Pszczoły Poradnik hodowcy / Werner Gekeler | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Pszczoły Poradnik hodowcy (miękka)

książka

 • Wydawnictwo RM
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 176
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Pszczoły Poradnik hodowcy - opis produktu:

Wydanie II

Hodowla to zniewolenie. Hodowla pszczół miodnych to książka adresowana zarówno do początkującego hodowcy, jak i pszczelarza profesjonalisty. Dzięki tej pozycji osoby, które dopiero planują założenie hodowli pszczół, zdobędą podstawowe informacje dotyczące pasieki. Bardziej doświadczonym pszczelarzom publikacja ta dostarczy wielu wartościowych wskazówek. Poruszono w niej m.in. następujące tematy: pszczelarskie kalendarium, wyposażenie pasieki, stanowiska i obserwacje pożytków, opieka i zaopatrzenie rojów, zdrowie pszczół i ich potomstwa, hodowla królowych, miodobranie i przetwarzanie pszczelich produktów, regulacje prawne w zakresie ochrony pszczół i konsumentów. Autor książki, Werner Gekeler, jest praktykującym mistrzem pszczelarstwa i rzeczoznawcą przy zarządzie niemieckiego landu Badenia-Wirtembergia. W książce dzieli się całą swą wiedzę zdobytą w trakcie wieloletniej praktyki pszczelarskiej.
S
Szczegóły

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Pszczoły Poradnik hodowcy
4.4/5 ( 16 ocen )
  5
  10
  4
  4
  3
  1
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

emma tetka

 • 27-06-2014
 • 09:59

Pszczoły to niezwykłe owady. Mimo, że nierzadko budzą strach wywołują w ludziach ogromną sympatię i szacunek. Założenie własnej pasieki od zawsze było moim marzeniem. Wiem jednak, że nie jest to proste przedsięwzięcie, wymaga bowiem niemałych nakładów pracy, zaangażowania czy odpowiedniego wyposażenia, pomijając sam koszt jego zakupu.
Przed rozpoczęciem hodowli warto na pewno zasięgnąć porady osób bardziej doświadczonych lub po prostu zaopatrzyć się w fachową literaturę autorstwa praktykującego mistrza pszczelarstwa Wernera Gekelera pt. ?Pszczoły. Poradnik hodowcy?.
Jest to publikacja skierowana zarówno do początkujących pszczelarzy jak i tych posiadających małe doświadczenie w tej dziedzinie. Osoby, które rozpoczynają przygodę z pszczołami na pewno zainteresują informacje typowo teoretyczne jak np. biologia pszczoły miodnej, rok pszczelarski, pożywienie czy przygotowanie i lokalizacja ula. Autor udziela również czytelnikowi bardziej praktycznych porad. Opowiada dość szczegółowo o produkcji i pozyskiwaniu miodu czy wosku, instruując o kolejnych etapach pracy krok po kroku. Omawia też choroby pszczół, ich wędrówki i zagrożenia jakie napotykają na swej drodze. Na koniec kilka stron poświęca prawu i przepisom, które każdy szanujący się pszczelarz powinien znać i przestrzegać.
Osoby posiadające już pasiekę również znajdą w tej książce kilka naprawdę interesujących wskazówek. Jej autor bowiem bardzo drobiazgowo objaśnia każdy z aspektów pszczelarstwa czerpiąc swe informacje z własnych długoletnich obserwacji i doświadczeń. Jednym słowem wie o czym mówi i potrafi to dość jasno przekazać innym pasjonatom.
Publikacja zdecydowanie wzbogaciła moją wiedzę. Świat pszczół zachwyca złożonością a te maleńkie owady swą pracowitością, organizacją i mądrością. Książka jest wręcz kopalnią wiedzy i na pewno może okazać się bardzo pomocna na każdym etapie pracy w pasiece.
Jeżeli więc interesuje was tematyka pszczelarstwa sięgnijcie po tę właśnie książkę. Jej autor odpowiada w niej niemal na wszystkie nurtujące pytania w tej dziedzinie i z pasją opowiada o swej pracy.
Naprawdę rewelacyjne wydanie. Polecam ;)

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Pszczoły to nie tylko pszczoła miodna, ale mnóstwo innych gatunków. Jak żyją, gdzie mieszkają? Książka z zabawnymi rysunkami, daje najmłodszym wiele ciekawych informacji o tych niezwykłych owadach.

 • Pszczoły to jedne z najciężej pracujących owadów żyjących na naszej planecie. Przelatując z kwiatu na kwiat, przenoszą pyłek, dzięki czemu rośliny, które potem spożywamy, mogą się rozmnażać. Bez pszczół świat byłby zupełnie inny. Odkryj wszystko, co powinieneś wiedzieć o pszczołach i ich miejscu w...

 • Pszczoły = życie. Czytaliście z wypiekami na twarzy Historię pszczół Mai Lunde? Nadszedł czas by dowiedzieć się więcej o tych fascynujących owadach i zaprosić je do swego ogrodu. `Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia` - to zdanie przypisywano przez...

 • 59.75 zł
  43.62 zł

  opracowanie tekstu: Wojciech Grajkowski Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź,...

 • Zagadnienia zawarte w tej książce oparte są na 40-letnich doświadczeniach autora, bo tyleż to lat prowadzi on samodzielne pasieki. Pszczelarze chcący przekształcić swoje pasieki w towarowe, przynoszące określone efekty ekonomiczne, muszą zrezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń. Nieraz są to...

 • Klasyka na e-czytnik to kolekcja lektur szkolnych, klasyki literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej w formatach ePub i Mobi. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej znajdą w niej wiele ciekawych tytułów. Seria zawiera utwory najbardziej znanych pisarzy...