Współczesne teorie socjologiczne - Janusz Mucha - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Współczesne teorie socjologiczne (twarda)

Tom 1

książka

 • Wydawnictwo NOMOS
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 436
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Współczesne teorie socjologiczne, Tom 1 - opis produktu:

W antologii WTS udostępniamy `w pigułce` całą serię, wramach której opublikowaliśmy dotychczas 24 książki autorskie. Na dwa tomy składają się rozdziały najistotniejsze z punktu widzenia proponowanych w nich koncepcji teoretycznych. Ogrom wiedzy, pomysłów interpretacyjnych, sposobów myślenia poszczególnych autorów uporzadkowany jest w nastąpujący sposób.W I tomie zawarte są teksty dotyczące analizy zjawisk społecznych z dwóch perspektyw: po pierwsze ? od strony człowieka jako istoty społecznej, jego tożsamości, uczestnictwa w interakcjach międzyludzkich i sieciach społecznych, po drugie ? od strony pokazania sposobów konstruowania teorii socjologicznej w rozumieniu przede wszystkim ogólnych i możliwie systematycznych wyjaśnień oraz interpretacji zjawisk i procesów społecznych. W tomie II z kolei proponujemy ujęcia teoretyczne, nawiązujące do strukturalnych i świadomościowych procesów makrospołecznych, popularnie też czasem określany jako nurt makrosocjologiczny.

W wielu przypadkach uczonych, autorów książek serii WTS, można zaliczyć do kilku nurtów badawczych, przeplatających się, czasem zanikających i potem powracających w nowej postaci. Nie wszyscy z naszych autorów mogą być zresztą w ogóle przyporządkowani do jakiejś jednoznacznej, szerszej orientacji teoretyczno-metodologicznej. Zdając sobie sprawę z tego, że każde uporządkowanie może być dyskusyjne, i że w jakiejś mierze jest arbitralne, jednocześnie mamy nadzieję, że proponowana antologia stanie się zasobem podręcznej wiedzy prezentującej szczególnie nośne w socjologii wizje rzeczywistości społecznej, takie, które pozwalają lepiej rozumieć dzisiejszy i przyszły Świat.

Janusz Mucha, Irena Borowik

Książka Współczesne teorie socjologiczne Tom 1, pochodzi z wydawnictwa NOMOS. Autorami książki są Janusz Mucha, Irena Borowik. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, nauki społeczne, socjologia. Książka Współczesne teorie socjologiczne liczy 436 stron. Jej wymiary to 165x245. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Janusz Mucha, Irena Borowik - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Współczesne teorie socjologiczne, Tom 1

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.