Przekształcenia pragmatyk urzędniczych członków korpusu slużby cywilnej i pracowników samorządowych w prawie polskim 1989 r. - Wojciech Drobny - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment

Przekształcenia pragmatyk urzędniczych członków korpusu slużby cywilnej i pracowników samorządowych w prawie polskim 1989 r. (miękka)

książka

Przekształcenia pragmatyk urzędniczych członków korpusu slużby cywilnej i pracowników samorządowych w prawie polskim 1989 r. - opis produktu:

Budowa profesjonalnej służby publicznej, działającej na podstawie aksjologicznych założeń demokratycznego państwa prawa, jest procesem złożonym i długotrwałym. Polskie doświadczenia w tym zakresie nie są znikome, gdyż geneza służby państwowej sięga okresu międzywojennego. Przedstawione w monografii rozważania obejmują uwarunkowania prawne kształtowania się polskiej służby publicznej - w części regulującej status prawny członków korpusu służby cywilnej oraz pracowników samorządowych - w ustawodawstwie po 1989 r. Od tego bowiem czasu kształtowały się nowoczesne idee funkcjonowania polskiej administracji publicznej, które znalazły bezpośredni wyraz także w obowiązujących pragmatykach urzędniczych.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat zagadnienie służby cywilnej było regulowane czterema - całkowicie różnymi - aktami prawnymi. W przypadku problematyki pracowników samorządowych ustawodawca przyjął w tym samym czasie dwie, także diametralnie różne, ustawy. Zmiany takie, z każdym kolejnym wejściem w życie nowej ustawy, wywierały wpływ na praktyczne funkcjonowanie korpusu urzędniczego, a tym samym na jakość i prawidłowość realizacji zadań państwa.

W monografii, analiza prawna skupiona została przede wszystkim na krajowych ustawach zwykłych. Konieczność przeprowadzenia kompleksowej oceny poprawności tych aktów prawnych była jednak powodem odniesienia się dodatkowo do założeń nie tylko ustrojowych, ale także do prawa międzynarodowego. Badania te zostały uzupełnione o szeroką analizę orzecznictwa (krajowego i międzynarodowego), doktryny prawa i dokumentów powstałych w praktyce działania administracji publicznej. Dzięki zastosowanym metodom badawczym (przede wszystkim prawnodogmatycznej) możliwym było zidentyfikowanie istotnych trendów w prawodawstwie polskim dotyczącym służby publicznej oraz sformułowanie uzasadnionych ocen, wniosków i postulatów odnośnie do problematyki pragmatyk urzędniczych.

Książka Przekształcenia pragmatyk urzędniczych członków korpusu slużby cywilnej i pracowników samorządowych w prawie polskim 1989 r. pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorem książki jest Wojciech Drobny. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Przekształcenia pragmatyk urzędniczych członków korpusu slużby cywilnej i pracowników samorządowych w prawie polskim 1989 r. liczy 330 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  inne
 • Wydawnictwo: C.H.Beck
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 145x205
 • Ilość stron: 330
 • ISBN: 978-83-255-7391-1
 • Wprowadzono: 18.07.2015

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przekształcenia pragmatyk urzędniczych członków korpusu slużby cywilnej i pracowników samorządowych w prawie polskim 1989 r.

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.