Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Prawo upadłościowe

Komentarz

książka

Wydawnictwo C.H.Beck
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Publikacja to praktyczny komentarz do ustawy z 28.2.2003 r. - Prawo upadłościowe (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 233 ze zm.), stanowiącej uregulowanie kwestii związanych z:

zasadą wspólnego dochodzenia roszczeń wierzycieli od niewypłacalnych dłużników będących przedsiębiorcami;
zasadą dochodzenia roszczeń od niewypłacalnych dłużników będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej;
skutkami ogłoszenia upadłości;
zasadą umarzania zobowiązań upadłego będącego osobą fizyczną;
postępowaniem w przedmiocie ogłoszenia upadłości;
zabezpieczeniem majątku dłużnika;
zgłoszeniem i umorzeniem wierzytelności;
likwidacją masy upadłości;
podziałem funduszów masy upadłości i sum uzyskanych ze zbycia rzeczy i praw obciążonych rzeczowo;
postępowaniem w sprawach orzekania zakazu prowadzenia działalności gospodarczej;
zakresem międzynarodowego postępowania upadłościowego.

Niniejszy komentarz do Prawa upadłościowego ma na celu możliwie jak najszersze przedstawienie zagadnień związanych z niewypłacalnością dłużnika w oparciu o bogaty dorobek orzecznictwa i doktryny prawa. W komentarzu uwzględniono również, szczególnie ważne dla praktyki, obszary graniczne Prawa upadłościowego i szeregu ważnych instytucji prawa prywatnego i publicznego.

Komentarza zawiera omówienie wszystkich ostatnich nowelizacji Prawa upadłościowego, m.in.:

ustawy z 10.6.2016 r., o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz.U. z 2016 r. poz. 996), zgodnie z którą wniosek o ogłoszenie upadłości banku oraz spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej może zgłosić wyłącznie Komisja Nadzoru Finansowego albo Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a nie jak to wcześniej miało miejsce wyłącznie KNF, ponadto Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest ustanawiany kuratorem na swój wniosek i in., zmiany wejdą w życie po upływie 3 miesięcy od ogłoszenia;
ustawy z 15.5.2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r. poz. 978 ze zm.), która wprowadza zmiany dotyczące: uchylenia przepisów regulujących postępowanie naprawcze, nowego sposobu definiowania stanu niewypłacalności, zmian w zakresie właściwości miejscowej sądu, legitymacji do zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika, wydłużenia terminu do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, elementów składowych wniosku o ogłoszenie upadłości, obowiązku uiszczenia przez wnioskodawcę zaliczki na poczet wydatków w toku postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości, przyznaniu sądowi uprawnienia do zabezpieczenia majątku dłużnika z urzędu w każdej sprawie, zmiany weszły w życie 1.1.2016 r.

Celem komentarza jest wyczerpujące omówienie zagadnień zarówno od strony teoretycznej, w szczególności w tych miejscach, w których ujawniły się głębokie podziały doktrynalne, ale także i od strony praktycznej. Autor wykorzystuje tu swoje wieloletnie doświadczenie praktyczne czynnego radcy prawnego, jak i jednocześnie teoretyka Prawa upadłościowego.

Komentarz jest adresowany przede wszystkim do prawników praktyków: sędziów oraz ich asystentów, adwokatów, radców prawnych, sędziów-komisarzy, syndyków, zarządców czy nadzorców sądowych, referendarzy sądowych, a także aplikantów, biegłych sądowych w sprawach upadłościowych, księgowych oraz wierzycieli i upadłych.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: C.H.Beck
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 17.11.2016

RECENZJE - książki - Prawo upadłościowe, Komentarz

4.5/5 ( 16 ocen )
  • 5
    13
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    2
  • 1
    0