Odwet - Vincent V. Severski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Odwet (twarda)

książka

Odwet - opis produktu:

Kontynuacja powieści "Zamęt".
Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę.
W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem - dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem. Wkrótce po rozmowie umiera na atak serca.
Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka - zbliżają się wybory parlamentarne.
Sekcja Romana Leskiego otrzymuje zadanie specjalne - prześwietlenie bohatera z Iraku, Olgierda Rubeckiego, który startuje w wyborach i zagraża partii rządzącej. Okazuje się, że w sprawach Rubeckiego i oficerów pojawiają się te same nazwiska.
Członkowie tajnej komórki Agencji Wywiadu znowu w akcji!
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -17%
Kratki się pani odbiły Komedia kryminalna miękka
33,19 zł 39.99
 • -40%
Ekstradycja Cykl: Joanna Chyłka, Tom 11 miękka
23,94 zł 39.90
 • -29%
Dylemat miękka
26,90 zł 37.88
 • -37%
Oddaj albo giń miękka
23,93 zł 37.99
 • -38%
Władcy czasu miękka
30,93 zł 49.90
 • -40%
Drań miękka
23,94 zł 39.90

Vincent V. Severski - przeczytaj też

 • -14%
Christine Powieść o Krystynie Skarbek miękka
34,31 zł 39.90
 • -28%
Nielegalni miękka
21,59 zł 29.99
 • -28%
Nielegalni miękka
28,73 zł 39.90
 • -22%
Niepokorni twarda
35,02 zł 44.89
 • -20%
Niepokorni miękka
20,00 zł 25.00
 • -16%
NIEŚMIERTELNI twarda
46,07 zł 54.85
 • -37%
Odwet miękka
28,26 zł 44.85
 • -22%
Zamęt miękka
31,12 zł 39.90

Polecane

 • -39%
Głosy z zaświatów miękka
24,34 zł 39.90
 • -27%
Zaufasz mi miękka
29,19 zł 39.98
 • -29%
O krok za daleko miękka
27,62 zł 38.89
 • -38%
 • -29%
O krok za daleko miękka
30,39 zł 42.80
 • -39%
Behawiorysta / Iluzjonista pakiet
36,46 zł 59.76
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Odwet
4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Paulina

 • 12-01-2020
 • 21:47


Sekcja specjalna, której szefem jest Roman Leski otrzymuje wyjątkowe zadanie prześwietlenia bohatera z Iraku Olgierda Rubeckiego, który zdobył dużą popularność i zamierza startować w wyborach. W tym samym czasie w Algierze i w Baku ginie dwóch oficerów wywiadu. Rubecki zostaje napadnięty a członek zespołu Romana porwany. Całej sprawie przygląda się pułkownik Fiedotow, rosjanin bacznie śledzi całą sytuację stawka jest wysoka ponieważ zbliżają się wybory. Czy ofiar będzie więcej? Co się stanie gdy wyjdzie na jaw kto tak naprawdę stoi za morderstwami?
Bohaterami powieści są nie tylko tajni agenci ale również ważne osoby ze sceny politycznej. Postaci w książce jest bardzo dużo co na początku trochę mi przeszkadzało, ale książka po jakimś czasie nas z nimi oswaja. Autor podejmuje bardzo ważne tematy w swojej powieści lecz dalekie dla większości społeczeństwa. Mimo iż książka jest dość obszerna dzięki prowadzonej narracji czyta się ją szybko. Autor wciąga nas w przedstawiony świat dzięki niebanalnej fabule powieści i zawartej w niej intryg. Każdy rozdział wnosi nowe fakty, cały czas coś się dzieje do samego końca czytelnik się nie nudzi czytając książkę. Akcja toczy się w zawrotnym tempie, i gdy już myślimy że nic nas nie zaskoczy autor wyciąga asa z rękawa. Autor świetnie zarysowuje sylwetki bohaterów, powiązania między nimi, ich życie prywatne i problemy.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

