Polskie prawo podatkowe a prawo unijne Katalog rozbieżności - Adam Zalasiński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

książka

Polskie prawo podatkowe a prawo unijne Katalog rozbieżności - opis produktu:

"Ogromną zaletą recenzowanej pracy jest to, iż jej Autorzy nie tylko wskazali i uzasadnili jakie i dlaczego konkretne instytucje polskiego prawa podatkowego są niezgodne z prawem unijnym, ale zaproponowali także określone procedury naprawcze. Praca ta winna być przedmiotem uważnej lektury nie tylko osób zajmujących się tworzeniem prawa w Polsce, ale i szerokiego grona podmiotów stosujących prawo podatkowe (...).
Dotychczas na polskim rynku wydawniczym brakowało tak szerokiego, kompleksowego i stojącego na tak bardzo wysokim poziomie merytorycznym opracowania. Recenzowana praca napisana została przez najwybitniejszych polskich znawców polskiego i unijnego prawa podatkowego (sędziów NSA i WSA, doradców podatkowych, radców prawnych i pracowników naukowych) znanych czytelnikom już ze swych znakomitych publikacji".
Prof. dr hab. Jerzy Małecki, sędzia NSA - senior


"Podstawowym zadaniem autorów książki było przedstawienie w sposób syntetyczny procesów dostosowywania polskiego prawa podatkowego do prawa unijnego, jakie miały miejsce w pierwszym dziesięcioleciu uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej (...).
Analiza aktualnego stanu dostosowania polskiego prawa podatkowego do prawa unijnego z natury rzeczy koncentrować musi się na obrazie odwróconym (negatywowym); poszukiwania autorów idą więc w kierunku identyfikacji i diagnozowania tych elementów polskiego prawa podatkowego, które w świetle dostępnej wiedzy nie są zgodne z prawem unijnym".
Ze wstępu prof. dr. hab. Bogumiła Brzezińskiego


W publikacji omówiono zagadnienia z zakresu: VAT, akcyzy, podatków dochodowych, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz podatku od spadków i darowizn. Wskazano m.in. problemy takie jak:
- klauzula stand still,
- dywidenda rzeczowa,
- komornicy jako płatnicy VAT,
- usługi ciągłe,
- zawody medyczne,
- towary spożywcze,
- zwolnienia alkoholu z akcyzy,
- opłata paliwowa.

Książka Polskie prawo podatkowe a prawo unijne Katalog rozbieżności pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Adam Zalasiński, Bogumił Brzeziński, Krzysztof Lasiński-Sulecki, Dagmara Dominik-Ogińska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, handlowe i gospodarcze, UE. Książka Polskie prawo podatkowe a prawo unijne Katalog rozbieżności liczy 388 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Polskie prawo podatkowe a prawo unijne Katalog rozbieżności

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: