Biblioteczka Montessori. Geografia / MARIE ESCHENBRENNER 33,90 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Biblioteczka Montessori. Geografia (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Egmont
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 56
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Biblioteczka Montessori. Geografia - opis produktu:

Mapy wszystkich kontynentów wraz z naklejkami pozwolą dziecku poznać nazwy państw, stolic oraz flagi 197 krajów świata. Zawarte w książce zadania są wzorowane na materiałach używanych do nauczania geografii w szkołach Montessori. W środku dzieci znajdą ścienną mapę o wymiarach 83 - 53 cm.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
19,44 zł 29.90
 • -38%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
24,74 zł 39.90
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84
 • -30%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
24,37 zł 34.82
 • -45%
Przypadki Robinsona Crusoe

Daniel Defoe

miękka
11,80 zł 21.45

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Biblioteczka Montessori. Geografia
5/5 ( 2 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Joanna Żurawska

 • 17-10-2019
 • 19:15

Nauka poprzez zabawę. Znacie to powiedzenie? U mnie sprawdza się doskonale. Jeśli mowa o nauce to czy wasze dzieci poznały już Państwa świata i ich stolice? O ile dobrze się orientuje, to te wiadomości są już wymagane w klasie 6 szkoły podstawowej. Można wprowadzić dziecko w świat geografii już wcześniej. Wspaniałym rozwiązaniem jest np. publikacja "Biblioteczka Montessori. Geografia", która łączy w sobie naukę z zabawą.

Jak można zauważyć, publikacja jest napisana metodą Montessori. Metoda Montessori jest to system wychowawczy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który został stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessori i który pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka. Głównym celem programu Montessori jest pomoc dziecku w osiągnięciu przez nie pełnego potencjału we wszystkich sferach życia,

Po tytule nie wiele możemy się dowiedzieć, lecz otwierając publikację każda osoba w moim wieku, powie, że jest to atlas, który posiadaliśmy, będąc uczniami szkoły podstawowej. Ten atlas jest dużo lepszy niż ten mój. Dlaczego? Dlatego że tu mamy kontynent lub państwo gdzie to dziecko musi zlokalizować na mapach i nakleić naklejki z ich nazwami w odpowiednich miejscach. Po drugie stolice tychże państw zaznaczono na każdym z państw i ich nazwy również dzieci muszą samodzielnie nakleić w odpowiednich polach. Kontynenty, jakie znajdziemy na kartach publikacji to:Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Australia i Oceania, Antarktyda, Arktyka. Lektura jest bardzo rozbudowana i zawiera mnóstwo informacji na przykład na ostatniej mapie kontynentu, która jest kolorowa i niepodzielona na państwa. Na niej znajdują się charakterystyczne dla danego miejsca elementy jak rysunki zwierząt, góry, rzeki, piramidy czy wyjątkowe budowle. Bardzo interesujący element, którego nie mogło zabraknąć.

Oprócz państw i stolic w książce znajdziemy także flagi, które dziecko także musi umieścić w odpowiednim i prawidłowym miejscu. Naklejki zawsze są atrakcją dla dzieci, niezależnie ile mają lat :)

Książka zawiera także jeden dużych rozmiarów plakat, który można powiesić w pokoju dziecka, kontakt wzrokowy zawsze utrwali lepiej wiadomości, oraz zawsze można powtórzyć poznane już państwa.

Publikacja przypadła mi do gustu, gdyż wszystkie wiadomości są zaprezentowane w barwnej szacie graficznej, która ułatwia zrozumienie i zapamiętanie informacji, jakie zawarte zostały w atlasie. Dzieci mają bujną wyobraźnię, a lektura umożliwia im podróż po kontynentach. Gorąco polecam!!!

Czy recenzja była pomocna?

Coś Na Półce

 • 6-10-2019
 • 16:30

Geografia w małym palcu.

Seria Biblioteczka Montessori wzbogaciła się we wrześniu o kolejną pozycję zatytułowaną "Geografia". To bardzo ciekawa, interaktywna książeczka będąca w zasadzie zeszytem ćwiczeń, którego uzupełnienie pomoże dziecku w poznaniu kontynentów, a także znajdujących się na nich państw oraz ich flag i stolic.

Już na początku zeszytu znajdziemy pokaźnych rozmiarów, kolorową mapę świata. Po rozłożeniu zajmuje ona powierzchnię 80 x53 cm - całkiem sporo i z pewnością da się na takiej mapie dostrzec bardzo wiele szczegółów.

