Sztuka około 1900 w Europie Środkowej - Jacek Purchla - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Sztuka około 1900 w Europie Środkowej

książka

Sztuka około 1900 w Europie Środkowej - opis produktu:

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, które nieprzypadkowo zainaugurowało swoją działalność w maju 1991 roku w czasie odbywającej się wówczas w naszym mieście konferencji KBWE na temat dziedzictwa kulturowego, od samego początku swego istnienia szczególną uwagę koncentruje na fenomenie kulturowym Europy Środkowej, w szerokim tego słowa znaczeniu. A jeśli tak to nie jest dziełem przypadku, że intryguje nas również ten wyjątkowy w dziejach kultury naszego Kontynentu, a szczególnie środkowej Europy czas przełomu wieków. To wówczas właśnie około roku 1900 - targana narastającymi sprzecznościami, kon-fliktami i zagrożeniami nasza część Europy wybiła się na wyjątkowo wysoki poziom kreatywnością wnosząc także - jak może nigdy wcześniej - ogromny ładunek intelektualny i artystyczny do dziedzictwa kulturowego naszego Kontynentu.
Jest paradoksem, że ten rozdział naszego dziedzictwa jest jeszcze stosunkowo mało rozpoznany, a świadomość społeczna jego wartości ciągle mała. Powoduje to również zagrożenie dla przechowania wartości stworzonych w tym newralgicznym okresie naszej przeszłości dla przyszłości. Dlatego też Centrum krakowskie od początku swego istnienia stara się konsekwentnie badać, propagować i promować zjawiska związane z naszym wspólnym trwaniem w środkowej Europie w XIX i XX wieku. Jest to w moim pojęciu tym ważniejsze, że historia ostatnich dziesięcioleci nas podzieliła i odizolowała. Taki stan rzeczy stoi w naturalnej opozycji do sytuacji środkowej Europy w tysiącleciu jej wspólnego trwania, także około roku 1900

Książka Sztuka około 1900 w Europie Środkowej pochodzi z wydawnictwa Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków. Autorami książki są Jacek Purchla, Piotr Krakowski. Należy do gatunków: sztuka, inne. Książka Sztuka około 1900 w Europie Środkowej liczy 220 stron. Jej wymiary to 170x240.
S
Szczegóły

Jacek Purchla, Piotr Krakowski - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Sztuka około 1900 w Europie Środkowej

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.