Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Wolność, równość, katolicyzm

książka

Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Kiedy w 2003 r. Tadeusz Bartoś publikował pierwszy tekst o sumieniu, nikt się nie spodziewał tak żywego oddźwięku. Niektórzy duchowni odczuli niepokój: wezwanie, by każdy trzymał się własnego sumienia bardziej niż opinii Kościoła, graniczyło z herezją. Po drugiej stronie znaleźli się ci, dla których ten artykuł okazał się źródłem ulgi w duchowych cierpieniach.

Od kilku lat w publikacjach i wywiadach Bartoś prezentuje krytyczny stosunek do wielu zjawisk w Kościele i do nauczania Kościoła, na przykład w odniesieniu do mniejszości seksualnych. Pisze o roli sumienia i przepisów kościelnych w życiu chrześcijanina, a także o kondycji teologii i zadaniach teologa we współczesnym świecie.

Tadeusz Bartoś (ur. 1967), filozof, teolog, tłumacz średniowiecznych traktatów teologicznych, m.in. św. Tomasza i Mistrza Eckharta. Wykładał antropologię filozoficzną w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów w Warszawie i Krakowie. Jest komentatorem bieżących wydarzeń z życia Kościoła, pisuje na łamach Gazety Wyborczej, Tygodnika Powszechnego i Dziennika. Opublikował m.in.: Tomasza z Akwenu teoria miłości. Studium nad komentarzem do księgi O imionach Bożych. Pseudo-Dionizego Areopagity (2004), Pięć słów Kościoła (współautor, 2005), Metafizyczny pejzaż. Świat według Tomasza z Akwinu (2006) oraz Ścieżki wolności. O teologii, sekularyzacji, demokracji w Kościele, celibacie i... Z Tadeuszem Bartosiem OP rozmawia Krzysztof Bielawski (2007).
Opuścił Zakon Kaznodziejski 25 stycznia 2007 roku.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: miękka
Wprowadzono: 25.09.2007

RECENZJE - książki - Wolność, równość, katolicyzm

5/5 ( 4 oceny )
  • 5
    4
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0