Wypadki małżeńskie / Randy Susan Meyers 9,16 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Wypadki małżeńskie (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 528
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Wypadki małżeńskie - opis produktu:

Cała prawda o ciemniejszej stronie małżeństwa i o tym, jak rodzina radzi sobie z nadzwyczajnym kryzysem.
Maddy jest pracownikiem socjalnym i stara się pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem trójki dzieci i obowiązkami żony. Jej mąż Ben raz po raz wybucha wściekłą złością. Maddy jest rozdarta: czy ma chodzić wokół męża na paluszkach, czy też dla dobra dzieci zachować pewność siebie.
W rodzinie istnieje krucha równowaga. Pewnego deszczowego dnia Maddy wsiada z Benem do samochodu. Wybuchowy temperament męża sprawia, że dochodzi do wypadku, po którym Maddy ląduje w szpitalu. To początek zmian w jej życiu.
Meyers z sercem powieściopisarki i uporem dziennikarki śledczej bezbłędnie opisuje ewolucję i konsekwencje przemocy emocjonalnej. Jest mistrzynią perspektywy, wnikliwie pojmującą naturę ludzką.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: literatura piękna,  dla kobiet
 • Wydawnictwo: Muza
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 130x205
 • Ilość stron: 528
 • ISBN: 978-83-287-0372-8
 • Wprowadzono: 13.09.2016

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Horyzont

Jakub Małecki

miękka
26,00 zł 39.99
 • -41%
Róża wiatrów

Agnieszka Krawczyk

miękka
23,49 zł 39.81
 • -34%
Nieczyste więzy

K.N. Haner

miękka
26,33 zł 39.90
 • -42%
Marzycielka

Katarzyna Michalak

miękka
23,07 zł 39.77
 • -30%
Zjazd absolwentów

Guillaume Musso

miękka
27,16 zł 38.81
 • -36%
Kolejne 365 dni

Blanka Lipińska

miękka
25,48 zł 39.82

Zobacz również

 • -30%
Zimowy ogród

Kristin Hannah

miękka
27,87 zł 39.81
 • -15%
Kolory pawich piór

Jojo Moyes

miękka
33,81 zł 39.77
 • -42%
Kołysanka z Auschwitz

Mario Escobar

twarda
23,01 zł 39.66
 • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

Magdalena Witkiewicz

miękka
25,89 zł 39.84
 • -35%
Serotonina

Michel Houellebecq

miękka
29,24 zł 44.99
 • -33%
Zagubiona

Katarzyna Michalak

miękka
26,69 zł 39.84
 • RRecenzje
 • Książka
 • Wypadki małżeńskie
4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 17-06-2017
 • 12:06

Bardzo trafnie "Wypadki małżeńskie" charakteryzuje zdanie z okładki: "Książka, której nie sposób odłożyć i którą trudno zapomnieć". W poruszający sposób opowiada o tym, co prawdopodobnie i niestety jest codziennością wielu współczesnych małżeństw nie tylko w Ameryce. Autorka pokazuje szeroki kontekst przemocowej rzeczywistości rodziny - z punktu widzenia poszczególnych jej członków. Pewnie większość czytelników/czytelniczek utożsamia się z Maddy, ewentualnie z Emmą, ale ciekawie byłoby podsunąć powieść tym, którym bliższe są doświadczenia i odczucia Bena. Lektura ta może pomóc zrozumieć to, co zrozumieć jest bardzo, bardzo trudno - skomplikowane relacje.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 8-01-2017
 • 18:14

"Miłość nic nie znaczy bez dobrego traktowania i wzajemnego szacunku."

Randy Susan Meyers, "Wypadki małżeńskie"

Randy Susan Meyers to pisarka, która historie i problemy, które porusza w swoich książkach zna z autopsji. Nim zaczęła karierę pisarską, pracowała z ofiarami i sprawcami przemocy domowej. "Wypadki małżeńskie" to moje drugie spotkanie z jej twórczością i kolejne bardzo udane wydarzenie literackie. Jej poprzednia książka "Bezpieczne kłamstwa" była wciągającą i poruszającą literaturą... tak też jest w przypadku "Wypadków małżeńskich", choć autorka odchodzi od motywu zdrady, a składa się raczej ku motywowi przemocy emocjonalnej i nadmiernej nerwowości... nadal porusza i porywa swoją historią. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że "Wypadki małżeńskie" to powieść skierowana głównie do kobiet... Proza Randy Susan Meyers jest poruszającą i wciągającą opowieścią o ludzkich problemach, w których autorka oddaje głos obu stronom barykady.

