Rozliczenie z totalitaryzmem - Łukasz Gemziak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rozliczenie z totalitaryzmem (miękka)

Rosyjska krytyka literacka w okresie pieriestrojki (wybrane spory)

książka

  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe UMK
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 334
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Rozliczenie z totalitaryzmem, Rosyjska krytyka literacka w okresie pieriestrojki (wybrane spory) - opis produktu:

monografia pana Łukasza Gemziaka ma znaczenie niebagatelne dla stanu badań nad kulturą pierestrojki. Istotą książki jest bowiem nie tyle ukazanie znaczenia kilku wybranych utworów literackich, i nie tyle analiza ich recepcji, co analiza powiązanego z nimi dyskursu krytycznoliterackiego. Jest to analiza modalności, argumentów i obrazów świata towarzyszących komentowaniu konkretnych utworów literackich w ich istotnych kontekstach społecznych takich jak przewartościowanie dziedzictwa stalinizmu, refleksja nad jego źródłami i naturą, przewartościowanie historii państwa radzieckiego oraz mitologii funkcjonującej w jego kulturze oficjalnej, namysł nad oficjalną aksjologią radziecką i nad wartościami wyznawanymi indywidualnie przez członków społeczeństwa ZSRR.

Ogniskując pytania stawiane materiałowi badawczemu (przede wszystkim ? publicystyce krytycznoliterackiej) wokół powyższych kwestii, Autor książki dotyka w istocie istoty modelu kulturowego pierestrojki. W sposób w pełni świadomy, naukowo dojrzały, podbudowany metodologicznie i merytorycznie uzasadniony analizuje krytykę literacką jako materiał ukazujący dokonującą się w społeczeństwie radzieckim transformację kulturową, w tym ? mentalną?.

Z recenzji wydawniczej dra hab. Jakuba Sadowskiego

Książka Rozliczenie z totalitaryzmem Rosyjska krytyka literacka w okresie pieriestrojki (wybrane spory), pochodzi z wydawnictwa Wydawnictwo Naukowe UMK. Autorem książki jest Łukasz Gemziak. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Rozliczenie z totalitaryzmem liczy 334 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rozliczenie z totalitaryzmem, Rosyjska krytyka literacka w okresie pieriestrojki (wybrane spory)

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.