Zeszyt podzielony jest tematycznie na części poświęcone poszczególnym kontynentom. Na wstępie dowiemy się o każdym z nich kilku ciekawostek połączonych z krótką charakterystyką każdego kontynentu, a następnie poznamy mieszczące się na nich państwa, później ich stolice, na końcu zaś - ich flagi.

Nie jest to przy tym tylko i wyłącznie "nauka przez wkuwanie" - bynajmniej ;) Zeszyt pomyślano w taki sposób, żeby dziecko w jak najbardziej interaktywny sposób mogło uczyć się przez zabawę, a w tego rodzaju tematyce świetnie sprawdzić mogą się naklejki - z nazwami państw, stolic, a także z ich flagami. Tym też właśnie tropem poszli autorzy zeszytu.

Całość opatrzona jest ogólnymi informacjami dotyczącymi powstawania map, rzutów globu i sposobów, w jaki one powstają (świetny przykład z rozłożoną skórką pomarańczy ;) ). Dzięki takim zabiegom dziecko ma szansę nie tylko nauczyć się wielu rzeczy na temat państw i kontynentów, ale także na temat ogólnych zasad rządzących kreśleniem map.

Dobra zabawa połączona z nauką jest, myślę, gwarantowana :) Jak sama nazwa tej pozycji wskazuje, zastosowano tutaj metodę Montessori. W praktyce często wrzuca się w zakres tego pojęcia wiele zwyczajnych elementów pracy z dzieckiem, jednak sedno tego pojęcia (i samej metody pracy) sprowadza się do akceptowania indywidualizmu dziecka, dania mu możliwości wyboru czasu, miejsca, czy sposobu pracy, a także do skupienia się na najważniejszych poznawczo i wychowawczo aspektach edukacji (a także samego procesu wychowania) jak wykorzystanie indywidualnych zdolności dziecka do chłonięcia wiedzy (absorpcja uwagi), okresów wzmożonej zdolności do czynienia postępów, czy skupienie się na zadaniu oraz stopniowanie trudności wykonywanych zadań. Niezmierne ważne w tym modelu pracy jest także wyjście naprzeciw dziecku i jego oczekiwaniom oraz wychwytywanie jego faz największej podatności na chłonięcie wiedzy.

Moim skromnym zdaniem "Biblioteczka Montessori. Geografia" to pozycja zdecydowanie zasługująca na polecenie :)

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 79.72 zł
  58.19 zł

  Wyjątkowy kuferek! 8 albumów do uzupełnienia, które pozwolą zachować wszystkie niezwykłe wspomnienia z pierwszego okresu dziecka... 1- Oto jestem... 2- Dziennik mojej mamy 3- Przedstawiam wam moją rodzinę 4- Co powiedzieli... Gratulacje od przyjaciół 5- Moje pierwsze zdjęcia 6- Rosnę z każdym dniem...

 • Autor opracowania: dr U. Lementowicz Spis Treści Życie i twórczość F. H. Burnett Streszczenie Czas i miejsce akcji Losy i cechy Mary Lennox Charakterystyka i przemiana Colina Cravena Franciszkańska postawa Dicka Sowerby Rola przyjażni i miłości w życiu dzieci i dorosłych...

 • Autor opracowania: dr U. Lementowicz Spis Treści Życie i twórczość Marii Kuncewiczowej Streszczenie utworu Czas i miejsce akcji Porządek zdarzeń, sytuacji, obrazów Losy i charakter Róży Żabczyńskiej Koleje życia bohaterki Charakterystyka Róży Rozwój wydarzeń w ostatnim dniu...

 • Autor opracowania: dr D. Polańczyk Spis Treści Powstanie utworu na tle faktów biograficznych Streszczenie Czas i miejsce akcji Narracja Bohaterowie Gombrowicz Gonzalo Grupy Polaków Poselstwo Związek Kawalerów Ostrogi Polskie kompleksy i ambicje Stosunek Polaków do...

 • Autor opracowania: dr D. Polańczyk Spis Treści Życie i twórczość Mirona Białoszewskiego Okoliczności powstania utworu Streszczenie Uściślenia gatunkowe Czas i miejsce akcji Narracja Język Bohaterowie Obraz powstania w ujęciu M. Białoszewskiego Sceneria zdarzeń Reakcje...

 • Autor opracowania: dr U. Lementowicz Spis Treści Johann Wolfgang Goethe - jego epoka, życie i twórczość Streszczenie utworu Elementy autobiograficzne Romantyczna miłość i pojęcie werteryzmu Charakterystyka Lotty i Alberta Zagadnienia społeczne Cierpienia młodego Wertera jako...