Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Największe pomyłki w dziejach Ziemi

książka

Wydawnictwo Amber
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Alternatywna teoria dziejów Ziemi - globalne katastrofy i pole energetyczne ukształtowały dzisiejszy obraz naszego świata.

- Ludzie i dinozaury żyli jednocześnie, a teoria ewolucji jest błędna!
- Przyczyną zagłady dinozaurów były siły elektryczne oddziałujące pomiędzy planetami Układu Słonecznego!
- Epoki kamiennej nie było!
- W Układzie Słonecznym znajduje się jeszcze jedna wielka nieodkryta planeta, o której już 6000 lat temu pisali Sumerowie!
- Andy i Góry Skaliste wypiętrzały się dopiero kilka tysięcy lat temu, wynosząc w górę zbudowane przez ludzi miasta!
- Przed potopem Ziemię otaczała podziemna warstwa wody!

Ta książka to herezja - o ile nasz obecny światopogląd, oparty na mechanice Newtona, teorii ewolucji Darwina i geologicznej teorii Charlesa Lyella jest słuszny.
Doktor HANS-JOACHIM ZILLMER, znany popularyzator nauki, inżynier, członek New York Academy of Science, autor bestsellera Pomyłka Darwina - przedstawia globalne ziemskie katastrofy z czasów prehistorycznych (potop, dryf kontynentów, przesunięcie osi Ziemi) i wpływ zjawisk geoelektrycznych na przeszłość naszej planety - znacznie młodszej niż twierdzi oficjalna nauka. Ilustrując swoje tezy rewelacyjnymi zdjęciami, odkrywa fakty, które przeczą utartym dogmatom, i proponuje alternatywne teorie, które podważają podstawy "naukowego" obrazu świata.

Tytuł oryginału: "Irrtumer Der Erdgeschichte"
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Amber
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 20.05.2016

RECENZJE - książki - Największe pomyłki w dziejach Ziemi

4.2/5 ( 6 ocen )
  • 5
    2
  • 4
    3
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Michał Lipka

ilość recenzji:1

brak oceny 1-10-2016 18:30

CO BY BYŁO GDYBY?

Rozważania tego typu, co powyższe jednoznacznie kojarzą się z bajkami bądź też literaturą fantastyczną, jednakże mają też przecież przełożenie na naukowy grunt. Bo w końcu zadawanie pytań prowadzi do rewizji poglądów i poznawania odpowiedzi. Najważniejszą jednak rzeczą jest zadawanie właściwych pytań. Hans-Joachim Zillmer postanowił zwrócić uwagę na kilka takich właśnie spraw. W końcu poza oficjalnymi ustaleniami naukowców istnieją całe rzesze teorii podważających wszystkim znaną wiedzę. Czy mają one jakąkolwiek rację bytu?

Ludzie żyjący razem z dinozaurami? Darwin pomylił się w swojej ocenie ewolucji gatunków na Ziemi? Epoki kamiennej nie było wcale? Wielki potop rzeczywiście miał miejsce, a nasza planeta? przecieka?

Tak brzmią rewelacje autora niniejszej publikacji. I chociaż poparte są pewnymi naukowymi dowodami, przy prostym, logicznym myśleniu trudno jest dać im wiarę. A dopuszczenie do głosu jednej ?prawdy? z tych, przedstawionych przez Zillmera pociąga za sobą kolejne, co w konsekwencji przy odwróceniu tego procesu, gdy odrzucić jeden argument, wszystko sypie się jak domek z kart. Przykład? Zdaniem pisarza ludzie i dinozaury przez pewien czas mogli egzystować razem. A skoro istnieli przez pewien czas obok siebie, logicznym jest, że epoka taka, jak kamienna, nie mogła w ogóle zaistnieć na tym świecie. Wobec całej masy naukowych dowodów te wysnute tylko na podstawie naskalnych rysunków każdemu wydadzą się jedynie wyjątkami potwierdzającymi regułę. Zresztą co jest bardziej prawdopodobne ? że prowadzone od dawna badania (nawet te, niezależne od siebie) są całkiem błędne, czy może to, że człowiek pierwotny przedstawił na ścianie jaskini swoje fikcyjne (czy wyolbrzymione) wyobrażenie choćby takiej jaszczurki? Za kilkaset czy kilka tysięcy lat ktoś, kto znalazłby nasze ilustracje przedstawiające fantastyczne istoty, nie mając kontekstu kulturowo-historycznego, uzna, że wbrew twierdzeniom naukowców takie stworzenia dzieliły z nami planetę. Czy będzie to prawdą? Wyjrzyjcie za okno i oceńcie sami.

Nie oznacza to jednak, że ?Największe pomyłki?? są złą książką. Traktując niniejszą publikację, jako quasi-naukową (bo chyba jednak inaczej się nie da) można się całkiem nieźle bawić, poznając i analizując teorie. Obalając je. I czerpiąc całkiem sporo przyjemności z podejścia do ?Pomyłek?? jako utworu z pogranicza fantastyki.

Jeśli więc należycie do grupy logicznie myślących czytelników, którzy lubią ? choćby tylko w domowym zaciszu ? demaskować wszelkie niezwykłości, sięgnijcie. Ta pozycja nie zmieni Waszego punktu widzenia, ale dostarczy porcji zabawy na tym polu.