rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Wilcze gniazdo - mp3

J. Komuda

ebook mp3

32,35 zł taniej -15%

Wilcze gniazdo - mobi, epub

J. Komuda

ebook, multiformat: mobi, epub

22,03 zł taniej -15%

Wilcze gniazdo - mobi, epub

Z. Morawska

ebook, multiformat: mobi, epub

3,76 zł taniej -15%

Wilcze kobiety Wiślański Cykl, tom 4

H. Greń

książka

28,71 zł taniej -22%

Wilcze Leże

A. Pilipiuk

książka

27,86 zł taniej -30%

Wilcze opowieści Bajki dla odważnych

Raffaella

książka

21,93 zł taniej -12%

Wilcze dzieci

Reżyseria:

M. Hosoda

film dvd

22,61 zł taniej -25%

Wilcze dzieci

Reżyseria:

M. Hosoda

film blu-ray

41,30 zł taniej -32%

WILCZE PRZESILENIE

A. Rice

książka

28,29 zł taniej -21%

Wilcze prawo 1974, 1980, 1983 Box

Reżyseria:

J. Jarrold

film dvd

61,49 zł taniej -8%

Bocianie gniazdo

M. Niemycki

książka

7,88 zł

Purpurowe gniazdo

B. Kraczkowska

książka

26,66 zł taniej -19%

Wilcze gniazdo
ocena: 6, głosów: 6
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
Wilcze gniazdo

Nahojowski ostrożnie wyjrzał spoza traw. Wieś nie była duża — ot — kilkanaście krytych słomą chałup, otoczonych rozwalającym się częstokołem. Od co najmniej roku musiała być opuszczona. W końcu kto tylko żyw na Podolu poszedł do Chmielnickiego, a szlachta pouciekała na Ruś Czerwoną i do Małopolski.

Spoglądając na zabudowania, wokół których kręciły się ludzkie sylwetki, Nahojowski miał wrażenie, że czerńcy spodziewali się wszystkiego, tylko nie napadu koronnej chorągwi pancernej. Wozy ustawili bezładnie pomiędzy chałupami, nie wystawili straży, palili ogniska. W taborach kręciły się kobiety, dzieci, nie uzbrojeni chłopi, a gdy szlachcic nadstawił ucho doszły doń nawet tęskne zawodzenia — echo dalekiej pieśni.

Nahojowski westchnął ciężko. To wszystko było tak ciche i spokojne, tak piękne. Żółte strzechy chałup na tle zielonych grabów i lip, nad nimi studziennie żurawie na czystym, pogodnym, przedwieczornym niebie. Oto miał przed sobą obóz wroga, oto miał swawolną czerń, chciwą krwi Lachów, Żydów i księży. Powinien iść tam i skończyć ze wszystkimi. Lecz gdy trwał tak na czatach, opadało go z wolna znużenie. Może i dlatego, że wszystko na tej wojnie wyglądało inaczej niż przypuszczał. Wszystko było inne. Nahojowski urodził się szlachcicem, chowany był od dziecka do konia i szabli, do chwały na polach bitewnych Rzeczypospolitej. Gdy był mały, słuchał nieraz opowieści starych żołnierzy o dawnych bitwach, pochodach i potyczkach. Wrócił z wielkiej podróży do Włoch, wrócił wprost ze szkół, jak na prawdziwego szlachcica przystało, cztery lata temu, na wieść, że zbuntowany Kozak Chmielnicki, a może, jak powiadali niektórzy — polski szlachcic — zniósł wojsko kwarciane pod Korsuniem, potem zaś pobił zebraną naprędce armię Rzeczypospolitej pod Piławcami... Nahojowski od razu zaciągnął się do wojska. Od razu pragnął przysłużyć się szablą Rzeczypospolitej. Był ranny pod Zborowem, cudem uszedł z życiem spod Beresteczka, zaznał wszystkiego, co tylko mogła dać mu wojna. Zaznał gwałtu i grabieży, okrucieństwa, zemsty, głodu, chłodu i poniewierki. Zaznał smaku niewolonych, kozackich mołodyć. I może właśnie dlatego, teraz czuł jakby dziwne przeczucie. Ten kozacki obóz nie podobał mu się.

Coś zaszeleściło w trawie. Gdy się obrócił, dostrzegł obok twarz Sawickiego. Szlachcic wystawił głowę ponad trawy, zerknął uważnie na wieś.

— Mało mają broni — rzekł cicho. — Pewnie niczego się nie spodziewają, rezuny... A już najbardziej nas. Wytniem ich we trzy pacierze...

Gdy tamten mówił, Nahojowski poczuł mocną woń gorzałki. Sawicki był już nieźle pijany.

— No, zapłacą teraz znowu za moją żonkę i dzieci — mruknął. — Zabijamy wszystkich. Oszczędzamy jeno dziewki.

— Może oni wcale nie przyszli tu za swawolą, panie Sawicz...

— E, nie wierzę. Kozak, czy ruski chłop — zawsze będzie się buntował. Jeno kańczugiem i palem poskromić go można. Żałowali nasi panowie drewna na hultajstwo, to i mamy teraz kłopoty...

— A co jeśli ci chłopi nie przyszli tu grabić, palić i mordować? Wszak niby mamy pokój... A jak to są tutejsi, co wrócili do domów?

— Jeśli wrócili, to godnie ich powitamy. O tak... — uśmiechnął się paskudnie Sawicki. — najgodniej jak tylko potrafimy. No, nie ma na co czekać. Ruszajmy!

— Już teraz? A imć Rokitnicki i Aleksandrowicz?

— I tak uderzają zaraz po nas. No, co tak waszmość siedzisz? — głos Sawickiego zabrzmiał groźnie.

— Nie wiem... Zmęczony jestem... A przy tym to wszystko mi się nie podoba. Może ta wieś — to zasadzka?

— Nie powiadaj waść byle czego. No, odsapnę, gdy wybijemy to hultajstwo... Gdy zwyciężymy. Bo musimy zwyciężyć.

— A jak tam są Kozacy?

Sawicki obejrzał się, spojrzał Nahojowskiemu prosto w oczy zimnym, bezlitosnym spojrzeniem.

— Nie ma tam ani jednego! Klnę się na samego Belzebuba!

Nahojowski milczał. Nie poruszył się nawet.

— A jak jednak są? Wygubimy ludzi...

— No, dalej — syknął namiestnik. — Ruszaj do koni.

Powoli, przełamując bezwład nóg, młody szlachcic powstał i zgarbiony — ruszył w stronę drzew. Wysokie trawy skrywały go całkowicie. Bardziej wyczuwał, niż słyszał postępującego za nim Sawickiego. Ten stary żołnierz umiał poruszać się cicho jak stepowy wilk.

Doszli szybko do miejsca, w którym leżały ich konie. Nahojowski wskoczył na grzbiet rumaka, lecz jeszcze nie ściągnął wodzy.

— Ruszamy — syknął Sawicki. Podniósł zwinięte w trąbkę dłonie do ust i ciszę wieczoru przerwał kwik polującego jastrzębia.

Nahojowski ściągnął wodze. Jego koń — posłusznie podniósł się z ziemi. Gdy znalazł się nad linią traw, dostrzegł wokół siebie pojawiające się nagle sylwetki jeźdźców.

— Ałła! Ałła!!! Ałła!!! — wydobyło się ze wszystkich gardeł. Smagnięte arkanami, spięte do skoku konie ruszyły ku wiosce jak orkan. Jeźdźcy schylili się nisko ku końskim karkom, a potem nad ich głowami zbłysły lśniące błyskawice szabel....cd w książce...

przeczytaj fragment książki

Wilcze gniazdo (miękka)

książka

Wydawnictwo: Fabryka Słów

z serii: Bestsellery polskiej fantastyki

Oprawa: miękka

Ilość stron: 400

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 33,83

Cena detaliczna: 39,80

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

31,84

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (1)

  • Inne wydania

Wilcze gniazdo - opis produktu:

Dawna Ukraina, baśniowy ląd, tapiseria utkana z wysokiej trawy, mrocznych lasów, leniwego upału zwiastującego burzę, prastarych kości niepogrzebanych, domostw jak twierdze, ludzi zapalczywych, ale i pamiętliwych a do szabli prędkich... - Marek S. Huberath

Wilcze gniazdo - wybrana recenzja:

SteFan 31/12/2008
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Wilcze gniazdo" opowiada historię pewnego szlachcica - Gedeona Sienieńskiego. Wyrusza on na osławione Dzikie Pola, aby tam rozpocząć nowe życie na włościach odziedziczonych po swoim wuju. Już na samym początku okazuje się, że nie będzie tak miło jak sobie wyobrażał. W pierwszej... (czytaj dalej)

