Wypowiedzenie umowy agencyjnej - Dariusz Bucior - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wypowiedzenie umowy agencyjnej

książka

 • Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 249
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Wypowiedzenie umowy agencyjnej - opis produktu:

Książka jest podzielona na cztery rozdziały. Pierwszy ma charakter wstępny i zmierza do wyjaśnienia pojęcia oraz charakteru prawnego umowy agencyjnej, a zwłaszcza do przedstawienia rozróżnienia na umowy zawarte na czas oznaczony i nieoznaczony. Rozdział drugi poświęcony jest prawu wypowiedzenia jako kompetencji do jednostronnego zakończenia stosunku agencyjnego. Celem prowadzonych rozważań jest przede wszystkim zbadanie warunków, od których zależy możliwość skutecznego uwolnienia się z łączącego strony zobowiązania, a także analiza wypowiedzenia jako zdarzenia prawnego (czynności prawnej). W rozdziale trzecim zamieszczono rozważania dotyczące ograniczeń prawa wypowiedzenia. Szczególny nacisk położono na ustalenie, w jakim zakresie strony umowy agencyjnej mogą kształtować ograniczenia wypowiedzenia w kierunku większej stabilizacji lub destabilizacji zobowiązania. Rozdział czwarty koncentruje się na kwestii tzw. wypowiedzenia przedwczesnego i zmierza przede wszystkim do zbadania okoliczności, w których wypowiedzenie może być uznane za prawidłowe, mimo że zostało dokonane bez zachowania terminów wypowiedzenia lub przed upływem czasu związania umową. Książka kończy się krótkim podsumowaniem, w którym przedstawiono główne jej tezy.
Prezentowana praca stanowi skróconą wersję rozprawy doktorskiej przygotowanej w Katedrze Prawa Handlowego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, obronionej w grudniu 2008 r.

Książka Wypowiedzenie umowy agencyjnej pochodzi z wydawnictwa Katolicki Uniwersytet Lubelski. Autorem książki jest Dariusz Bucior. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne. Książka Wypowiedzenie umowy agencyjnej liczy 249 stron.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Wypowiedzenie umowy agencyjnej

4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  5
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.