Achaja Tom 3 - Andrzej Ziemiański - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Achaja Tom 3 (miękka)

książka

Achaja Tom 3 - opis produktu:

Achaja sądzi, że odnalazła swoje miejsce. Ale Biafra ma wobec niej inne plany: jej ręka, ręka księżniczki Arkach i Troy, stanie się kartą przetargową w politycznej grze z Zakonem, cesarstwem i księciem Orionem.
Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo szybko. Nikt w Luan nie sądzi, że cokolwiek może zachwiać potęgą Tradycji i Zakonu. Nikt oprócz tych, którzy już przeszli na stronę Biafry i Zaana...

Stary świat legł w gruzach. Jaki będzie nowy?
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -32%
Złodziej dusz Heksalogia Dory Wilk, tom 1 miękka
27,20 zł 39.99
 • -29%
Totalna magia miękka
27,62 zł 38.89
 • -33%
 • -29%
Przyjaciel człowieka miękka
31,88 zł 44.90
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet pakiet
268,13 zł 335.16
Dodruk - kwiecień 2020

Andrzej Ziemiański - przeczytaj też

 • -35%
Cyberpunk Odrodzenie miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -11%
Pomnik Cesarzowej Achai Tom 3 miękka
44,30 zł 49.77
 • -11%
Pomnik Cesarzowej Achai Tom 4 miękka
44,30 zł 49.77
 • -11%
Pułapka Tesli miękka
35,51 zł 39.90
 • -11%
Virion 2. Obława Imperium Achai miękka
35,43 zł 39.81
 • -11%
Virion 3. Adept Imperium Achai miękka
35,43 zł 39.81
 • -29%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai miękka
34,00 zł 47.89
 • -11%
Virion. Wyrocznia Imperium Achai miękka
35,43 zł 39.81

Zobacz również

 • -25%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa) pakiet
330,67 zł 440.88
 • -29%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai miękka
34,00 zł 47.89
 • -35%
Starość Aksolotla twarda
29,18 zł 44.90
 • -30%
Czarne słońce miękka
30,03 zł 42.90
 • -37%
Upadek Gondolinu twarda
26,45 zł 41.99
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Achaja Tom 3
5/5 ( 42 oceny )
  5
  42
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

ola

ksu89(at)op.pl
 • 5-11-2007
 • 22:43

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Kolejny tom, trzeci już, przygód księżniczki Achaja. Oczekiwany przez wszystkich z tchem zapartym, z błyszczącymi oczyma, z na policzkach wypiekami. I cóż. Chyba zawód…
Ostatni tom, mam takie wrażenie, napisany jest tylko po to, bo napisany być miał, bo trzeba skończyć rozpoczęte „Achajki”.
Pierwszy był przyjemny, drugi był przyjemny już trochę mniej. Trzeci jest przeciętny. Nie ma związku za wielkiego z poprzednimi „Achajami”. Napisany ów tom jest bez ładu i składu, bez tego polotu, co niegdyś, itd. itp.
Pełno tu zbędnego filozofowania, pełno mdłych wywodów, nudnych, nuuuudnych i nużących opisów. I tu sabaka zaryta. Pozostaje nam się cieszyć, że ów nieporadny tom trzeci cykl zamyka.
Myślę, że ci wielcy, wytrwali, co dwa pierwsze tomy przeczytali, zachłannie sięgną i po trzeci. Bo korci. Kusi.
Czy jednak ów tom do gustu im przypadnie, poczytamy, zobaczymy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

polecanekobietom.blogspot.com

 • 28-08-2016
 • 14:15

Trzecia część przygód księżniczki Achaji dobiegła właśnie końca. Zabierałam się za nią długo, ale jak już ruszyłam to poszło z góry. Cała ta seria ma coś urzekającego w sobie, ale co to jest to sama nie jestem w stanie stwierdzić. Historia opowiedziana miała bardzo duży potencjał, niestety gdzieś w tym wszystkim zabrakło głębi. Wątki były płytkie i momentami urywały się w jednej chwili. Co prawda czytało ją się bardzo szybko, ale na kolana na pewno nie rzuca.


Pierwsza część była chyba najfajniejsza, z kolejnymi było już coraz gorzej. Mi osobiście zupełnie nie przeszkadza język, wulgaryzmy i styl autora i to jego szowinistyczne podejście do kobiet. To był jego zamysł i w sumie się go trzymał. Zgotował on ciężki los naszej głównej postaci.


