Ustawiczne kształcenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej - Anna Kwiatkiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ustawiczne kształcenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej

książka

Ustawiczne kształcenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej - opis produktu:

W dzisiejszym świecie o poziomie rozwoju kraju oraz jego innowacyjności decydują w ogromnej mierze kwalifikacje zasobów ludzkich. Przy tak szybkim rozwoju technologii, wprowadzaniu coraz to nowych metod pracy oraz funkcjonowaniu przedsiębiorstw ponad granicami jednego kraju konieczne jest ciągłe aktualizowanie posiadanych przez pracowników kwalifikacji oraz nabywanie nowych, tak aby mogli oni sprostać zmieniającemu się zapotrzebowaniu na kwalifikacje na rynku pracy. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku Wspólnoty Europejskiej, do której należą kraje członkowskie o zróżnicowanym poziomie rozwoju ekonomicznego, a także różnym poziomie rozwoju zasobów ludzkich. W niniejszej publikacji autorka stawia pytanie o miejsce ustawicznego kształcenia zawodowego w polityce zatrudnienia Unii Europejskiej. Jednym z fundamentalnych założeń, na których opiera się proces integracji gospodarczej, jest swobodny przepływ pracowników. W rzeczywistości jednak o migracji zawodowej decydują przede wszystkim kwalifikacje zawodowe pracowników i ich dopasowanie do potrzeb zgłaszanych przez rynki pracy państw członkowskich. Ponieważ sfera edukacji, w tym także ustawicznego kształcenia zawodowego, jest dziedziną pozostawioną w gestii państw członkowskich, rozwiązania stosowane przez poszczególne kraje znacznie się różnią. Autorka dokonuje przeglądu stosowanych rozwiązań stymulujących inwestycje w zasoby ludzkie w różnych krajach UE-15, dzięki czemu czytelnik może zapoznać się z szerokim wachlarzem stosowanych instrumentów i wyrobić sobie pogląd na ich efektywność.

Książka Ustawiczne kształcenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Autorem książki jest Anna Kwiatkiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych, UE. Książka Ustawiczne kształcenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej liczy 98 stron. Jej wymiary to 170 x 240.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ustawiczne kształcenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.