Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego Komentarz - Stanisław Gurgul - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego Komentarz (miękka)

Krótkie Komentarze Becka

książka

Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego Komentarz, Krótkie Komentarze Becka - opis produktu:

Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera oraz towarzystwa budownictwa społecznego stanowi komentarz do wybranych przepisów regulujących tematykę umiejscowioną w różnych ustawach dotyczących runku nieruchomości. Na całość rozprawy składają się trzy części.
Autor, wybitny znawca przedmiotu i doświadczony praktyk w stosowaniu przepisów prawa upadłościowego i naprawczego, w przystępny i precyzyjny sposób przedstawia problemy interpretacyjne związane ze stosowaniem wymienionych poniżej uregulowań. Prezentowana publikacja zawiera:
omówienie wielu możliwych stanów faktycznych i związanych z nimi problemów jurydycznych wynikających z nieścisłości w interpretacji przepisów prawa,
aktualny stan prawny i bogate orzecznictwo,
najważniejsze zmiany jak np. omówienie kontrowersyjnej, negatywnie ocenianej w środowisku prawniczym regulacji dotyczącej upadłości tzw. dewelopera zawartej w ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

W książce omówiono wybrane przepisy poszczególnych ustaw, dotyczących:
upadłości spółdzielni mieszkaniowej:
- ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych z 15.12.2000 r.,
- ustawa Prawo spółdzielcze z 16.9.1982 r.,
- ustawa Prawo upadłościowe i naprawcze z 28.2.2003 r.;
upadłości dewelopera:
- Prawo upadłościowe i naprawcze z 28.2.2003 r.,
- ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z 16.9.2011 r. (ustawa deweloperska),
- ustawa o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 r.;
upadłości towarzystwa budownictwa społecznego:
- ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego z 26.10.1995 r.,
- Kodeks spółek handlowych z 15.9.2000 r.

Komentarz skierowany jest przede wszystkim dla osób zawodowo zajmujących się stosowaniem prawa ? sędziów, radców prawnych, adwokatów, notariuszy jak również osób spoza grona prawników. Ponadto adresatami komentarza są także deweloperzy, spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego.

Polecany jest również dla syndyków, zarządców i nadzorców sądowych, osób przygotowujących się do egzaminu na licencję syndyka, aplikantów radcowskich, adwokackich oraz studentów prawa, zainteresowanych powyższą tematyką.

Książka Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego Komentarz Krótkie Komentarze Becka, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorem książki jest Stanisław Gurgul. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, budowlane. Książka Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego Komentarz liczy 286 stron. Jej wymiary to 125x195. Oprawa jest miękka. Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego Komentarz jest częścią serii Krótkie Komentarze Becka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  budowlane
 • Wydawnictwo: C.H.Beck
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 125x195
 • Ilość stron: 286
 • ISBN: 9788325544164
 • Wprowadzono: 01.11.2012

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego Komentarz, Krótkie Komentarze Becka

4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.