Narodziny medium - Dominika Staszenko-Chojnacka - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Narodziny medium

Gry wideo w polskiej prasie hobbystycznej końca XX wieku

  • Promocja
    image-promocja

książka

Narodziny medium, Gry wideo w polskiej prasie hobbystycznej końca XX wieku - opis produktu:

Gry wideo stanowią obecnie nieodłączną część krajobrazu medialnego w Polsce, będąc przedmiotem zarówno refleksji akademickiej, jak i częścią publicystycznego dyskursu kształtowanego przez twórców, dziennikarzy oraz samych graczy. Jak jednak pokazuje historia rozwoju interaktywnego medium, gry musiały pokonać długą drogę od egzotycznej, trudno dostępnej nowinki technicznej do stałego elementu współczesnej kultury. Autorka prezentuje proces upowszechnienia gier wideo w Polsce oraz kształtowania tożsamości gracza, który rozpoczął się jeszcze w latach 80. XX wieku, a przybrał na sile po transformacji ustrojowej. W publikacji sytuuje gry w obszernym kontekście postępującej w Polsce lat 90. informatyzacji oraz komputeryzacji; popularnych ówcześnie praktyk odbiorczych, determinowanych przez brak oficjalnej dystrybucji gier, a także trudności w zdobyciu sprzętu komputerowego. Analizuje również obszerny materiał źródłowy w postaci prasy hobbystycznej z tego okresu, dzięki której gry wideo zostały przedstawione odbiorcom jako nowatorskie oraz interesujące medium - omawia takie tytuły, jak: `Bajtek`, `Gambler`, `Gry Komputerowe`, `Świat Gier Komputerowych`, `Reset`, `Secret Service` i inne.
*
Książka ma przede wszystkim charakter naukowy i jako taką pozycję wysoko ją oceniam. Nie tylko czerpie z bieżącego stanu badań, lecz także poszerza ich zakres. Autorka wykonała ogromną pracę, drobiazgowo analizując obszerny materiał i przekonująco pokazując przemiany sposobu, w jaki polskie czasopisma zajmujące się grami komunikowały się ze swoimi czytelnikami. Sądzę równocześnie, że ta pozycja ma szansę, ze względu na swój temat i relatywnie przystępny język, spełnić też funkcję publikacji popularnonaukowej, która mogłaby dotrzeć także do współczesnych hobbystów zajmujących się historią gier.
Z recenzji prof. dr. hab. Mirosława Filiciaka

Narodziny medium - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Narodziny medium, od Dominika Staszenko-Chojnacka. Narodziny medium spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Dominika Staszenko-Chojnacka. Nie będziesz żałował! Narodziny medium i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Narodziny medium Gry wideo w polskiej prasie hobbystycznej końca XX wieku, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorem książki jest Dominika Staszenko-Chojnacka. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo. Książka Narodziny medium liczy 216 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  kulturoznawstwo
Wydawnictwo: Uniwersytet Łódzki
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 216
ISBN: 9788382206197
Wprowadzono: 18.11.2021

RECENZJE - książki - Narodziny medium, Gry wideo w polskiej prasie hobbystycznej końca XX wieku - Dominika Staszenko-Chojnacka

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: