Zarządzanie i efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych - Dariusz Milewski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zarządzanie i efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Uniwersytet Szczeciński
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 95
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Zarządzanie i efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych - opis produktu:

Sukces przedsiębiorstwa na rynku zależy w dużej mierze od jego efektywności ekonomicznej, na którą wpływają różne czynniki. W literaturze przedmiotu zidentyfikowano wiele z nich, biorąc zarówno pod uwagę te, które związane są z podstawową działalnością danego przedsiębiorstwa, jak i czynniki znajdujące się w jego otoczeniu. We współczesnym świecie właśnie te względy mogą mieć decydujące znaczenie nie tylko dla jego sukcesu, ale nawet przetrwania na rynku. Praca składa się z czterech rozdziałów w dwóch pierwszych przedstawiono prezentowane w literaturze wyniki badań przeprowadzanych w różnych krajach i w różnych dziedzinach gospodarki, dotyczących efektywności procesów produkcyjnych i logistycznych oraz metod i koncepcji zarządzania procesami oraz organizacjami. W rozdziale trzecim skoncentrowano się na dwóch podstawowych z punktu widzenia ludzkiej egzystencji działach gospodarki przemyśle rolno-spożywczym i tekstylno-odzieżowym. Branże te mają duże znaczenie nie tylko ekonomiczne, ale także społeczne, gdyż wywierają duży wpływ na otoczenie, w tym środowisko naturalne, generują także wysokie koszty społeczne, w tym zewnętrzne. Rozważania w tej części pracy również były prowadzone na bazie dostępnej literatury przedmiotu. W ostatnim rozdziale ujęto tę problematykę w szerszym kontekście nie tylko w wymiarze pojedynczego przedsiębiorstwa, ale całych łańcuchów dostaw. Uwzględniono zjawiska mające miejsce we współczesnym świecie, wpływające na rozwiązania stosowane w łańcuchach dostaw, w tym szczególnie w systemach produkcyjnych i logistycznych. W przypadku towarów konsumpcyjnych zjawiskami takimi są przykładowo szybka moda czy coraz szersze wykorzystywanie handlu elektronicznego. Od lat obserwowany jest wzrost kosztów produkcji i kosztów logistycznych, co z kolei wpływa na lokalizację produkcji i zaopatrzenia. Uwzględniono również szersze ujęcie efektywności ekonomicznej, biorąc pod uwagę nie tylko wyniki finansowe przedsiębiorstw, ale również koszty społeczne ich strategii. W ostatniej części pracy wzięto pod uwagę również problemy związane z pandemią COVID-19 i jej możliwy wpływ na zarządzanie procesami produkcyjnymi i logistycznymi, zarówno realizowanymi w skali jednego przedsiębiorstwa (organizacja procesów produkcyjnych w obiektach produkcyjnych i logistycznych), jak i w łańcuchach dostaw.

Książka Zarządzanie i efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Szczeciński. Autorem książki jest Dariusz Milewski. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Zarządzanie i efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych liczy 95 stron. Jej wymiary to 176x250. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zarządzanie i efektywność procesów produkcyjnych i logistycznych

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.