Wędrowne ptaki / Michael Roher | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Wędrowne ptaki (twarda)

książka

Wędrowne ptaki - opis produktu:

"Wędrowne ptaki" to książka z najwyższej półki - znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych. O szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się, o szacunku wobec odmienności i fascynacji nią. O potrzebie niesienia pomocy "wędrownym ptakom". Ale i o tym, co nam dają.
To w końcu wzruszająca historia o przyjaźni Łukasza z Paulinką, która jeszcze niedawno była… obca. Przyjaźni, która zobowiązuje.
Trudno piękniej opowiedzieć dziecku o tym, że czasem spotykamy na swej drodze "wędrowne ptaki", a czasem... sami bywamy przybyszami.

Strach przed obcymi, przed dzieleniem się z innymi zostaje w tej książce przeobrażony w poetycką historię o przyjaźni, cieple i bogactwie, które wnosi w nasze życie Obcy.
- Regina Riepe, "Suddeutsche Zeitung"

Michael Roher, wielokrotnie nagradzany za twórczość literacką i plastyczną (m.in. Austriacką Nagrodą w kategorii Książka dla dzieci i młodzieży, wpisaniem na Honorową Listę IBBY oraz nagrodami Romulus-Candea-Preis 2009 i White Ravens 2012), za książkę "Wędrowne ptaki" otrzymał Nagrodę Miasta Wiednia w kategorii Książka dla dzieci.

Kategoria wiekowa: 5+
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 210x286
 • Ilość stron: 32
 • ISBN: 978-83-8097-099-1
 • Wprowadzono: 29.03.2017

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -32%
Rumcajs

Vaclav Ctvrtek , Radek Pilar

twarda
29,17 zł 42.89
 • -31%
Pestki

Anna Ciarkowska

twarda
27,47 zł 39.81
 • -37%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
43,93 zł 69.73
 • -34%
 • -37%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
25,07 zł 39.81
 • RRecenzje
 • Książka
 • Wędrowne ptaki
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  9
  4
  0
  3
  1
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Iwona

 • 23-05-2017
 • 13:00

Książka Wędrowne ptaki to propozycja dla dzieci w wieku 5+, którym już nieco łatwiej będzie zrozumieć analogię pomiędzy wędrownymi ptakami a ludźmi, którzy są odmienni od nas samych lub pochodzą z innych regionów świata i szukają schronienia i swojego miejsca na ziemi w naszej okolicy. Jak wspomniałam na wstępie, ta historia jest bardzo krótka, jednak napisana w taki sposób, że niesie ze sobą wiele treści. Przeczytanie tej książki razem z dzieckiem to doskonała okazja do rozpoczęcia rozmowy o tolerancji i przyjaźni, ale i o tematach takich jak emigracja czy imigracja, o których dzieci coraz częściej mogą usłyszeć w rozmowach dorosłych. Jednak zanim zasiądziemy do czytania tej książki dziecku, warto przeczytać ją samodzielnie, przemyśleć, co chcielibyśmy powiedzieć swojej pociesze po lekturze, zastanowić się nad możliwymi pytaniami i odpowiedziami na nie. Temat odmienności, obcych i tolerancji nie jest łatwy, dlatego warto sięgać po tego rodzaju publikacje, gdy chcemy o tych kwestiach porozmawiać z małym dzieckiem.

http://www.czytajac.pl/2017/05/wedrowne-ptaki-michael-roher/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Domowa Księgarnia

 • 21-04-2017
 • 12:48

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Dawno nie czytałam tak treściwej historii.

Jednocześnie jest to opowieść niezwykle ważna i wręcz obowiązkowa dla naszych dzieci.

Historia ptaków pomoże im bowiem, zrozumieć kwestię odmienności i tolerancji dla istoty odmiennej od nas, dla drugiego człowieka.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Bookendorfina

 • 13-04-2017
 • 10:54

"Ludzie często boją się obcych. Dlatego nie chcą się z nimi niczym dzielić ani nawet zbliżyć do nich."

Jak na trzydziestu dwóch stronach, w krótkich akapitach, zawrzeć istotę i potrzebę tolerancji w życiu człowieka? Jestem pod dużym wrażeniem, w jakim wnikliwym stylu zrobił to autor, wrażliwym, ciepłym, a jednocześnie pozostawiającym młodemu czytelnikowi swobodę na skojarzenia i przemyślenia. Michael Roher pięknie opowiada o chłopcu, który dzięki spotkaniu z wędrownymi ptakami, zyskuje szersze spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość. Równoprawnym partnerem treści są unikalne klimatycznie ilustracje, wywołujące ciekawy efekt pierwszego wrażenia, jakby celowo nieco surowe i zaskakujące, bazujące na kontrastowej temperaturze barw, a jednocześnie bardzo wymowne i podkreślające wkroczenie w inny niż zazwyczaj bajkowy świat. Warto chwycić za książkę i przekonać się, jakie wraz z historią wzbudzają ciekawe odczucia.

Łukasz zna zaledwie jedno zdanie zasłyszane z języka wędrownych ptaków, nie rozumie jego znaczenia, ale jest otwarty na nawiązywanie kontaktów i poznawanie odmienności. Właśnie dzięki obserwacji, pozbawionej sztywnego oceniania i nadawania stereotypowych krzywdzących etykiet, chłopiec zaczyna coraz lepiej rozumieć społeczność wędrownych ptaków, ich barwne codzienne życie, nietypowe zwyczaje i unikalną kulturę. Ptaki mają swoje imiona, temperamenty, cechy wyglądu i interesujące przyzwyczajenia. Wśród nich Łukasz zdobywa przyjaciółkę Paulinę, przekonując się, że bliskie więzi można nawiązywać także z osobami tak bardzo różniącymi się od nas samych. Dopóki poddajemy się strachowi przed nieznanym, nie wykazujemy chęci poznawania innych, wsłuchiwania się w ich przekazy, to tak jakbyśmy sami siebie ograniczali, krępowali więzami w poznawaniu świata, pozbawiali szansy na przeżycie fantastycznej przygody.