Choć to fantastyka to nie ma wyraźnego podziału na dobro i zło. Achaję na pewno nie można nazwać postacią pełną cnót i godną naśladowania. Podobnie jest w przypadku Zaana, Mereditha i Siriusa. Wojna, zbrodnia, niewolnicy, mnóstwo krwi i alkoholu, na tym głównie opiera się cała książka. Fajny w niej był fakt, że podczas czytania nie wymagała skupiania i głębszych analiz treści. Można było po nią sięgnąć o każdej porze dnia i nocy. W autobusie czy na plaży. Nie była też taka długa jak jej poprzedniczki i to na pewno na plus, bo odniosłam tutaj wrażenie, że autor za szybko wszystko rozwiązał. Walka z odwiecznym wrogiem ludzi, czyli Zakonem odbyła się na ostatnich kilkunastu stronach, podobnie też główna bitwa o Luan. Nawet nie wiem kiedy się skończyła. Nie myślałam że tak się to zakończy, ale podczas czytania całej książki wiele razy zostałam zaskoczona. Nie można na pewno zaprzeczyć że akcja była wartka i ość szybka. Nie było zbędnego przeciągania, chyba że lekko w pierwszej części, gdy poznawaliśmy losy Mereditha.


Samo zakończenie opisujące po kilkadziesiąt zdań dalsze życie głównych bohaterów było fajnym dodatkiem, choć znowu nie przypuszczałam, że nasza główna bohaterka skończy jako alkoholiczka. Sam koniec epoki antyku był również dość skrupulatnie i drobiazgowo opisany. Podobały mi się również opisy manewrów wojskowych, więc teoretycznie nie powinnam się do niczego przyczepiać, ale rzeczywiście najwyższych lotów to ona nie była i zastanawiam się ile po latach z tego mi zostanie. Nigdy nie byłam zwolenniczką książek, które opisują kobiety jako bezbronne i nie myślące jednostki, ale tutaj to chyba zdecydowanie autor wyolbrzymił naszą bohaterkę.


Oczywiście nie zamierzam wam opisywać treści. Zdecydowanie jej też nie polecę, gdyż książka posiada tyle samo zwolenników co przeciwników, więc każdy powinien zdecydować sam. Ja spędziłam w jej towarzystwie miło czas, a dla mnie przede wszystkim to się liczy. Czasami potrzebna jest książka tylko jako odskocznia od własnych myśli, a w tym przypadku ta się idealnie nada. Gdyby przyszło mi ja ocenić to dałabym jej sześć punktów. Na pewno za jakiś czas sięgnę też po książki z serii "Pomnik Cesarzowej Achaji", ale muszę na razie odpocząć i zmienić lekko klimat.


Do zobaczenia za niedługo....

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ozzy200

kuba.czerny(at)gmail.com
 • 14-07-2010
 • 13:05

Muszę przyznać, że trzeci tom pożyczyłem od znajomego, gdyż uznałem, że płacenie autorowi za takie traktowanie czytelnika jak w poprzednich tomach, nie ma sensu. Książka "którą zawsze chciałeś przeczytać" jest nafaszerowana bełkotem, bezsensownymi i często powtarzającymi się epitetami w miejsce jakichkolwiek opisów i charakterystyk (patrz opis Biafry), redaktor chyba poprawił tylko ortografię, na styl zabrakło już czasu. Akcja nadal rwie wartko (z naciskiem na słowo "rwie") i jest to chyba jedyna zaleta tego arcydzieła. Wszystkie wady poprzednich części pozostały, tzn. papierowe, zachowujące się i czujące niezgodnie z jakąkolwiek logiką postaci (wrażenie, że logiki brakuje po prostu autorowi - np. Achaja, która rzuca się z wściekłością kilka stron wcześniej, za moment okazuje się osobą zupełnie pozbawioną nerwów), wtrącenia i porównania do przyszłych epok są teraz co kilka stron (np. "Uciekali jakby za nimi stała armia [...] wyposażona w broń maszynową", "Umarła [...] na grypę (choć tej nazwy wtedy nie znano)"), wszystkie postaci mówią tym samym jowialno-szewskim językiem (zresztą postaci mówią tak samo we wszystkich "utworach" tego autora), itp. Zacytuję jeszcze jeden kwiatek, żeby rozbawić trochę publikę (kwiatki takie trafiają się co kilka stron): !SPOILER! "Miała swoje setki sług (albo tysiące). Nigdy się nie dowiedziała ile, bo nie umiała czytać, a z powodu braku oczy nie mogła się już nauczyć." Więcej po prostu nie chce mi się szukać, nie chcę mieć więcej do czynienia z tą książką. Tych, którzy się jednak zdecydują na przeczytanie, zapraszam do wyszukiwania kwiatków typu "wykonała tak straszliwy zwrot, że całej dywizji zmiękły nogi" (to nie cytat, tylko z pamięci). Jest ich naprawdę dużo. Ogólne wrażenie: dramat (a miało być fantasy przygodowe ;-).

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ozzy200

kuba.czerny(at)gmail.com
 • 14-07-2010
 • 13:05

Muszę przyznać, że trzeci tom pożyczyłem od znajomego, gdyż uznałem, że płacenie autorowi za takie traktowanie czytelnika jak w poprzednich tomach, nie ma sensu. Książka "którą zawsze chciałeś przeczytać" jest nafaszerowana bełkotem, bezsensownymi i często powtarzającymi się epitetami w miejsce jakichkolwiek opisów i charakterystyk (patrz opis Biafry), redaktor chyba poprawił tylko ortografię, na styl zabrakło już czasu. Akcja nadal rwie wartko (z naciskiem na słowo "rwie") i jest to chyba jedyna zaleta tego arcydzieła. Wszystkie wady poprzednich części pozostały, tzn. papierowe, zachowujące się i czujące niezgodnie z jakąkolwiek logiką postaci (wrażenie, że logiki brakuje po prostu autorowi - np. Achaja, która rzuca się z wściekłością kilka stron wcześniej, za moment okazuje się osobą zupełnie pozbawioną nerwów), wtrącenia i porównania do przyszłych epok są teraz co kilka stron (np. "Uciekali jakby za nimi stała armia [...] wyposażona w broń maszynową", "Umarła [...] na grypę (choć tej nazwy wtedy nie znano)"), wszystkie postaci mówią tym samym jowialno-szewskim językiem (zresztą postaci mówią tak samo we wszystkich "utworach" tego autora), itp. Zacytuję jeszcze jeden kwiatek, żeby rozbawić trochę publikę (kwiatki takie trafiają się co kilka stron): !SPOILER! "Miała swoje setki sług (albo tysiące). Nigdy się nie dowiedziała ile, bo nie umiała czytać, a z powodu braku oczy nie mogła się już nauczyć." Więcej po prostu nie chce mi się szukać, nie chcę mieć więcej do czynienia z tą książką. Tych, którzy się jednak zdecydują na przeczytanie, zapraszam do wyszukiwania kwiatków typu "wykonała tak straszliwy zwrot, że całej dywizji zmiękły nogi" (to nie cytat, tylko z pamięci). Jest ich naprawdę dużo. Ogólne wrażenie: dramat (a miało być fantasy przygodowe ;-).

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Avallakh

berger88(at)o2.pl
 • 27-06-2010
 • 17:52

Ważą się losy wpółczesnego świata. Armia Achaji i Biafry stoi przed podjęciem decyzcji o ostatecznej ofensywie na cesarstwo Luan, co może zakończyć się olbrzymim tryumfem, lub druzgocącą klęską. W trzecim tomie sagi Ziemiańskiego poznajemy postać Nolaana - szermierza natchnionego oraz tajemniczego sprzymierzeńca królestwa Arkach, którego tożsamość może zaskoczyć czytelnika. Ponadto poznajemy dalsze losy Zaana i Siriusa, którzy wspomagają armię Achaji i dokonują wyczynów porównywalnych z powstrzymaniem zarazy, ponownie zrwyając z tradycją. Słowem - trzeci tom aż kipi od dynamicznej akcji, walk, intryg i zbiegów okoliczności prowadzących do zakończenia historii o córce księcia skazanej na poniewiekę i nieowlnictwo, która na skutek przdziwnych wydarzeń staje się majorem i księżniczką w poważny sposób zagrażającą porządkowi współczesnego świata. Książkę tę czyta się z zapartym tchem, nie przerywając aż do jej zakończenia. Mimo że trudno by ją określić majstersztykiem kunsztu literackiego, to dla fanów fantastyki jest to pozycja obowiązkowa. Niekórym mogą się nie spodobać pewne zwroty akcji oraz sposób prowadzenia narracji, jednak według mnie jest to dobrze napisana powieść pozbawiona niepotrzebnego sentymentalizmu i pruderii. Polecam

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Szary

 • 19-03-2010
 • 13:33

Przed zakupem dużo się wahałem recenzje które przeczytałem na temat tej książki były różne teraz z perspektywy czasu uważam że zakup tej książki był bardzo udany. To 3 tom przygód Achai po znakomitym 2 tomie moim zdaniem najlepszym i ten trzyma poziom i nie da czytelnikowi nudzić się. Polecam gorąco!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ceina

 • 17-02-2010
 • 12:32

poza tym w achai no wlasnie o to chodzi ze jezyk jest "prostacki" dzieki temu ksiazka jest duzo bardziej przystepna, ale zgadzam sie z opinia mego poprzednika ze nie mozna porownywac ziemianskiego z sapkowskim, wg mnie ziemianski milion razy lepszy ;)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ceina

 • 17-02-2010
 • 12:23

przeczytalam 2 tomy achai z zapartym tchem, a "mistrza" sapkowskiego przemeczylam wszystkie tomy sagi o wiedzminie mimo ze strasznie nudne i tylko dlatego ze bylam ciekawa jak sie konczy

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

coolkaj

 • 15-02-2010
 • 20:23

Nie rozumiem jak sposób pisania Ziemiańskiego można porównać do mistrza Sapkowskiego...chyba robi to ktoś kto nigdy nie czytał Sapkowskiego
Język w tej całej "achaji" jest nie dość że wulgarny to jeszcze bardzo prostacki - ledwo przebrnęłam przez pierwszy tom. Fakt, ma kilka ciekawych pomysłów, ale ten język tak odpycha, że ma się ochotę rzucić tą książkę w kąt. Oj dużo by jeszcze pisać...Gorąco nie polecam!!!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Jack

 • 16-09-2007
 • 19:06

"Achaja - tom III" opowiada po raz kolejny, a zarazem ostatni o losach "księżniczki" Achaji. Jak w poprzednich tomach tak i w tym dominuje ogromna liczba wulgaryzmów, co sprawia, że tą powieść czyta się nieciekawie. Na cale szczęście jest to ostatni tom tej prozy. Jest ona nudna i chyba Ziemiańskiemu zabrakło już pomysłu co do dalszych losów księżniczki. Mimo to (na całe szczęście) czyta się ją szybko. Nie rozumiem jak można czytać ją kilka razy, ja "przemęczyłem" ją raz i mi wystarczy. W skali ocen do 10 daję 4- za to, że czyta się ją dosyć szybko.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ARIS

 • 20-05-2007
 • 17:21

Słaba, autorowi zabrakło pomysłów dużo wulgaryzmów i chanstwa. W poprzednich częsciach słowo "kur.." było używane w tedy kiedy bylo to potrzebne, natomiast w ostatniej jest to nagminne i irytujące!!!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

GREGORR

gregorrsz(at)tlen.pl
 • 3-11-2005
 • 13:55

Niby kolejna książka typu "zero to hero" , ale jednak nietypowa bo od księżniczki poprzez żołnierza, niewolnicę i luańską prostytutkę po bohaterkę - mutantkę. Niezłe studium zachowań w skrajnych sytuacjach i kolorowe słownictwo rodem z Sapkowskiego, ale jednak coś świeżego. Czyta się jednym tchem - nie zapomnijcie porządnie wcześniej odetchnąć :)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

marta :)

 • 23-09-2005
 • 14:16

Zgadzam sie z moimi przedmówcami:) Jest po po prostu the best! Ta książka ma coś w sobie co niepozwala sie od niej oderwać, ma taką magie ze po przeczytaniu jej długo sie ja pamieta. Taką książke warto posiadać w swoich zbiorach:)

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Misia

anetta22(at)o2.pl
 • 6-05-2005
 • 19:30

Doskonała książka, czyta się jednym tchem, autor ma fantazję, wymyślił świetną babkę, moim zdaniem bomba!!!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

olcia qch

 • 6-01-2005
 • 19:21

Co tu duzo pisać? Jest po prostu wspaniała!!!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Radziu Maciejewski

radziumac(at)tlen.pl
 • 6-01-2005
 • 13:16

Panie i Panowie! Macie przed sobą jedną z najlepszych książek wydanych w Polsce. Przeczytałem wszystkie 3 tomy 5 razy. Osobiście nigdy nie czytam 2 razy tej samej książki ale ta jest naprawdę wyjątkowa. Moim zdaniem najlepsza książka polskiego autora.

Czy recenzja była pomocna?