Przesłanki wyboru systemów kursowych - Cezary Wójcik - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przesłanki wyboru systemów kursowych

książka

Przesłanki wyboru systemów kursowych - opis produktu:

"Co oznacza pojęcie ;grzechu pierworodnego krajowej waluty;? Czym jest tzw. obawa przed upłynnieniem kursu, którą obserwuje się w wielu krajach z rynków wschodzących? Jakie konsekwencje dla polityki gospodarczej ma hipoteza o tzw. endogeniczności kryteriów teorii optymalnych obszarów walutowych? Czym jest problem ;niespójnej triady celów; i jaki wpływ ma on na kształt międzynarodowego systemu walutowego w dobie globalizacji gospodarki światowej? Jakie są możliwe przyczyny faktu, że w Polsce stosuje się w pełni elastyczny system kursowy, a w Estonii polityka kursowa oparta jest na sztywnym mechanizmie kursowym w formie izby walutowej? Jakie przesłanki stały za decyzjami władz Ekwadoru czy Panamy o likwidacji walut narodowych w tych krajach i zastąpienia ich dolarem amerykańskim? Niniejsza książka dostarcza odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Jest to pierwsze na naszym rynku opracowanie przedstawiające kompleksowy przegląd teoretycznych i empirycznych badań na temat wyboru systemów kursowych. Pozwala ono prześledzić ewolucję poglądów na ten temat, poczynając od tradycyjnej dyskusji o wadach i zaletach płynnych i sztywnych systemów kursowych, kończąc na najnowszych rozważaniach na ten temat, pobudzonych w latach dziewięćdziesiątych w reakcji na falę kryzysów walutowych, która przetoczyła się w ostatniej dekadzie przez niemal wszystkie regiony świata. Książka jest przeznaczona dla studentów uczelni ekonomicznych jako podstawa wykładów poświęconych tematyce polityki kursowej, jak również jako lektura uzupełniająca dla wykładów z przedmiotów ;finanse międzynarodowe;, ;międzynarodowy system walutowy;, ;makroekonomia gospodarki otwartej; i in. Może ona być także użyteczną lekturą dla praktyków, w tym przede wszystkim pracowników sektora finansowego i menadżerów."

Książka Przesłanki wyboru systemów kursowych pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Autorem książki jest Cezary Wójcik. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Przesłanki wyboru systemów kursowych liczy 88 stron. Jej wymiary to 169 x 239.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przesłanki wyboru systemów kursowych

4/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.