Nowe prawo oświatowe - zmiany organizacyjno-kadrowe - Dariusz Skrzyński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nowe prawo oświatowe - zmiany organizacyjno-kadrowe (miękka)

praktyczny poradnik - wzory dokumentów

książka

Nowe prawo oświatowe - zmiany organizacyjno-kadrowe, praktyczny poradnik - wzory dokumentów - opis produktu:

Rewolucja w oświacie od 1 września 2017 r.

Wejście w życie reformy oświaty niesie za sobą wiele konsekwencji, w tym związanych z nowymi zadaniami dyrektorów szkół oraz organów prowadzących. Zmiany wprowadzone ustawami z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2016 r. poz. 59) oraz Przepisy wprowadzające Prawo oświatowe (Dz.U. z 2016 r. poz. 60) dotykają wielu obszarów.

Publikacja to praktyczny poradnik wdrażania reformy oświaty, który pozwoli zapoznać się z zakresem wprowadzonych zmian, a także pomoże usystematyzować wiedzę w praktycznym stosowaniu nowych rozwiązań.

W książce omówiono zagadnienia dotyczące m.in.:

- terminów wdrażania reformy oświaty, z uwzględnieniem terminów dla dyrektorów przekształcanych i wygaszanych szkół,
- nowej struktury szkolnictwa,
- przekształcania szkół samorządowych, szkół publicznych niesamorządowych oraz szkół niepublicznych,
- tworzenia arkuszy organizacyjnych na rok szkolny 2017/2018 oraz lata kolejne (w tym wskazówki dla dyrektora oraz zasady aneksowania zatwierdzonego arkusza),
- zmian kadrowych w przekształcanych szkołach, z uwzględnieniem sytuacji prawnej nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych,
- sytuacji osób pełniących stanowiska kierownicze,
- zmian wprowadzonych w Karcie Nauczyciela (m.in. weryfikacja niekaralności dyscyplinarnej, przedłużenie stażu awansu zawodowego).

Do zalet publikacji należą liczne przykłady oparte o realne sytuacje, szereg praktycznych wskazówek, a także wzory dokumentów niezbędne przy wprowadzaniu reformy oświaty.

Suplement elektroniczny do książki zawiera komplet dokumentów w edytowalnym formacie (MS Word), który pozwala na ich szybkie i łatwe dostosowanie do indywidualnych potrzeb jednostki. Oprócz wzorów w suplemencie zawarto ujednolicone teksty ustaw: Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające Prawo oświatowe.

Plik suplementu do pobrania przez Internet - instrukcja w książce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

Pozycja dedykowana dyrektorom oraz organom prowadzącym szkoły.

Książka Nowe prawo oświatowe - zmiany organizacyjno-kadrowe praktyczny poradnik - wzory dokumentów, pochodzi z wydawnictwa Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr. Autorem książki jest Dariusz Skrzyński. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Nowe prawo oświatowe - zmiany organizacyjno-kadrowe liczy 198 stron. Jej wymiary to 170x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Nowe prawo oświatowe - zmiany organizacyjno-kadrowe, praktyczny poradnik - wzory dokumentów

4.5/5 ( 10 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.