Mnóstwo cennych wartości wpleciono w zwięzłe opisy i dialogi, będące świetnym materiałem do głębszych rozmów z dziećmi o dobrych stronach akceptacji, szukania porozumienia, budowania pomostów wzajemnego poszanowania, okazywania życzliwości, odczuwania empatii, wewnętrznej potrzeby udzielania pomocy innym, a także wywiązywania się z obowiązków wobec drugiej osoby. W ten sposób wzbogacamy samych siebie, kształtujemy własne charaktery, jednocześnie właściwymi postawami i małymi czynami zmieniamy świat na lepszy. Dziś inni są wędrownymi ptakami, zaś jutro my możemy nimi być. Czy wówczas pozwolą nam zbudować gniazda, gdzieś tam w jakimś kraju, stworzyć własny dom? Czy dostrzegą, ile odwagi, determinacji i wyrzeczeń wymaga migracja, pozostawienie bliskich, poszukiwanie bezpieczeństwa, a przy tym konieczność nauki nowego języka, zrozumienia nowej kultury i podporządkowania się nowemu prawu? Mądra, wartościowa, interesująca i inspirująca książka, spotka się z uznaniem dzieci i dorosłych.

bookendorfina.pl

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Matka Puchatka

 • 11-04-2017
 • 17:25

"Wędrowne ptaki" autorstwa Michaela Rohera to książeczka przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia ? tytuł, który ze względu na tematykę, od razu przyciągnął moją uwagę. Historia może stanowić punkt wyjścia do oswajania "inności" oraz ? za tym idzie ? do rozmowy na temat tolerancji, zrozumienia, empatii i traktowania drugiego (różniącego się od nas) człowieka. Lubię takie mądre opowieści.

"Wędrowne ptaki" to opowieść o dobroci serca, zrozumieniu i rodzącej się przyjaźni, która rodzi się mimo przeszkód i przeciwności losu. Historia wzrusza małego człowieka i uczy go tolerancji, zrozumienia, ale przede wszystkim pozwala postawić się w sytuacji Wędrownego Ptaka - czy nie jest tak, że my też możemy być kiedyś w takiej sytuacji, że będziemy Wędrownymi Ptakami? Może, oczywiście, i właśnie w ten sposób łatwiej jest wytłumaczyć dziecku zagubienie i smutek przybyszów, ale i zwrócić jego uwagę na możliwość podejścia do "obcości" w sposób "normalny", ze zrozumieniem.

Historia przywodzi na myśl losy uchodźców, ale szczerze powiem, że nie wchodziłam z córką na polityczny grunt, nie tłumaczyłam aktualnej sytuacji w kraju i nawet nie odniosłam się do tego rzeczywistego przypadku. Chociaż można, owszem, ale uznałam, że na to jeszcze dla mojej pięciolatki za wcześnie.

Książeczka jest bardzo porządnie wydana. Grube strony, szyte, ubrane w twardą okładkę ? to niemalże gwarancja wielokrotnego kartowania, czytania, przeglądania i miziania bez obawy przed rozklekotaniem. Tak wydane książki dla dzieci lubię i cenię sobie najbardziej. Na uwagę zasługuje też odpowiedni format (210x286mm), który ułatwia czytanie i daje możliwość zapełnienia kart mnóstwem ilustracji.

Czy warto się skusić na "Wędrowne ptaki"? Owszem, to jedna z lepszych historii dotyczących bezpośrednio tematu tolerancji dla małych czytelników. To wspaniała, ciepła, ale i zmuszająca do refleksji opowieść, która pomoże zaszczepić w dziecku takie małe ziarenko zrozumienia, które ? przy odpowiedniej pielęgnacji ? może szybko zakiełkować i wydać piękne kwiaty.

Polecam! matkapuchatka.pl

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 29.93 zł
  23.34 zł

  Urodziłam się w Paryżu. Skończyłam filologię polską. Od kiedy pamiętam, literatura była moją pasją. Debiutowałam fragmentem prozy w poznańskim "Nurcie" w 1967 r. Brałam udział w konkursach literackich, zdobywając I nagrodę w dziedzinie poezji i III w dziedzinie prozy w ogólnopolskim...

 • Pory roku przy ulicy Kwiatowej zmieniają się bardzo szybko. A to za sprawą czterech przyjaciółek: Malwiny, Liliany, Roży i Wioletty. Choć często stają w obliczu wyzwań, które stawia przed nimi życie, to razem są w stanie przezwyciężyć wszystko! Wędrowne ptaki, Zamarznięte serca i Dotyk słońca to...

 • 26.94 zł
  22.37 zł

  Francis Marion Crawford (1854-1909) to amerykański pisarz zaliczany do ścisłej czołówki twórców opowieści niesamowitych. Przede wszystkim jako autor legendarnego opowiadania "Górna koja", które trafia zwykle do antologii najlepszych utworów grozy. Polskim czytelnikom do tej pory znany...

 • Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej! Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy - a wszystko pod jednym adresem. Spotkajmy się na Kwiatowej! Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła...

 • Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej! Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy - a wszystko pod jednym adresem. Spotkajmy się na Kwiatowej! Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła...

 • Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej! Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy - a wszystko pod jednym adresem. Spotkajmy się na Kwiatowej!   Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia...