom podczas pracy z tekstem.

Szata graficzna jest bardzo kolorowa, dziecięca. Tekst natomiast napisany dużą wyraźną czcionką a układ przejrzysty i zrozumiały. Wszystko to ułatwia i uprzyjemnia zarazem uczniom przyswajanie wiedzy, poznawanie nowych utworów literackich i czyni czytanie czynnością sprawiającą radość i dającą satysfakcję.

Myślę, że warto zainteresować się taką lekturą i na początku nie czekać nawet na pierwszy dzwonek, tylko zasiąść do czytania z dzieckiem w domu, już podczas wakacji. Mnogość i różnorodność tytułów sprawia, że jest to książka, która zachwyci również młodsze dzieci. To z kolei ułatwi im pracę z tekstem później w szkolnej ławce. Po prostu polecam ;)

Czy recenzja była pomocna?