Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja - Rett R. Ludwikowski - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja

książka

Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja - opis produktu:

Praca analizuje wiele kwestii sygnalizowanych najczęściej przez praktykujących europejskich prawników, starających się przebrnąć przez gąszcz amerykańskich ustaw i precedensowych decyzji sądowych.

Rozdział 1, 2, i 3 analizują strukturę i właściwość rzeczową sądów federalnych i stanowych. Szereg analizowanych spraw wskazuje na ogromną elastyczność tego systemu, w którym sądy, interpretując konstytucję i ustawy, cały czas kreatywnie wpływają na kształtowanie się komponentów prawa. Rozdział 4 jest poświęcony problematyce jurysdykcji personalnej oraz swobodzie wyboru forum sądowego. Rozdział 5 omawia problemy związane z uznaniem i wykonaniem zagranicznych wyroków sądowych w Stanach Zjednoczonych. Rozdziały 6 i 7 koncentrują się na analizie sporów, w których mogą uczestniczyć państwa zarówno w sądach amerykańskich, jak i w specjalnie utworzonym do tych celów waszyngtońskim Międzynarodowym Centrum do Rozwiązywania Sporów Inwestycyjnych Między Państwami i Obywatelami Innych Państw. Rozdział 8 odpowiada na pytania dotyczące sądowych aspektów postępowań arbitrażowych.

Praca jest kierowana przede wszystkim do praktykujących prawników, również do politologów, studentów amerykanistyki, komparatystyki prawnej i wszystkich zainteresowanych specyfiką amerykańskich instytucji prawnych. Obok części analitycznej zawiera ona również wybór aktów prawnych i decyzji sądowych, niezbędnych dla zrozumienia ewolucji amerykańskich koncepcji jurysdykcyjnych.

Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja, od Rett R. Ludwikowski, Anna M. Ludwikowska. Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Rett R. Ludwikowski, Anna M. Ludwikowska. Nie będziesz żałował! Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja pochodzi z wydawnictwa Dom Organizatora. Autorami książki są Rett R. Ludwikowski, Anna M. Ludwikowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja liczy 320 stron. Jej wymiary to 165x240.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  inne
Wydawnictwo: Dom Organizatora
Oprawa: miękka
Wymiary: 165x240
Ilość stron: 320
ISBN: 83-7285-383-5
Wprowadzono: 26.03.2008

Rett R. Ludwikowski, Anna M. Ludwikowska - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Sądy w stanach Zjednoczonych. Struktura i jurysdykcja - Rett R. Ludwikowski, Anna M. Ludwikowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 6 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: