Pocztówki z Powstania / Wiktor Krajewski | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Pocztówki z Powstania (miękka)

książka

Pocztówki z Powstania - opis produktu:

Godzina "W" zmieniła nie tylko życie tych, którzy 1 sierpnia 1944 roku podjęli nierówną walkę z hitlerowskim okupantem, wychodząc na ulice Warszawy z biało-czerwonymi opaskami na rękawach. Powstanie warszawskie wpłynęło na losy kolejnych pokoleń Warszawiaków, nierzadko dramatycznie je komplikując. O tym, dlaczego ten fragment naszej historii mimo upływu czasu budzi tak silne emocje, Wiktor Krajewski rozmawia z trzema pokoleniami Polaków osobiście powiązanych z tamtymi wydarzeniami. "Pocztówki z powstania" to kolejna książka Wiktora Krajewskiego na ten temat.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Tool - Parabola

Bartek Koziczyński

miękka
26,33 zł 39.90
 • -36%
Miłość zaczyna się od miłości

Olga Kora Sipowicz

twarda
31,98 zł 49.98
 • -34%
HRABI Duszkiem tak

Paweł Łęczuk , Jakub Jabłonka

twarda
32,93 zł 49.90
 • -36%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski

miękka
35,19 zł 54.98

Zobacz również

 • -22%
Wittgenstein: wiadomo, że...

Ladislav Cumba

miękka
34,23 zł 43.89
 • -31%
Joanna Beretta Molla

Ewa Stadtmüller

miękka
7,42 zł 10.76
 • -36%
King! Autobiografia

Rafał Księżyk , Muniek Staszczyk

miękka
37,12 zł 57.99
 • RRecenzje
 • Książka
 • Pocztówki z Powstania
4.4/5 ( 19 ocen )
  5
  16
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  2
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Miasto Książek

 • 18-09-2017
 • 13:35

Powstanie Warszawskie to temat rzeka. Każda osoba, która je przeżyła ma swoją historię, swój skrawek, który stworzy całość. Każda kolejna to właśnie taki skrawek, który pomaga ludziom uświadomić sobie jak wielkie znaczenie miało powstanie i do jakich czynów ludzie byli zdolni, by odzyskać niepodległość.W tej książce mam kolejne osiem historii w których jest pokazana walka, odwaga i poświęcenie dla dobra narodu. Mam tu osoby, które przed wojną były biedne i bogate, Polaków i Żydów, dorosłych i dzieci. Połączyło ich jednak jedno, chęć odzyskania wolnej Polski.

Powiem Wam, że ja temat Powstania Warszawskiego uwielbiam. Podziwiam osoby, które choć z góry wiedziały, że nie uda im się odzyskać niepodległości to chciały spróbować. Dla mnie to coś niesamowitego takie poświęcenie. Im więcej o tym czytam, tym bardziej podziwiam, szanuję i chce wiedzieć o tym jeszcze więcej.

Jednak czy "Pocztówki z Powstania" są warte Waszej uwagi? Powiem Wam, że jeżeli podobają wam się wydania książek wydawnictwa Znak, takie jak "Dziewczyny z Powstania" to tą pozycją też się zachwycicie. Wydanie, precyzja i przyłożenie się do tego tematu to mocne strony tej powieści. W środku jest dużo zdjęć i każda nowa historia jest świetnie oddzielona.

Niesamowicie książka mną wstrząsnęła i naprawdę każda przeczytana książka o takiej tematyce podsyca mój apetyt na więcej. Dlatego jeżeli i Wy chcecie poznać więcej informacji z pierwszej ręki o Powstaniu Warszawskim, to koniecznie sięgnijcie po "Pocztówki z Powstania". Już od samego początku widać co autor i wydawnictwo chcieli przekazać swoim czytelnikom i zrobili to fenomenalnie!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Książkowe Zacisze

 • 17-09-2017
 • 20:54

"Pocztówki z powstania" to zbiór ośmiu bardzo rzeczowych opowieści osób, na których wojna odcisnęła swoje piętno. Krótko, zwięźle, bardziej o życiu w czasie wojny, niż na temat samego powstania. Myślę, że warto po nią sięgnąć, choć mnie osobiście nie w pełni usatysfakcjonowała. Podoba mi się forma wydania, ale po treści spodziewałam się czegoś nieco innego i jestem odrobinę zawiedziona.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Bookendorfina

 • 26-08-2017
 • 09:06

"Wojnę poniekąd dziedziczy się wraz z genami. Ja czuję ją w mojej krwi." Cezary Harasimowicz

Wojenne dramaty, piekło zgotowane człowiekowi przez człowieka, traumatyczne wydarzenia zmieniające ludzi na zawsze. Przerażające wspomnienia, koszmary przeżytych katuszy, drzemiące w duszach tych, którzy przetrwali. Ale to też obdarzona szacunkiem pamięć o tych, którym się nie udało, zostali zamordowani w obozach, na ulicach miast, na drogach i we wsiach. Śmierć dotykająca wszystkich, nastawionych jedynie na przetrwanie, szukających bezpiecznego schronienia, jak i walczących zbrojnie przeciwko okupantom, oddanych powstańczych działaniom, czy pomagających innym w miarę własnych możliwości pomimo grożącego niebezpieczeństwa.

