Myśl polityczna Stronnictwa Narodowego 1928-1939 - Aneta Dawidowicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Myśl polityczna Stronnictwa Narodowego 1928-1939 (twarda)

Wspólnota ideału czy alternacja koncepcji

książka

Myśl polityczna Stronnictwa Narodowego 1928-1939, Wspólnota ideału czy alternacja koncepcji - opis produktu:

Lektura monografii skłania do wniosku, iż postawione cele Autorka w pełni zrealizowała. Przygotowała bowiem monografię na wysokim poziomie metodologicznym, merytorycznym i redakcyjnym. Odtworzyła rzetelnie i obiektywnie myśl polityczną Stronnictwa Narodowego, ukazując jej zróżnicowanie na tle ówczesnej rzeczywistości społecznej, przejawiające się w wielości i różnorodności osądów i ocen tej rzeczywistości, i na ich podstawie postulowanych idei, wizji i projektów jej przebudowy, a także jej ciągłość i zmienność, kontynuacje i modyfikacje w procesie rozwoju dziewiętnastowiecznej i dwudziestowiecznej polskiej myśli nacjonalistycznej. (...) Monografia autorstwa dr Anety Dawidowicz spełnia pod każdym względem wymogi publikacji, przede wszystkim uzasadniają je oryginalny charakter przedmiotu badań, rzetelność i obiektywizm badawczy, przyjęcie właściwej struktury monografii i skoncentrowanie rozważań na najważniejszych kwestiach doktrynalnych i ideowo-politycznych. W sumie monografia stanowi opracowanie o dużej wartości poznawczej, znacznie wzbogacające historiografię polskiej myśli politycznej.
- Fragment recenzji wydawniczej prof. dra hab. Michała Śliwy

Książka Myśl polityczna Stronnictwa Narodowego 1928-1939 Wspólnota ideału czy alternacja koncepcji, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorem książki jest Aneta Dawidowicz. Należy do gatunków: historia. Książka Myśl polityczna Stronnictwa Narodowego 1928-1939 liczy 410 stron. Jej wymiary to 170x245. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Myśl polityczna Stronnictwa Narodowego 1928-1939, Wspólnota ideału czy alternacja koncepcji

4.6/5 ( 8 ocen )
  5
  7
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.