Polskie sosiski i ruska benzyna - Karol Kamiński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Polskie sosiski i ruska benzyna (miękka)

Mały ruch graniczny jako eksperyment prawny dobrego sąsiedztwa

książka

  • Wydawnictwo NOMOS
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 246
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Polskie sosiski i ruska benzyna, Mały ruch graniczny jako eksperyment prawny dobrego sąsiedztwa - opis produktu:

Karol Kamiński doktor nauk społecznych w zakresie socjologii, absolwent Studiów Wschodnich UW. Publikował m.in. w Polish Sociological Review, Roczniku Polsko-Niemieckim oraz w lokalnych periodykach, występował na licznych konferencjach o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Interesuje się m.in. socjologią migracji, miasta, młodzieży oraz antropologią. Jako badacz podejmuje tematykę uczniów klas mundurowych, przekraczania granicy, handlu bazarowego czy też rycerzy drohickich. Obecnie zajmuje się badaniami marketingowymi. Miłośnik podróży i poznawania nowych miejsc przez kulinarny kod kulturowy.

Praca Karola Kamińskiego jest złożoną analizą socjologiczną prawnych, społecznych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania polsko-rosyjskiego porozumienia o małym ruchu granicznym. Opisano tu umowę między organizacjami politycznymi o bardzo odmiennej tradycji prawnej, podpisaną w sytuacji kiedy prawodawstwo polskie było już powiązane systemowo z prawodawstwem Unii Europejskiej. Opracowanie to zdaje relacje z procesów i powiązań transgranicznych i transnarodowych, pozostających pod wpływem bardzo dynamicznie zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych ? także w kontekście znaczących konfliktów politycznych w tej części Europy (kryzys krymski). Autor charakteryzuje również przemiany polityczne w regionie, które przyczyniły się do zawieszenia polsko-rosyjskiej umowy o małym ruchu granicznym w lipcu 2016 roku.

Z recenzji dra hab. Dariusza Wojakowskiego, prof. UR

Książka Polskie sosiski i ruska benzyna Mały ruch graniczny jako eksperyment prawny dobrego sąsiedztwa, pochodzi z wydawnictwa NOMOS. Autorem książki jest Karol Kamiński. Należy do gatunków: historia, nauki społeczne, polityka, socjologia. Książka Polskie sosiski i ruska benzyna liczy 246 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Polskie sosiski i ruska benzyna, Mały ruch graniczny jako eksperyment prawny dobrego sąsiedztwa

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.