Przemoc emocjonalna, problem z radzeniem sobie z własnymi emocjami, gniewem i nerwowością staje się znakiem naszych czasów. W szybkim społeczeństwie, w ciągłej pogoni za kolejnymi zaszczytami, pieniędzmi, w świecie ogarniętym elektroniką, człowiek gdzieś się gubi. Na skutek coraz większej ilości docierających bodźców staje się coraz bardziej nerwowy, a swoja frustrację przelewa na najsłabsze osoby w swoim otoczeniu. Najczęściej nawet nie zdając sobie sprawy ze swojego zachowania lub nie mogąc go powstrzymać. Takie osoby swoim zachowaniem prowadzą niejednokrotnie do wewnętrznej degradacji w rodzinie, niezauważalnie dla samych siebie... niszczą ją. I właśnie ten problem Randy Susan Meyers porusza w swej książce, z wyczuciem, bez towarzystwa obłudy czy też zahamowań. Ukazuje nie tylko sferę ofiary i oprawcy, ale także zachowanie otoczenia, które często stara się bagatelizować problem agresji.

"Czasem wszystkie kołyszemy się na falach, czekając, aż ktoś rzuci nam koło ratunkowe [...] - Czekając na odpowiedź, na wybór najlepszej drogi. Sztuka polega na tym... pronlem polega na tym, że nie wolno tylko czekać..."

Randy Susan Meyers, "Wypadki małżeńskie"

Ben i Maddy są małżeństwem od piętnastu lat. Ben jest wybuchowy i z byle powodu wpada w gniew, zaczynają się krzyki i awantury. Maddy jako matka trójki dzieci i żona stara się scalić jedność rodziny, a jednak atmosfera panująca w domu staje się dla niej coraz trudniejsza do zniesienia. Chyba najgorsze jest dla niej to oczekiwanie... ta niewiadoma w jakim humorze Ben będzie, kiedy wróci do domu, kiedy obudzi się na rano. Słodycz mieszająca się z goryczą, ponieważ są dni, kiedy Ben jest cudowny i romantyczny. Dni, kiedy pokazuje się takim, jakim był na początku... jest oparciem dla żony i dzieci, a nie jedynie szalonym furiatem, który swój byt opiera na zastraszaniu rodziny i przejmowaniu nad nią emocjonalnej kontroli. Maddy pamięta te dobre dni i może to właśnie one powstrzymują ją przed odejściem od męża. To oraz miłość, którą cały czas do niego czuje... przywiązanie dzieci, wspomnienia...

Jednak pewnego dnia wybuchowy charakter Bena daje o sobie znać podczas jazdy samochodem. W samochodzie znajdują się Ben i Maddy. Dochodzi do groźnego wypadku, a Maddy zapada w śpiączkę. Ben jest zmuszony zająć się domem. Mimo, że posiada olbrzymią pomoc teściów, nie potrafi poradzić sobie z własnymi emocjami, wyrzutami sumienia, świadomością, że jego wybuchowy charakter mógł zabić jego żonę, a jednak stwierdzenie własnej przewiny nie może prowadzić do natychmiastowego oczyszczenia i naprawy. Przed nim jeszcze długa droga i wiele porażek. Nie mniej wypadek jest punktem przełomowym w życiu całej rodziny. Próbą dla Maddy, którą zachowanie męża zmusiło do sięgnięcia po tabletki antydepresyjne. Próbą dla Bena, który po groźnym wypadku będzie musiał wreszcie zacząć pracować nad swoim charakterem..., jeśli nie chce stracić rodziny. Próbą dla Emmy, ich najstarszej córki, która w okresie dojrzewania musi zmierzyć się nie tylko z pierwszą miłością, ale także opieką nad młodszym rodzeństwem w tych trudnych chwilach.

Tym co dodatkowo zasługuje na uwagę w powieści Meyers to fakt, że przedstawia z dużą wrażliwością problemu uszkodzeń mózgu, rekonwalescencji, trudnej rehabilitacji i powrotu do normalnego życia po śpiączce. Powrotu, który jest długi, żmudny i wymaga od bohaterki bardzo dużej dozy cierpliwości. Tyczy się to jednak nie tylko jej samej, ale także jej rodziny, która musi nauczyć się funkcjonować wokół niej... Zrozumieć, czego Maddy tak naprawdę w tej chwili najbardziej potrzebuje. "Wypadki małżeńskie" to więc także opowieść o chorobie. Zachowaniu jednostki społecznej, jaką jest rodzina w ekstremalnych sytuacjach.

Bohaterowie "Wypadków małżeńskich" to postacie z krwi i kości, którzy zmagają się z prawdziwymi problemami. Problemami bardzo ludzkimi i powszechnymi. Randy Susan Meyers opowiada jednak o tym wszystkim bez infantylności, a z uporem dziennikarki śledczej. Kreśli historię przez siebie przedstawioną wyrazistą kreską, która przyciąga uwagę. Całości dopełnia fakt, że Meyers posiada prawdziwy powieściopisarski talent. Sama akcja, choć nie obfituje w wiele wydarzeń zyskuje na swojej dużej emocjonalności. Na wyraźnym wejściu w psychikę bohaterów, na ukazanie akcji z perspektywy Maddy, Bena jak i Emmy, tym samym ukazując rodzinną tragedię z różnych stron.
"Wypadki małżeńskie" to rewelacyjna kobieca powieść z zaskakującym zakończeniem, które pozostawia kilka znaków zapytania, a jednak satysfakcjonuje. Powieść Randy Susan Meyers to rewelacyjna proza, która ujmuje. Książka do połknięcia w jeden dzień, a jednak wymagająca pewnej dozy dojrzałości. Pokazująca problem przemocy emocjonalnej zarówno ze strony ofiar pośrednich (i bezpośrednich) jak i ze strony oprawcy. To emocjonalna, a jednak przy tym bardzo wyważona powieść, która pokazuje, że obrażenia cielesne mogą równać się tym psychicznym urazom. Kobieca, piękna, wciągająca, a przy tym przejmująca literatura. Niesamowita powieść.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 22-09-2016
 • 13:10

Wypadki małżeńskie to tytuł o podwójnym dnie. Z jednej strony chodzi o małżeńskie kłopoty, z drugiej o faktyczny wypadek samochodowy, który zresztą został spowodowany tymi pierwszymi. To książka o małżeńskich relacjach, w których dochodzi do psychicznego znęcania się. Wnikliwa analiza ludzkiej psychiki, w tym nie tylko domowego kata, ale przede wszystkim ofiary, która bardzo często się na to godzi. Chociaż to książka fabularna to być może przyczyni się do obudzenia niektórych osób...

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Kompendium wiedzy o wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych zawiera liczne tezy orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz sądów apelacyjnych i administracyjnych w zakresie wypadków przy pracy, wypadków w drodze do pracy lub z pracy, chorób zawodowych, jak również świadczeń z nimi związanych....

 • Rzetelne ustalenie okoliczności i przyczyn wypadków to podstawa profilaktyki wypadkowej, a prawidłowe zakwalifikowanie wypadku do kategorii wypadków przy pracy ma podstawowe znaczenie dla osób poszkodowanych, ze względu na postępowanie odszkodowawcze tj. przysługujące im świadczenia pieniężne....

 • Książka może służyć nurkom lub osobom, które jeszcze nie nurkują a zastanawiają się czy tego chcą. Na przykładach przedstawia podstawowe zagrożenia występujące w nurkowaniu. Zawiera 120 opisów wypadków nurkowych, opatrzonych komentarzem. Jest także podręcznikiem uzupełniającym do kursów na stopnie...

 • Niniejsza publikacja stanowi komentarz do podstawowych aktów prawnych dotyczących postępowania w zakresie wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Komentarz obejmuje swą treścią aktualne brzmienie ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, rozporządzenia w...

 • Książka może służyć nurkom lub osobom, które jeszcze nie nurkują a zastanawiają się czy tego chcą. Na przykładach przedstawia podstawowe zagrożenia występujące w nurkowaniu. Zawiera 120 opisów wypadków nurkowych, opatrzonych komentarzem. Jest także podręcznikiem uzupełniającym do kursów na stopnie...

 • Pracownicy służby bhp dosyć często miewają wątpliwości związane z właściwą kwalifikacją zdarzeń wypadkowych. Wiadomo, że wypadkiem przy pracy jest nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć (wszystkie wymienione warunki muszą być spełnione jednocześnie), które...