Rachunkowość przedsiębiorstw w szczególnych sytuacjach - Janusz Czerny - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rachunkowość przedsiębiorstw w szczególnych sytuacjach

książka

Rachunkowość przedsiębiorstw w szczególnych sytuacjach - opis produktu:

Sytuacje szczególne wymagają od rachunkowości tworzenia zbiorów informacji ekonomicznej, które powinny właściwie służyć analizie i ocenie sytuacji w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo a także zaspokajać potrzeby zarządzania i prowadzonego w ramach procesu zarządzania rachunku ekonomicznego.
Wypełnienie tak postawionych przed systemem rachunkowości zadań przejawia się w spełnianiu przez rachunkowość podstawowych funkcji do jakich zaliczyć należy:
funkcję kontrolną,
funkcję analityczną,
funkcję informacyjną,
funkcję stymulacyjną,
funkcję statystyczną.
Spełnienie przez rachunkowość jej funkcji w przypadku wystąpienia szczególnej sytuacji w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa stwarza szereg problemów, których identyfikacji, analizie i prezentacji poświęcone jest opracowanie.
Całość opracowania składa się z sześciu rozdziałów. W rozdziale pierwszym zaprezentowano charakterystykę sytuacji szczególnych w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Cztery kolejne rozdziały poświęcono zagadnieniom związanym z systemem rachunkowości i jego znaczeniem dla przedsiębiorstw znajdujących się w szczególnych sytuacjach. W rozdziale szóstym przedstawiono sytuacje szczególne w funkcjonowaniu przedsiębiorstw w świetle obowiązujących norm prawnych. W rozdziale tym stanowiącym uzupełnienie zagadnień poruszanych w poprzednich rozdziałach zaprezentowano szereg przykładów ewidencyjnych.
Praca przeznaczona jest dla studentów studiów ekonomicznych, szczególnie dla studentów studiujących na kierunku finanse i rachunkowość. Powinna ona pomóc w zrozumieniu i opanowaniu zagadnień związanych z rolą i znaczeniem systemu rachunkowości dla przedsiębiorstw znajdujących się w sytuacjach szczególnych. Z opracowania mogą korzystać również inne osoby zainteresowane omawianymi zagadnieniami w tym również praktycy gospodarczy.

Książka Rachunkowość przedsiębiorstw w szczególnych sytuacjach pochodzi z wydawnictwa Wyższa Szkoła Bankowości, Finansów i Zarządzania. Autorem książki jest Janusz Czerny. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Rachunkowość przedsiębiorstw w szczególnych sytuacjach liczy 278 stron. Jej wymiary to 163 x 232.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rachunkowość przedsiębiorstw w szczególnych sytuacjach

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.