Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

W dziczy

książka

Wydawnictwo Jaguar
Data wydania 2016
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Szesnastoletnia Sib wybiera się na zieloną szkołę - wraz z klasą ma cały semestr spędzić w spartańskich warunkach zagubionego w górach obozu, gdzie poza mnóstwem nauki czeka ją mnóstwo wysiłku fizycznego i groza wspólnego mieszkania z rówieśnikami. Tego wszystkiego Sib mogła się oczywiście spodziewać. Czy jednak poradzi sobie, gdy do tych problemów dojdzie głęboki kryzys w przyjaźni i coraz bardziej skomplikowana historia miłosna?

Natomiast Lou - nowa dziewczyna w klasie - ani myśli się integrować i dostosowywać do nowych kolegów i koleżanek. Wciąż przeżywa dramat, który rozegrał się w jej życiu prawie rok wcześniej i chce jedynie, by wszyscy dali jej święty spokój. Do świata żywych wraca dopiero, gdy nie może dłużej znieść intryg, których sieć coraz mocniej oplata Sib i jej najlepszą przyjaciółkę Holly.

Tytuł oryginału: Wildlife
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Jaguar
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2016
Wprowadzono: 17.02.2016

RECENZJE - książki - W dziczy

4.5/5 ( 8 ocen )
  • 5
    5
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Marzenia Kowalska

ilość recenzji:21

brak oceny 20-03-2016 15:53

"Przyjaźń. Dorastanie. Nastolatkowie i wszelkie dojrzewanie" Obóz edukacyjny, na którym spotykają się ci mniej, lub bardziej znajomi. Dosłownie w dziczy.

Oto Australia, a dokładniej świat jaki mamy tuż za oknem. Młodzieńcze zakochania i dramaty, które po latach wydają się być śmieszne? ale czy wszystkie? W końcu cóż śmiesznego jest w miłości i śmierci? I oto one: Holly, Sib i Lou. Każda przechodzi przez swoje trudności, każda ma jakieś demony, z którymi nie umie do końca sobie poradzić. Czyż nastolatkowie nie są wszędzie tacy sami?

Cudowna, ale nie trywialna. Wspaniała dla nastolatków, ale ich rodziców. Dla tych pierwszych, by zrozumieli, że nie są sami, a dla tych drugich? by sobie przypomnieli jak to było. I jak może być. Dziwnie normalna opowieść o uczuciach, które nie zawsze są tym, czego oczekiwaliśmy. O rodzinie, przemijaniu, byciu sobą? miejscami, aż nazbyt mocna, nazbyt plastyczna. Historia z owej granicy, na której dorosłość brutalnie styka się z przemijającą dziecięcością.

Joanna Korneta

ilość recenzji:315

brak oceny 7-03-2016 16:54

Fiona Wood wykorzystuje prastary temat książek obyczajowych nie tylko dla młodzieży - miłość i przyjaźń - żeby pokazać losy kilku australijskich nastolatków. Całość okrasza refleksjami na temat śmierci, która wcale nie musi omijać młodych ludzi, dodaje szczyptę przygody i trochę bezczelności, odrobinę seksu bez większych emocji i sporo sporów. Tak powstaje "W dziczy" - oryginalna historia o ludziach, którym los najwyraźniej chce pokrzyżować plany. Szkoła Sibylli wyjeżdża na obowiązkowy semestralny obóz w leśnej głuszy. Nastolatki mają mieszkać w drewnianych domkach, a co jakiś czas wybierać się na jednoosobowe (dwudniowe) biwaki, by udowodnić sobie, że potrafią przeżyć z dala od cywilizacji. Taka eskapada pomaga również w lepszym zrozumieniu siebie, co bohaterowie docenią po pewnym czasie. Sib nie pała entuzjazmem do takiej formy lekcji: wie, że będzie musiała znosić dość męczące towarzystwo i ukrywać swoje własne pragnienia. Podobnie myśli Lou, dziewczyna, której ukochany zginął w wypadku. Tyle że Sib jest nieśmiała, a Lou - zgorzkniała. Sib tuż przed wyjazdem została niespodziewanie gwiazdą wśród rówieśników: jej zdjęcie trafiło na billboard. Lou nie zamierza otwierać się na ludzi. Obie dziewczyny tęsknią do prawdziwej miłości: Sib zyskuje uwagę najprzystojniejszego chłopaka w szkole i udaje jej się pójść z nim do "łóżka", Lou nie może i nie chce zapomnieć o straconej pięknej miłości. Najbardziej cierpieć na tym może Michael, najlepszy przyjaciel Sib, skrycie się w niej podkochujący - chłopak wrażliwy, ale też pewny siebie i dumny. Relacje między tą trójką bardzo ubarwiają zwykłe przemyślenia dziewczyn. Fiona Wood, żeby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, wprowadza postać Holly, wiecznie intrygującej i przebojowej nastolatki, która świadomie lub nie krzywdzi innych. W takim zestawieniu "W dziczy" zamienia się w poszukiwanie hierarchii wartości. Czyta się tę książkę jak dobrą obyczajówkę - którą zresztą jest - z posmakiem wakacyjnym. Autorka nie wprowadza tu szczegółów dotyczących codziennych wyzwań w dziczy, skupia się na prywatnych zmartwieniach bohaterek, a że wprowadza odrobinę egzotyki, od razu wygrywa uwagę czytelników.