WAŁĘSA. Człowiek z teczki / Sławomir Cenckiewicz | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment

WAŁĘSA. Człowiek z teczki (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 448
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

WAŁĘSA. Człowiek z teczki - opis produktu:

 Tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o `naszej ikonie`. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy!
 Tym razem Sławomir Cenckiewicz - popularny historyk, znany dotąd z opasłych i naukowych tomów, wspiął się na wyżyny publicystyki i napisał wreszcie książkę bez przypisów, w przystępnej formie odsłaniającą nowe i skrywane fakty. To rozprawa z mitem Wałęsy, który po rzekomym `incydencie` z `Bolkiem`, odkupił swoje winy i prowadził Polskę ku niepodległości. To książka o zdradzonym przywództwie, do którego wyniósł go Wielki Strajk w Sierpniu `80.
 Ta książka to jaskrawa prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy. To oskarżenie elit III RP - okrągłostołowego sojuszu nomenklatury z jej agentami i `pożytecznymi idiotami` - o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu `Solidarności`.
 Wolisz prawdę od kłamstwa? Czujesz sie oszukany przez tandem Jaruzelski-Wałęsa? Pozostajesz lojalny wobec Sierpnia`80 i idei `Solidarności`? Koniecznie przeczytaj prawdziwą książkę zamiast oglądać fałszywy film!

Lech Wałęsa o autorze książki (pisownia oryginalna):

`Wiem, że Cenckiewicz coś kombinuje. Jeśli to będzie nieprawda, to spotkamy się w sądzie` - 7 XI 2007 r.

`Wiem, że Cenckiewicz tak wychowany z dziadka UBEKA wierzy w ich dzieło i ich opisy, nie jest wstanie uwierzyć w przeciwników dzieło i ich relacje. Więc od początku perfidna, zdradliwa, nieuczciwa walka wnuka ubeka Cenckiewicza i spółki` - 7 XII 2008 r.

`Jeśli chodzi o Cenckiewicza, to przypomnę, że jest on wnukiem ubeka, który strasznie gnębił Polaków. Takiego człowieka IPN dopuszcza do dokumentów? Należałoby się zastanowić, czy nie trzeba zmienić prawa w tej kwestii. A poza tym, gdyby prześledzić drogę życiową Cenckiewicza ubeka, to może wyjaśniłoby się, dlaczego jego wnuk jest taki, jaki jest` - 23 II 2009 r.

`Takie zniewagi nie mogą być darowane. Za krzywdy jakie mi wyrządziłeś zapłacisz Centkiewicz` - 24 II 2012 r.

`Cenckiewicz przekonany i wie co z Nim będzie i słusznie. Żałosny klakierze. Zadaj sobie trud przeczytania tego artykułu. I jeszcze zainteresuj się w jaki to sposób Wyszkowski przegrał z Wałęsą, a wtedy potakuj. No to daj swoje dane i zobaczysz jak przegrasz, a ja Cię i tak dopadnę w swoim czasie` - 26 II 2012 r.

`Cenckiewicz czy Ty historyk czy histeryk. Cenckiewicz rusz głową, a zrozumiesz co to było i po co właśnie w tedy. Trzeba być ograniczonym by tego nie rozumieć. Cenckiewicz Ty masz głowę czy makówkę `- 7 VI 2012 r.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Uwierz w Mikołaja + skarpetki

Magdalena Witkiewicz

pakiet
28,35 zł 40.50
 • -46%
Kimkolwiek jesteś Ukryta sieć. Tom 2

Jakub Szamałek

miękka
21,60 zł 39.99
 • -25%
Kolejne 365 dni

Blanka Lipińska

miękka
29,86 zł 39.82
 • -35%
Sodoma Hipokryzja i władza w Watykanie

Frederic Martel

miękka
32,38 zł 49.82
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84
 • RRecenzje
 • Książka
 • WAŁĘSA. Człowiek z teczki
4.8/5 ( 16 ocen )
  5
  14
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

