Rzeczywistość (nie) edukacyjna osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną - Danuta Kopeć - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rzeczywistość (nie) edukacyjna osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną (miękka)

Zbiorowe instrumentalne studium przypadku

książka

Rzeczywistość (nie) edukacyjna osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, Zbiorowe instrumentalne studium przypadku - opis produktu:

Przedmiotem tej pracy są problemy badawcze dotyczące rzeczywistości edukacyjnej osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, której podstawy prawne dało powyższe rozporządzenie. Autorka do aparatu pojęciowego swojego projektu badawczego celowo wprowadziła pojęcie rzeczywistości (nie)edukacyjnej świadoma kontrowersji, które może implikować. Oddaje ono jednak w całej swojej pełni niejednoznaczność rozumienia statusu osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną w polskim systemie edukacji warunkowaną rozporządzeniem ministerialnym (Dz. U.1997, nr 14, poz. 76), która znajduje swoje odzwierciedlenie w indywidualnych biografiach osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.
I tak, w myśl ministerialnego rozporządzenia, osoba z głęboką niepełnosprawnością intelektualną jest objęta obowiązkiem szkolnym, o którym można powiedzieć, że jest warunkiem sine qua non rzeczywistości edukacyjnej, ale na podstawie powyższego dokumentu nie jest uczniem, tylko uczestnikiem zajęć rewalidacyjno--wychowawczych, w rezultacie czego nie przysługują jej prawa ucznia2 ? o jej rzeczywistości można zatem powiedzieć, że jest nieedukacyjna (por. Dz. U. 1997, nr 14, poz. 76; apel nauczycieli o równe prawa dla osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, 2011)3. Należy jednocześnie pamiętać, że między rzeczywistością edukacyjną a nieedukacyjną zachodzi proces wzajemnego przenikania i nakładania
się na siebie, zatem czasami trudno zobaczyć je oddzielnie. W swoje pracy autorska stara się przedstawić obie rzeczywistości.

Książka Rzeczywistość (nie) edukacyjna osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną Zbiorowe instrumentalne studium przypadku, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Danuta Kopeć. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, upośledzenie umysłowe. Książka Rzeczywistość (nie) edukacyjna osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną liczy 366 stron. Jej wymiary to 240x170. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rzeczywistość (nie) edukacyjna osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, Zbiorowe instrumentalne studium przypadku

4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.