Współpraca państw z międzynarodowymi trybunałami karnymi a suwerenność - Anna Potyrała - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Współpraca państw z międzynarodowymi trybunałami karnymi a suwerenność (miękka)

książka

Współpraca państw z międzynarodowymi trybunałami karnymi a suwerenność - opis produktu:

(...) Suwerenność jako podstawa stosunków międzynarodowych i prawa międzynarodowego od wieków odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu relacji zachodzących między państwami, organizacjami międzynarodowymi i innymi uczestnikami stosunków międzynarodowych. Suwerenność jest absolutnym warunkiem funkcjonowania państw na arenie międzynarodowej, zmienia się jednak sposób definiowania suwerenności w zależności od stanu stosunków międzynarodowych. Jako kategoria analityczna rozumiana jest jednorodnie i niepodzielnie, a jako praktyka - wielorodnie i podzielnie.
W pierwszym znaczeniu, jej zwolennikami są przedstawiciele nauk prawnych, w tym nauki prawa międzynarodowego. W znaczeniu drugim, koncepcja ta wykorzystywana jest przez przedstawicieli państw, często dla uzasadnienia słuszności założeń polityki zagranicznej i działań podejmowanych na arenie międzynarodowej w imieniu państwa.
Od wieków suwerenność postrzegano przez pryzmat równych praw i równej niezależności i definiowano jako absolutną niezależność od wszelkich czynników zewnętrznych, absolutne prawo kształtowania całości stosunków zachodzących wewnątrz państwa oraz określania kierunków aktywności państwa na arenie międzynarodowej. Suwerenność to wolność działania i wolność od interwencji ze strony innych państw. Koncepcja suwerenności nieustannie jednak ewoluuje, zmieniają się sposoby jej interpretacji.

fragment Wstępu

Książka Współpraca państw z międzynarodowymi trybunałami karnymi a suwerenność pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Anna Potyrała. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka, prawo. Książka Współpraca państw z międzynarodowymi trybunałami karnymi a suwerenność liczy 320 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Współpraca państw z międzynarodowymi trybunałami karnymi a suwerenność

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.