Tego nie można wymazać z kart historii, pozostawić w zapomnieniu, zbyt drastyczne i bolesne, aby nie przenosiło się na kolejne pokolenia. Utrwalane w postaci zbioru wspomnień, pozostałości emocji i rzeczowych pamiątek. Przekazywane następnym członkom rodziny, w naturalny sposób dołączane do świadectw dziedzictwa, znajdujące miejsce w sercach, nastawione na wybaczanie, uwieczniane w pamiątkowych albumach, intymnych zapiskach, z trudem wypowiadanych słowach. Różnorodne meandry ludzkich losów, uczestników i świadków wojennych wydarzeń, jakże wiele z nich do dziś niewyjaśnionych, które łączy wspólny ból, cierpienie, smutek i żal. Przestroga i ostrzeżenie przed podobną zagładą, ludobójstwem, zbrodnią, tragedią i niedolą.

Książka to właśnie przytoczone fragmenty odwołań do wojennej przeszłości, przypomnienie o bohaterach Powstania Warszawskiego, dzieciach, młodzieży i dorosłych marzących o prawdziwej wolności, spokojnej codzienności, możliwości snucia planów i marzeń nieograniczonych do jednego dnia czy nocy. To także silnie przemawiające do wyobraźni czytelnika czarno-białe zdjęcia, na których uchwycono chwile z życia Warszawy i jej mieszkańców, migawki ówczesnej rzeczywistości zatrzymane w czasie, obrazy wypełnione zniszczeniem i smutkiem, ale też nadzieją i wiarą. Wiele fotografii zamazanych, niewyraźnych, noszących ślady zniszczenia, ale mimo wszystko ocalałych, wymownie zawieszonych na granicy życia i śmierci. Publikację odbieram jako zachętę do przemyśleń, bodziec do znalezienia chwili na zadumę, spotkanie z historią sprzed ponad siedemdziesięciu lat, do dziś poznawaną i przeżywaną.

bookendorfina.pl

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -30%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
17,50 zł 25.00
 • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -32%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
33,23 zł 48.88
 • -35%
 • -37%
Kolory Ognia

PRACA ZBIOROWA

miękka
28,90 zł 45.87

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • PIERWSZA SERIA AGNIESZKI LIS! Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce jest szaro i zimno, wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże, piękne widoki, hotel all inclusive. Żyć, nie umierać! A jednak i w słonecznym raju nie zawsze może być idealnie. Trudno...

 • 39.81 zł
  28.27 zł

  Kiedy kończy się miłość, która miała być na zawsze, Agnieszka szuka schronienia w ciepłym i bezpiecznym rodzinnym domu. Powoli stara się oswoić rzeczywistość w Drawnie, sennym miasteczku na Pojezierzu Pomorskim. Wraca do pracy w redakcji miejscowej gazety, odnawia stare przyjaźnie i na nowo odkrywa...

 • 39.81 zł
  33.43 zł

  Wilgotne lasy hyrkańskie nad Morzem Kaspijskim, martwa Wielka Pustynia Słona, zimny Ardabil nad dawną granicą z Imperium Rosyjskim i zalane żarem tereny dawnej Persji. To Iran, którego nie znacie! Tomasz Larczyński dojechał tam, gdzie nie docierają turystyczne busy czy pociągi. Dojechał rowerem....

 • 36.81 zł
  30.92 zł

  Wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, która przeniesie was wprost do pełnej słońca Grecji, przywodząc na myśl najpiękniejsze wspomnienia z wakacji. Raz w tygodniu Ellie otrzymuje pocztówkę z Grecji. Zawsze bez adresu zwrotnego i nazwiska nadawcy i...

 • Otrzymanie niepowtarzalnej, własnoręcznie pokolorowanej pocztówki to wielka przyjemność! W tej książce znajdziesz 32 kartki z pozdrowieniami z pobytu w górach. nad morzem. z kolonii czy dalekiej podróży. Po prostu pomaluj pocztówkę na kolorowo. napisz imię. nazwisko i adres osoby. dla której jest...

 • 52.51 zł
  49.89 zł

  `To wszystko dziełem przypadku...` Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od...