Zgoda małżonka na dochodzenie czynności prawnej w ustroju majątkowej wspólności ustawowej - Teresa Mróz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Zgoda małżonka na dochodzenie czynności prawnej w ustroju majątkowej wspólności ustawowej (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 256
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Zgoda małżonka na dochodzenie czynności prawnej w ustroju majątkowej wspólności ustawowej - opis produktu:

W publikacji przedstawiono analizę prawną zgody małżonka na dokonanie czynności prawnych wymienionych w art. 37 k.r.o. w płaszczyźnie wykonywania zarządu majątkiem wspólnym. Podkreślone zostało szczególne znaczenie zgody jako elementu konstrukcyjnego ustroju majątkowej wspólności ustawowej, będącej jednym z rodzajów więzi prawnej określanej mianem wspólności. W opracowaniu szczegółowo zaprezentowano kwestie związane z katalogiem czynności prawnych zależnych, czyli wymagających zgody współmałżonka, w tym dotyczących nieruchomości, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Ponadto omówiono charakter prawny zgody małżonka oraz problematykę sądowej ingerencji w czynności zarządu majątkiem wspólnym. Przedstawione zagadnienia wymagały zastosowania kilku metod badawczych. Poza metodą formalno-dogmatycznej analizy tekstów normatywnych i poglądów naukowych znalazły zastosowanie również inne metody i techniki badawcze, jak na przykład analiza orzecznictwa sądowego, materiałów notarialnych oraz projektów ustaw. Książka przeznaczona jest dla praktyków i teoretyków prawa prywatnego (w szczególności prawa cywilnego i rodzinnego); może być przydatna także wszystkim osobom zainteresowanym problematyką funkcjonowania ustawowej wspólności małżeńskiej w gospodarce rynkowej.

Książka Zgoda małżonka na dochodzenie czynności prawnej w ustroju majątkowej wspólności ustawowej pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Teresa Mróz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Zgoda małżonka na dochodzenie czynności prawnej w ustroju majątkowej wspólności ustawowej liczy 256 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zgoda małżonka na dochodzenie czynności prawnej w ustroju majątkowej wspólności ustawowej

4.7/5 ( 9 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.