Tożsamość narodowa i suwerenność państwa a integracja europejska - Tadeusz Guz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tożsamość narodowa i suwerenność państwa a integracja europejska

książka

 • Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 234
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Tożsamość narodowa i suwerenność państwa a integracja europejska - opis produktu:

W analizie bytowości narodu, państwa czy kontynentu jednym z najważniejszych wymiarów jest tożsamość, od której suwerenność ontyczna osób oraz tworzonych przez nie instytucji jest istotowo uzależniona. I tak, jak nie ma jakiegokolwiek bytowania bez bycia tożsamym, tak też nie można urzeczywistniać konstruktywnych procesów integracji narodu polskiego z innymi narodami Europy bez respektu, wspierania i różnych form umacniania ich własnych tożsamości.
Poniższa praca zbiorowa, jako owoc interdyscyplinarnego wysiłku aktywnie uczestniczących w niej Przedstawicieli kilku ośrodków naukowych naszej Ojczyzny, wpisuje się w ten nurt myśli intelektualnej naszych dni, który pozostaje wierny tej niezwykle twórczej zasadzie bytu, myśli i poznania, odkrytej dzięki genialności ducha metafizyki greckiej, oraz z zatroskaniem analizuje wielorakie postacie negacji tożsamości na płaszczyźnie życia i działania pewnej części reprezentantów Starego Kontynentu, wskazując na pozytywne możliwości ich przezwyciężenia.
Autorom artykułów redakcja składa serdeczne podziękowanie za owocne i wspaniałomyślne podjęcie tego centralnego zagadnienia oraz wspólną inspirację duchowości współczesnego człowieka do odnowionego i pogłębionego namysłu nad tożsamością narodową w Polsce i Europie, przypominającego prawdę o tożsamości jako fundamencie jedności w różnorodności.
Oddając tę publikację do rąk Czytelników, pragniemy wyrazić uprzejmą prośbę o przyjęcie tego etapu naszej refleksji nad tożsamością oraz zaprosić do aktywnej współpracy intelektualnej w ramach działalności naukowo-dy-daktycznej Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim.
Wszystkich Pracowników Wydawnictwa KUL prosimy o przyjęcie miłych podziękowań za cenną pomoc edytorską.

Książka Tożsamość narodowa i suwerenność państwa a integracja europejska pochodzi z wydawnictwa Katolicki Uniwersytet Lubelski. Autorami książki są Tadeusz Guz, Ryszard Tłuczek, Ryszard Mazurkiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, różne. Książka Tożsamość narodowa i suwerenność państwa a integracja europejska liczy 234 stron.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Tożsamość narodowa i suwerenność państwa a integracja europejska

4.1/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.