polecanekobietom.blogspot.com

 • 7-07-2019
 • 18:30

Bardzo rzadko zdarza mi się sięgać po taką tematykę w książkach, ale już wiem, że to zmienię. Przez tę książkę zarwałam kilka nocy, gdyż nie mogłam odłożyć jej na bok. Wciąga... To by było niedopowiedzenie miesiąca. Ona uzależnia. Czytelnik czuje się wciągnięty w wir nie tylko polskich, ale i międzynarodowych wydarzeń korupcyjnych, szpiegowskich i politycznych. Prosty styl autora i czysty język użyty w dialogach wciąga czytelnika w nikczemność osób piastujących najwyższe stanowiska w rządzie, jak i w agencjach wywiadowczych. Nie sposób przejść obok niej obojętnie i z czystym sumieniem mogę ją wam polecić. Na pewno zdobędzie szerokie grono odbiorców, gdyż powinna przypaść do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Podobnie będzie też, gdy aspektem kategoryzującym będzie wiek. Jedynym wyjątkiem, jaki nasuwa mi się, mogą być elementy w książce, które dość mocno przypominają nam obecną władzę polityczną, a które tutaj nieukazane są w dobrym świetle. Nie doszukiwałabym się jednak jakiś ukrytek przesłanek. Choć fragment dotyczący katastrofy smoleńskiej i jej konsekwencji jest dość mocny i śmiały. A gdy dorzucimy do tego autora, który jest byłym agentem i ma dostęp do wielu tajemnic niejawnych, pojawia nam się intrygująca zagwozdka...


Świetna okładka, która obok innych oczywistości wysuwa się na przód. Choć muszę się wam przyznać, że jako typowa kobieta widziałam tam guziki, a dopiero później wykształtowały się łuski. Wiem, pewnie sporo osób tego nie zrozumie.... Dla mnie jednak nie było to takie oczywiste.


Nie chciałabym za bardzo opowiadać wam treści. Ważne jest to, że autor rozmieścił akcje na trzech kontynentach i trzech miastach i sprawił, że jest ona wielopłaszczyznowa. Wszystkie sytuacje i wątki ładnie się uzupełniają i splatają ze sobą, powoli serwując nam owianą wieloma niedopowiedzeniami historię zabójstwa dwóch oficerów wywiadu, w dwóch odległych krajach. Aktorów pierwszoplanowych doszukać się możemy wielu. Fajnie, że są zarówno mężczyźni, jak i kobiety agentki. Najważniejszą chyba jednak zaletą jest ich realizm. Nie ma tu postaci albo białych, albo czarnych. Kobiety nie tylko są zdradzane przez mężczyzn, ale w takiej samej mierze one również zdradzają. Ludzie kłamią i oszukują, chcąc zdobyć władze, a dla pieniędzy są w stanie sprzedać własną rodzinę.


Po przeczytaniu dopiero usłyszałam, że jest pierwsza część, która nosi tytuł "Zamęt". Nie czytałam i choć opinie są raczej mało przychylne, to będę musiała sama do niej zajrzeć i się przekonać. Podobnie zresztą, jak i z serią "Nielegalni" po którą na pewno sięgnę. Wszak ile ludzi tyle opinii. Drugą ciekawostką, którą poznałam dopiero po przeczytaniu, jest informacja dotycząca samego autora, który sam pracował jako agent wywiadu, więc środowisko, które opisywał, nie jest mu obce, ale o tym już wam wspominałam. Martwi mnie fakt w jakim stopniu opisana sytuacja jest fikcją literacką, a ile z tego to wspomnienia prawdziwych wydarzeń. Na to jednak pytanie może odpowiedzieć jedynie sam autor.


Dziękuję bardzo Wydawnictwu Czarna Owca za możliwość zapoznania się z powyższą pozycją. Z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu. Nie polecam tylko czytania jej w lokalnych środkach transportu. Przy tylu stronach nadźwigałam się jej, do torebki się nie mieści, więc pozostawało mi trzymanie jej w ręku. Nie mogłam jej jednak zostawić, gdyż dość mocno mnie wessałą w swój tajny świat. Polecam jeszcze raz i do zobaczenia za niedługo.


