Między transcendencją a immanencją - Dominika Motak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Między transcendencją a immanencją (miękka)

Religia w myśli Georga Simmla

książka

 • Wydawnictwo Libron
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 236
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Między transcendencją a immanencją, Religia w myśli Georga Simmla - opis produktu:

Dominika Motak pracuje w Zakładzie Socjologii Religii Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorką książki Nowoczesność i fundamentalizm. Ruchy antymodernistyczne w chrześcijaństwie (Kraków 2002), artykułów dotyczących współczesnych zjawisk religijnych i teoretycznych aspektów badań nad religią, a także przekładów prac z dziedziny socjologii religii (m.in. dzieł Maxa Webera i Niklasa Luhmanna).

Książka Dominiki Motak jest swoistym kompendium wiedzy o Georgu Simmlu.Zawiera szereg idei inspirujących do przemyśleń i dyskusji.

Z recenzji prof. Włodzimierza Pawluczuka

Po znakomitym wprowadzeniu w życie, przesłanie, dzieło i `karierę` Simmla w rozdziale I otrzymujemy w trzech kolejnych rozdziałach omówienie i uporządkowanie tekstów Simmla z zakresu filozofii religii (także socjologii religii i religioznawstwa). Są to w większości teksty nietłumaczone na język polski, znane z `drugiej` ręki, natomiast często wręcz legendarne. Autorka przeprowadza ich świetną, udostępniającą, rozjaśniającą i problemową egzegezę, dając też pokaz swych zdolności translatorskich. Natomiast dwa ostatnie rozdziały mają charakter teoretyczny, `systemowy`, sensotwórczy, proponują pewien obraz struktury refleksji `religiologicznej` Simmla. [...]
Praca dowodzi pełnej kompetencji autorki w zakresie filozofii, szczegółowych dyscyplin filozoficznych (filozofia religii, filozofia kultury) i religioznawstwa. Jej znajomość Simmla, epoki, w której żył, oraz jego tekstów nie pozostawia nic do życzenia. Książka napisana jest świetnym językiem, w którym fachowość konkurować może z jasnością i klarownością wywodu, co czyni książkę w pełni zrozumiałą nie tylko dla specjalistów, ale także dla najszerszego grona osób zainteresowanych humanistyką.

Z recenzji dr. hab. Janusza Dobieszewskiego

Książka Między transcendencją a immanencją Religia w myśli Georga Simmla, pochodzi z wydawnictwa Libron. Autorem książki jest Dominika Motak. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, inne. Książka Między transcendencją a immanencją liczy 236 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Między transcendencją a immanencją, Religia w myśli Georga Simmla

4.6/5 ( 7 ocen )
  5
  6
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.