Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa - Katarzyna Drąg - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa

Studia nad profesjonalizacją zawodu na przełomie wieków (1848-1914)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Petrus
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 624
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa, Studia nad profesjonalizacją zawodu na przełomie wieków (1848-1914) - opis produktu:

Monografia `Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa. Studia nad profesjonalizacją zawodu na przełomie wieków (1848-1914)` zawiera treści o charakterze kontekstowym, dokumentacyjnym i systematyczno - problemowym do zasadniczego problemu badawczego pracy, jakim jest ukazanie i udokumentowanie lwowskich źródeł kształtowania się na ziemiach polskich i w Polsce nowoczesnego dziennikarstwa.

Problem ten został ukazany przez pryzmat kształtowania się profesji dziennikarskiej i jej jakościowej profesjonalizacji. Analizy zawarte w rozprawie koncentrują się na analitycznym odkrywaniu i syntezującym przedstawianiu praktycznego dorobku i teoretycznego dziedzictwa lwowskiego środowiska dziennikarzy, wydawców, polityków, literatów itp. ludzi mających znaczący wpływ na rozwój prasy galicyjsko - lwowskiej i ewolucyjne kształtowanie się profesji dziennikarskiej.

Badania historii dziennikarstwa pozwalają na ukazanie procesu kształtowania się kultury dziennikarskiej. Można je potraktować jako swoiste lustro, w którym odbijają się problemy etosu dziennikarskiego. Spojrzenie historyczne pozwoliło na wieloaspektowe studium nad dziennikarstwem, w którym łatwiej jest badać współczesne dylematy dziennikarstwa.

Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa, od Katarzyna Drąg. Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Katarzyna Drąg. Nie będziesz żałował! Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa Studia nad profesjonalizacją zawodu na przełomie wieków (1848-1914), pochodzi z wydawnictwa Petrus. Autorem książki jest Katarzyna Drąg. Należy do gatunków: historia, Polski do końca XIX wieku, Polski XX wiek, inne. Książka Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa liczy 624 stron. Jej wymiary to 152x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  Polski do końca XIX wieku,  Polski XX wiek,  inne
Wydawnictwo: Petrus
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 152x240
Ilość stron: 624
ISBN: 9788377206553
Wprowadzono: 13.02.2022

RECENZJE - książki - Lwowskie korzenie polskiego dziennikarstwa, Studia nad profesjonalizacją zawodu na przełomie wieków (1848-1914) - Katarzyna Drąg

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: