Ustawa o pracownikach samorządowych + płyta CD - Marek Rotkiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ustawa o pracownikach samorządowych + płyta CD (miękka)

Komentarz

książka

 • Wydawnictwo C.H.Beck
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 370
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.

Ustawa o pracownikach samorządowych + płyta CD, Komentarz - opis produktu:

Praktyczny komentarz do ustawy o pracownikach samorządowych
Komentarz ten to jedyna na rynku publikacja w sposób praktyczny omawiająca poszczególne regulacje ustawy o pracownikach samorządowych, która zawiera:
bogaty zestaw orzeczeń oraz interpretacji organów publicznych które pokazują jak interpretować poszczególne przepisy ustawy i stosować je w praktyce, wzbogacony o konkretne przykłady oraz przydatne komentarze eksperta;
liczne rzeczywiste przykłady z zakresu pojawiających się problemów oraz ich rozwiązania;
wzory pism, dokumentów itp. związanych z zatrudnianiem pracowników samorządowych.

Komentarz ten to jedyna na rynku publikacja, która w sposób praktyczny omawia poszczególne regulacje ustawy o pracownikach samorządowych.

Publikacja zawiera:
bogaty zestaw orzeczeń oraz interpretacji organów publicznych które pokazują jak interpretować poszczególne przepisy ustawy i stosować je w praktyce, wzbogacony o konkretne przykłady oraz przydatne komentarze eksperta;
liczne rzeczywiste przykłady z zakresu pojawiających się problemów oraz ich rozwiązania;
płytę CD z wzorami pism, dokumentów itp. związanych z zatrudnianiem pracowników samorządowych.

Przepisy dotyczące zatrudniania w samorządzie przynoszą wiele problemów, dotyczących np. poprawnego przeprowadzania naboru, organizacji czasu pracy pracowników, wykonywania szczególnych obowiązków urzędniczych, przeprowadzania ocen pracowniczych itp.

Komentarz z serii Ustawy w praktyce wyróżnia się praktycznym i przyjaznym dla czytelnika opracowaniem najważniejszych obowiązków dotyczących zatrudniania w urzędzie.
Zawiera:
interpretacje przepisów z punktu widzenia praktyka i jego codziennych problemów kadrowych w urzędzie, przykłady i odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zatrudniania w samorządzie, porady eksperta, jak postąpić w problemowych sytuacjach kadrowych,
gotowe pisma kadrowe, które należy sporządzać na podstawie ustawy.

Czy zdarzyło Ci się szukać rozwiązań w tych sprawach?

Wymogi dotyczące zatrudnienia. Jak rozumieć stawiane w ustawie wymogi dla osób zatrudnianych jako pracownicy samorządowi?
Nabór. W jaki sposób przeprowadzać procedurę naboru na wolne stanowisko urzędnicze, aby skutecznie zatrudnić kandydata i nie narazić się na zarzut stronniczości?
Umowy o pracę. Jakie umowy o pracę można stosować w samorządzie w stosunku do różnych grup pracowników, szczególnie w kontekście ostatnich zmian w przepisach?
Zastępstwo. Jak organizować zastępstwo nieobecnych pracowników ? jak rekrutować i przygotować dokumentację związaną z zatrudnieniem?
Służba przygotowawcza. Czy zawsze jest konieczna a kiedy można ją pominąć?
Dodatkowa praca. W jaki sposób interpretować ograniczenia dotyczące wykonywania dodatkowych zajęć przez pracowników samorządowych?
Jakie szczególne oświadczenia można pobierać od pracowników samorządowych,
Wynagrodzenie. Jakie składniki wynagrodzenia przysługują samorządowcom z mocy ustawy, a jakie dodatkowo może wprowadzić pracodawca samorządowy,
Czas pracy. w jaki sposób korzystnie dla pracodawcy uregulować kwestie czasu pracy w jednostce samorządowej.

Książka Ustawa o pracownikach samorządowych + płyta CD Komentarz, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorem książki jest Marek Rotkiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Ustawa o pracownikach samorządowych + płyta CD liczy 370 stron. Jej wymiary to 165x238. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Marek Rotkiewicz - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ustawa o pracownikach samorządowych + płyta CD, Komentarz

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.