1. POLECANE KOBIETOM: OBSESJA Nora Roberts

2. POLECANE KOBIETOM: Niebezpieczny DAR Marcus Sakey

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : E C H O M O R D E R S T W A

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Coś Na Półce

 • 5-07-2019
 • 20:58

Gra wywiadów.

Vincent V. Severski powraca na rynek wydawniczy kontynuacją bestsellerowego ?Zamętu?. Świetna wiadomość :) I jest to wiadomość tym lepsza, że ?Odwet? - mimo że jest to kontynuacja - wydaje się być książką lepszą niż część pierwsza (!).

Zakulisowa gra wywiadów trwa u Severskiego w najlepsze. Oczywiście jest ona szeroko zakrojona i umiędzynarodowiona, sprowadza się jednak ? głównie ? do rozgrywek pomiędzy wywiadem polskim a rosyjskim. Severski zawiązuje w książce kilka wątków. Wywiadowcza zabawa zaczyna się od tajemniczych zgonów pracowników polskiego wywiadu: jeden z agentów ginie w podejrzany sposób podczas wykonywania misji w Algierze, inny umiera na atak serca (naturalny?) tuż po spotkaniu z rosyjskim dziennikarzem (a jednocześnie szpiegiem) w Baku. Czy to wszystko tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności? Mocno podejrzana sprawa? Intrygująca zaś tym bardziej, że atmosfera polityczna w Polsce gęstnieje przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Scena polityczna staje się areną działań rodzimego oraz obcych wywiadu. Czy we wszystkich mających miejsce we względnie krótkim czasie wydarzeniach istnieje jakiś ukryty związek? Jeśli tak, to jaki? I kto ma w tym wszystkim co się dzieje swój interes?

Intryga szpiegowsko-wywiadowcza, jak przystało na Severskiego, zawiązana została po mistrzowsku. Całość niesamowicie ciekawi, intryguje i wciąga z każdą kolejną stroną (duży plus zważywszy na fakt, że książka jest dosyć pokaźnych rozmiarów ? zapewniam, nie mają one znaczenia, lekturę czyta się błyskawicznie). Niepokoi nieco pozór naprawdę wiarygodnego realizmu jaki da się wyczuć z kolejnych stron? Książce bardzo dobrze to robi, jednak jeśli choć w połowie te fikcyjne wydarzenia mogą mieć jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości? No, nie była by to dobra wiadomość. Wtedy można by przyjąć, że nie rządzą nami wybrani przez nas ludzie, lecz działające zakulisowo grupy wpływów, a państwo polskie ? jak to kiedyś powiedział ktoś w pewnym nagraniu ? rzeczywiście ?istnieje tylko teoretycznie?. Módlmy się zatem o to, żeby fikcja literacka nie miała w tym przypadku żadnych związków z rzeczywistością.

Dlaczego ?Odwet? wypada lepiej od ?Zamętu?? Przede wszystkim dlatego, że książkę o niebo lepiej się czyta. To oczywiście tylko moja subiektywna opinia, ale odnoszę wrażenie, że tym razem wszystko jest przejrzyste i można się w tym co pisze autor rozeznać oraz nie pogubić; ?Zamęt? miał niestety to do siebie, że jeśli nie czytało się uważnie, to szybko można było zgubić drogę w labiryncie nazwisk, powiązań i wątków? ?Odwet? jest inny - i to ?inny? w dobrym znaczeniu tego słowa.

Podsumowując: szpiegowska lektura pierwsza klasa :) Wielbiciele talentu Severskiego będą z całą pewnością zachwyceni. Ci niewtajemniczeni w meandry jego twórczości mogą zaś z powodzeniem zacząć przygodę z tym autorem właśnie od tej książki. Warto to zrobić ;) Dobra rozrywka gwarantowana.

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

Czy recenzja była pomocna?