PankracyK

 • 17-06-2014
 • 16:57

recenzja nagrodzona 15.00pkt - recenzja tygodnia

Książka w założeniu mająca być "dementi" propagandowego filmu o Wałęsie Wajdy. Cenckiewicz kłamstwom propagandy stawia to, w czym
się specjalizuje historyk a więc suche fakty, dokumenty, nagrania, relacje, wypowiedzi. Możnaby powiedzieć "prawda w odpowiedzi na
fałsz", dlatego też ta książka irytuje niektóre osoby, które wolałyby nie ujawniać pewnych rzeczy dla podtrzymania szkodliwego mitu.
Problemem dla takich ludzi jest to, że tematem zajął się rasowy historyk, nie publicysta - gdzie mielibyśmy do czynienia z subiektywną
oceną. A Cenckiewicz znany jest z drobiazgowości i popierania wszystkiego dokumentami. Takie publikacje nie pozostawiają wątpliwości
oraz możliwości podważenia autentyczności opisywanych zdarzeń.
Ta książka Cenckiewicza jest skierowana do masowego odbiorcy. Czyta się ją przyjemnie. Tym razem autor zwolnił nas z obowiązku czytania
nużących przypisów, ograniczył się do podania źródeł. Wypowiedzi, cytaty i raporty mamy wplecione bezpośrednio w tekst. Dzięki czemu książkę czyta się znacznie łatwiej niż jego wcześniejsze opracowania historyczne. A ciekawostek, nieujawnionych wcześniej prawd nie brakuje i czytelniknie raz będzie zaskoczony. Z pewnością uwagę przykują skany dokumentów potwierdzających agenturalną działalność Lecha Wałęsy, odręcznie pisane donosy czy pokwitowania odbioru pieniądzy za konfidencje. Ale najciekawsze są wypowiedzi żyjących świadków
historii.
Jest to kolejna publikacja wyrywająca Polaków z fałszywej, sztucznie wykreowanej przez system rzeczywistości. Kolejna opierająca się na dowodach i relacjach, nie do podważenia. Co ważne, Cenckiewicz poruszył tutaj również temat autentyczności dokumentów IPN, którą podważyć starają się niektóre osoby, dla których archiwa nie są wygodne. W tym Lech Wałęsa czy propaganda Adama Michnika. Znakomita książka.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

pol

 • 17-02-2019
 • 17:05

dobra pozycja

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Daro

 • 19-03-2015
 • 11:54

Lubimy gloryfikować naszych bohaterów odrzucając podświadomie wszystko to, co można wrzucić do worka z napisem ?złe?. Przeczytałem tę książkę, aby poznać inne spojrzenie na postać Lecha Wałęsy. Fakt, że autor to jego zagorzały przeciwnik, ale warto zawsze poznać każdą ze stron. Polecam tę książkę jako interesującą literaturę faktu, a opinię pozostawiam każdemu indywidualnie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Aleksy

 • 15-05-2014
 • 14:57

Dobra literatura faktu poruszająca tematy z zakresu historii współczesnej. Bez względu na orientacje i upodobania polityczne warto przeczytać i potraktować tę książkę jako źródło wiedzy, które umożliwi wyrobienie sobie własnej, indywidualnej opinii. Moim zdaniem książka interesująca, bo odkrywa sporo faktów, o których nie mówi się w mediach. Autor przekazał wiele informacji wspartych dowodami, a co najważniejsze ujął to w jednym miejscu i w dość klarowny i przejrzysty sposób. Czyta się wygodnie i nie trzeba mieć specjalnej wiedzy z zakresu historii lub polityki, aby tę książkę zrozumieć i przyswoić. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Henio

 • 29-04-2014
 • 16:36

Cenckiewicz ma na 100% obsesję i widzi spisek wszędzie. Ale co, jeśli jest w tym ziarno prawdy?... Musiałem się dowiedzieć, jakie jeszcze hisotryjki mogą wypłynąć w polityce. Co ciekawe, teczka Wałęsy to nie tylko jego teczka - jak ktoś czyta uważnie, to dopatrzy się kilku nazwisk ciągle obecnych na scenie politycznej. Trzeba przeczytać, ale z krytycyzmem, bo pewne "fakty" były nieźle fałszowane w tamtych czasach.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Witkor Jaczewski

 • 18-03-2014
 • 16:36

Polska stawia bohaterów politycznych na piedestałach. Robi z nich nietykalnych. Ale Polacy mają też dziwne ciągoty do teorii spiskowych i szukania sensacji. To się musi gdzieś zderzać. Z takim nastawieniem brałem do ręki książkę Cenckiewicza. I przyznam, że jego wywody są zaskakująco przekonywujące. Nie wiem jeszcze, w co i komu wierzyć, ale trzeba pamiętać, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

AdamAdam

 • 29-11-2013
 • 16:45

Bardzo innowacyjny i zaskakujący opis postaci Wałęsy, w którym autor odziera go z całej sfery sacrum, którym otoczyła go historia. Oto nasza polska ikona walki z komunizmem otrzymuje drugą twarz, której bliżej do prlowskiej strony barykady. Książka nie jest łatwa, szczególnie, że mit Wałęsy na stałe przyległ do naszej świadomości, ale uważam, że warto ją przeczytać, aby poznać inne spojrzenie, o którym nie często się słyszy. Znacznie więcej tutaj Bolka niż w telewizji, a sam Cenckiewicz wcale nie głaszcze Lecha Wałęsy. Niby to tylko suche fakty przedstawione rzetelnie, ale jednak widać, że przekaz jest nacechowany poglądami autora. Czy to źle? Chyba nie, bo autor jasno określa, co chce tą książką udowodnić. Książka staje się czasami smutna, czasami szokująca, a na pewno kontrowersyjna. Szczególnie w tym momencie, gdy na niektóre fakty nie ma kontrargumentów i czasami trudno obalić podane przez badacza teorie. Cóż - zdanie i tak każdy posiadać będzie własne, ale mimo wszystko dobrze zerknąć w treści podane z innej strony. I świetnie, że całość podana jest w dość przystępnej formie pozbawionej tego całego naukowego bełkotu.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

www.Magia-Ksiazek.eu

 • 17-11-2013
 • 21:50

Wałęsa w wydaniu Cenckiewicza wcale nie podnosi dłoni w geście zwycięstwa. Wcale też nie jest wyidealizowaną postacią i twarzą wolnej Polski i "Solidarności". W "Człowieku z teczki" Wałęsa był i jest wciąż po "tamtej" stronie. Nowa książka Sławomira Cenckiewicza jest zaskakującą pozycją, która próbuje obalić mit Lecha Wałęsy jako człowieka, który poprowadził kraj w stronę wolności i demokracji w opozycji do panującego ówcześnie komunizmu. Spora część materiałów zawartych w tej pozycji jest już znana z poprzednich publikacji autora, jednak zostały one rozszerzone o dodatkową treść (w tym dość interesujące i bardzo rozbudowane relacje świadków). Cenckiewicz merytorycznie skupia się przede wszystkim na opisie współpracy Wałęsy z władzami komunistycznymi, historii "Bolka", a także genezie powstawania ówczesnej III Rzeczypospolitej Polskiej. Autor, którzy przyzwyczaił wydawnictwa do bardzo naukowych i rozbudowanych pod względem treści pozycji, tym razem zdecydował się na znacznie bardziej publicystyczną formę pozbawioną przypisów i grubej bibliografii. Książka jest zaskakująca i to chyba główny powód, który skłonił mnie do przeczytania prawie pięciuset stron. W momencie, gdy do kin wkracza "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Wajdy, który nadal utrzymuje prezydenta na piedestale, na rynku wydawniczym pojawia się książka, która przedstawia tę postać z zupełnie innej perspektywy. To interesujące zestawienie dwóch punktów widzenia, dzięki którym każdy z odbiorców może wyrobić swój indywidualny pogląd. Historia nigdy nie była jasna, więc niestosownym wydaje mi się określanie wszystkiego jedynie w białych lub czarnych barwach, nie mniej jednak trzeba przyznać Cenckiewiczowi, że podaje na tacy informacje, które nie są na co dzień prezentowane przez media. "Wałesę. Człowieka z teczki" warto przeczytać przede wszystkim dlatego, że to zupełnie świeże spojrzenie na historię współczesną, które w dodatku dzięki formie publikacji można przyswoić bardzo łatwo. Uważam, że książka zasługuje na sporo uwagi nie tylko ze strony osób zainteresowanych wydarzeniami roku ?89, ale powinna trafić do szerszej grupy odbiorców, ponieważ poza działalnością Wielkiego Elektryka traktuje także o wydarzeniach późniejszych i ówczesnej scenie politycznej. Trudno tutaj oceniać spojrzenie autora, bo książka jest rzetelnie napisana, a sam Cenckiewicz stara się unikać ocen i przedstawia jedynie fakty.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Andrzej_BB

 • 4-11-2013
 • 12:37

Człowiek z teczki to książka, która totalnie mnie zaskoczyła. Po wszystkich innych książkach, artykułach w prasie czy nawet filmie, który ostatnio wszedł do kin, w moje ręce trafiło właśnie to. Zupełnie nie spodziewałem się takiego opisania życia Wałęsy i oceniania go w taki sposób. Jestem przyzwyczajony do tego, że nasz były prezydent jest oceniany przez media i opinię publiczną raczej pozytywnie, a w tej książce znajdziemy całe zestawienie różnych wydarzeń, które pozwolą wyrobić nam własne zdanie na jego temat. Sprawa Bolka to tylko niewielka część tej książki, ponieważ można też sporo dowiedzieć się na temat niejasnych układów Okrągłego Stołu, dziwnych powiązaniach służb bezpieczeństwa czy całego ruchu solidarności. Z opisu wynika, że książka została napisana rzetelnie i nawet pojawiają się oskarżenia wobec nowego filmu Wajdy - ciężko mi opowiedzieć się po jednej ze stron, dlatego pozostawiam tę książkę każdemu, kto chce porównać opinię dwóch stron i wyrobić sobie swoje własne zdanie.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
376,35 zł 579.00
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66
 • -35%
Tasowanie Dżokerowie Dzikie karty Tom 9

George R.R. i Martin

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 2020
 • -35%
 • -33%
Kryminał pod psem Tom 4-6

Marta Matyszczak

pakiet
46,11 zł 68.82
 • -37%
Szlak pomiędzy światami

Karolina (Avath) Bartel

miękka
15,71 zł 24.93
 • -34%
Enklawa / Połów / Prom Vestmanna

Remigiusz Mróz

pakiet
58,74 zł 89.00

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 34.91 zł
  24.44 zł

  W opowiadaniach ze zbioru Człowiek z kowadłem, Dariusz Muszer poszukuje przyczyn kryzysu europejskiej tożsamości. Realia polsko-niemieckie opowiedziane zostały ze swobodą znawcy tematu: ich bohaterowie utknęli w pułapkach braku przynależności, obcości, alienacji. Niemcy wyobcowani w Niemczech,...

 • 34.90 zł
  27.23 zł

  Tydzień po narodzinach swojej córki, Amber, Sadie Banner pakuje się i w środku nocy znika bez śladu. Jej mąż Miles przez szesnaście lat samotnie wychowuje dziecko - aż pewnego dnia do ich drzwi puka skruszona Sadie. Próbują stopniowo odbudować swoje relacje i na nowo stać się rodziną. Jednak wraz z...

 • Na książkę składa się 25 rozmów, niektóre z nich utrzymane w konwencji reportażu. Autorzy wykorzystując rozmowy Wilczaka z 1996 roku z ludźmi władzy PRL i przedstawicielami "Solidarności" przeprowadzają wywiady 20 lat później, ćwierć wieku po przemianach ustrojowych. Na kanwie...

 • Najnowsza książka Henryka Piecucha, autora cyklu "Tajna historia Polski, liczącego dotychczas 16 tomów. Autor we właściwym sobie stylu prowadzi czytelnika przez historię Polski ostatnich 45 lat. Na jej tle przedstawia sylwetkę Lecha Wałęsy, bez wątpienia najwybitniejszego, obok Karola Wojtyły,...

 • Wyreżyserowana przez zdobywcę Oscara Andrzeja Wajdę historia wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu. Próba uchwycenia fenomenu przemiany prostego człowieka w charyzmatycznego przywódcę....

 • 4 października 2013 w kinach w całej Polsce będzie miał premierę długo oczekiwany film w reżyserii Andrzeja Wajdy `Wałęsa. Człowiek z nadziei`. Kilka dni przed premierą tego obrazu, na rynku ukaże się album z muzyką do filmu, której autorem jest Paweł Mykietyn, jeden z najbardziej cenionych...