Rynek usług finansowych w Polsce w latach 1990-2001. Diagnozowanie i prognozowanie koniunktury. - Józef Garczarczyk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rynek usług finansowych w Polsce w latach 1990-2001. Diagnozowanie i prognozowanie koniunktury.

książka

 • Wydawnictwo Akademia Ekonomicza w Poznaniu
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 168
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Rynek usług finansowych w Polsce w latach 1990-2001. Diagnozowanie i prognozowanie koniunktury. - opis produktu:

WSTĘP
Celem pracy, będącej studium metodyczno-poznawczym, była zatem analiza koniunktury na rynku usług bankowych i ubezpieczeniowych w Polsce w latach 1992-2001, rozpatrywanej na tle zmian w całym sektorze finansowym. Ten poznawczy wątek został wzbogacony wątkiem metodycznym, mającym na celu ocenę przydatności metody testu koniunktury w diagnozowaniu i prognozowaniu koniunktury gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem rynku usług finansowych. Praca składa się z 12 artykułów mających różny charakter i poziom szczegółowości. Podstawowy trzon stanowią opracowania prezentujące wyniki prac badawczych. Zostały oni uzupełnione artykułami przedstawicieli trzech najważniejszych w Polsce ośrodków prowadzących badania koniunktury gospodarczej. Układ zeszytu został podporządkowany celom pracy. Pierwszą część - poznawczą (4 artykuły) stanowi charakterystyka długookresowych tendencji rozwoju sektora usług finansowych w Polsce w latach 1990-2001, ze wskazaniem szans i zagrożeń rozwoju sektora w przyszłości. W części drugiej (8 artykułów) skupiono się na zagadnieniach metodycznych, analizując wahania koniunkturalne występujące na rynku usług bankowych i ubezpieczeniowych w Polsce w latach 1992-2001, wyodrębniając fazy wzrostu i spadku oraz długość ich trwania. Posługując się odpowiednimi metodami statystycznymi dokonano oceny skuteczności oraz trafności diagnoz i prognoz koniunktury dokonanych metodą testu koniunktury. Pracę zamykają artykuły poświęcone nieco odmiennym zagadnieniom, a mianowicie przydatności testu koniunktury w badaniu sytuacji na rynku rolno-spożywczym oraz zastosowaniu metody delfickiej do prognozowania rozwoju rynku finansowego.

Książka Rynek usług finansowych w Polsce w latach 1990-2001. Diagnozowanie i prognozowanie koniunktury. pochodzi z wydawnictwa Akademia Ekonomicza w Poznaniu. Autorem książki jest Józef Garczarczyk. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Rynek usług finansowych w Polsce w latach 1990-2001. Diagnozowanie i prognozowanie koniunktury. liczy 168 stron. Jej wymiary to 169 x 239.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rynek usług finansowych w Polsce w latach 1990-2001. Diagnozowanie i prognozowanie koniunktury.

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.