Swoboda działalności gospodarczej - Tadeusz Szymanek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Swoboda działalności gospodarczej (miękka)

książka

Swoboda działalności gospodarczej - opis produktu:

Niniejsze opracowanie różni się pod wieloma względami od typowych, konwencjonalnych opracowań prawa gospodarczego. Jego podłoże normatywne stanowią bowiem - poza przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej - związane z tą działalnością przepisy ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, zakazie prowadzenia nieuczciwej konkurencji, prawa własności przemysłowej. W publikacji wykorzystano także materiały promocyjne Własność intelektualna dla małych i średnich przedsiębiorstw Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).
Dominujące miejsce zajmują jednak rozważania dotyczące przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która weszła w życie 21 sierpnia 2004 r. (z wyjątkiem art. 27 pkt 2, który wszedł w życie 1 stycznia 2005 r., art. 15 pkt 2, art. 23 pkt 1-4, art. 69 i art. 70, które weszły w życie 1 stycznia 2007 r.). Ma ona istotny wpływ na proces rozwoju przedsiębiorczości i kształtowania reguł wolnego rynku. Ustawa ta formułując ogólne zasady dla wszystkich unormowań istniejących w sferze gospodarczej stała się "konstytucją przedsiębiorczości". Z tego też względu przepisy ustaw o węższym zakresie działania zostały podporządkowane rozwiązaniom przyjętym w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.
Ta regulacja działalności gospodarczej zajmuje szczególne miejsce w porządku prawnym jako ustawa wiodąca.

Książka Swoboda działalności gospodarczej pochodzi z wydawnictwa Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Autorem książki jest Tadeusz Szymanek. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Swoboda działalności gospodarczej liczy 258 stron. Jej wymiary to 145 X 205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Swoboda działalności gospodarczej

4.7/5 ( 10 ocen )
  5
  9
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.