Wilcze gniazdo - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:125x195
Ilość stron:400
ISBN:978-83-7574-793-5
Wprowadzono: 04.09.2014
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Wilcze gniazdo - recenzje klientów

hologram0(at)op.pl 31/12/2008
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Wilcze gniazdo" opowiada historię pewnego szlachcica - Gedeona Sienieńskiego. Wyrusza on na osławione Dzikie Pola, aby tam rozpocząć nowe życie na włościach odziedziczonych po swoim wuju. Już na samym początku okazuje się, że nie będzie tak miło jak sobie wyobrażał. W pierwszej napotkanej karczmie zraża do siebie, pewnego szlachcica który okazuje się być przedstawicielem jednego z najbardziej znaczących i niebezpiecznych rodów na Dzikich Polach. Potem jest już tylko gorzej, ale to już sami doczytacie. Książka wspaniale oddaje klimat pogranicza Rzeczpospolitej. Ciągłe najazdy, walki z Kozakami, Tatarami, a przede wszystkim awantury w karczmach i zajazdach. Możemy przekonać się jak wyglądała codzienność na Dzikich Polach i dlaczego tak łatwo można było się tam dorobić albo rychłej śmierci, albo wielkiej fortuny. Polecam.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Wampir z KC

A. Pilipiuk

książka

27,87 zł taniej -30%

Cudowny chłopak (okładka filmowa)

R. Palacio

książka

25,07 zł taniej -30%

Początek Tom 5

D. Brown

książka

26,99 zł taniej -39%

Nieodnaleziona

R. Mróz

książka

26,69 zł taniej -33%

Jacek Komuda - przeczytaj też

Jaksa

J. Komuda

książka

27,87 zł taniej -30%

Samozwaniec. Moskiewska ladacznica

J. Komuda

książka

32,15 zł taniej -15%

Hubal

J. Komuda

książka

36,29 zł taniej -19%

Ostatni Honorowy

J. Komuda

książka

30,29 zł taniej -13%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

28.71 zł

taniej -22%

Wilcze kobiety Wiślański Cykl, tom 4

Wilki zniknęły tak nagle, jakby rozwiały się w powietrzu, i gdyby nie ślady łap, wyraźnie widoczne na gładkiej powierzchni śniegu, gotowa by uznać ich widok za halucynację. Komisarz Daniel Laszczak i komisarz Roman Then pracują nad zdekonspirowaniem przestępczej grupy działającej w Bielsku-Białej. Jej szef czeka już w areszcie na rozprawę, jednak...

książka

27.86 zł

taniej -30%

Wilcze Leże

Wielkie zmiany czekają na Roberta Storma, gdy w jego życiu pojawi się idealna dziewczyna, pretendentka do roli kobiety życia, a on sam poniesie porażkę i narazi się wpływowym przeciwnikom. Wydaje się, że ucieczka to jedyne słuszne wyjście z takiej sytuacji. Doktor Skórzewski znów zetknie się z faktami, które wykraczają poza ludzkie rozumowanie i...

książka

21.93 zł

taniej -12%

Wilcze opowieści Bajki dla odważnych

Zbiór tradycyjnych baśni, których bohaterami są cieszące się złą, niestety, sławą wilki. Mali czytelnicy będą nie tylko mogli przypomnieć sobie historię Czerwonego Kapturka czy trzech małych świnek, ale także poznać mniej znane, a pięknie zilustrowane wilcze opowieści.

ebook

3.76 zł

taniej -15%

Wilcze gniazdo - mobi, epub

Pomiędzy dwiema ścianami gęstego litewskiego lasu, stało wielkie ludzkie schronisko. Ba, i to nie byle schronisko, lecz jakoby zamek obronny. Na wysokiem wzgórzu, na wzniesieniu grubych kłód, i nieociosanych bierwion modrzewiowych, stał dworzec długi, z jednej strony dziwnie jakoś od dachu spuszczający się ku ziemi, - tak jak oto czasami drzewo, które...

film

22.61 zł

taniej -25%

Wilcze dzieci

Do schedy po Miyazakim, którego `Zrywa się wiatr` ma być ostatnim w karierze, z pewnością zaliczyć można Mamoru Hosodę. Jego niezwykła - jak na europejską miarę - opowieść o matce chłopca i dziewczynki okazjonalnie przemieniających się w wilki nieprzypadkowo została nagrodzona Noblem japońskiej animacji w 2012 r. Z kontynentalnego rozumienia mitu o...

film

41.30 zł

taniej -32%

Wilcze dzieci

Do schedy po Miyazakim, którego `Zrywa się wiatr` ma być ostatnim w karierze, z pewnością zaliczyć można Mamoru Hosodę. Jego niezwykła - jak na europejską miarę - opowieść o matce chłopca i dziewczynki okazjonalnie przemieniających się w wilki nieprzypadkowo została nagrodzona Noblem japońskiej animacji w 2012 r. Z kontynentalnego rozumienia mitu o...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00

21.99

11.99

14.99

2.99

9.98

9.98

5.94

5.09

3.59

2.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: