Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Krzywa gęba

książka

Wydawnictwo Novae Res
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Schowane od dzieciństwa pragnienie urody z powodu błahego przypadku urasta do rangi namiętności, która niszczy. Bohater powieści odkrywa w sobie misję i z gorączką szaleńca podejmuje trud jej spełnienia. Nieistotne na pozór zdarzenia wciągają go w niebezpieczną grę i zatruwają życie. Intensywność pragnienia prowadzi do zupełnej destrukcji osobowości, a proste marzenia stają się obsesją. Urojony cel jest już tylko drogą do obłędu.

W książce nie ma nagłych zwrotów akcji, spektakularnych zdarzeń, jazgotu, wybuchów i krzyku. Tu niebezpieczny jest szept, a właściwie podszept. Podszept ciemnego umysłu.

Kiedy gubimy miarę, łatwo możemy stać się ofiarami własnych idei...
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 24.12.2012

RECENZJE - książki - Krzywa gęba

4.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Juniper

ilość recenzji:1

brak oceny 30-01-2013 21:11

Czytam na okładce, że obsesja, obłęd, podszepty ciemnego umysłu i zastanawiam się, czy chce mi się to czytać. Otwieram książkę, a tam uporządkowane, wysmakowane otoczenie, rytuał parzenia herbaty i specjalnie do okoliczności dobrana muzyka, a w powietrzu aromat kawy zaparzonej dla samego aromatu. Nic nie jest tu pozostawione przypadkowi. Ma być ładnie i właśnie potrzeba ?ładności? inspiruje bohatera do wszelkich działań. W dążeniu do tego stanu bohater, postawiony niespodziewanie w nowej rzeczywistości, podejmuje trud zaprowadzenia ładności w swoim otoczeniu. Ma cichą nadzieję, że jego ładność będzie emanować na dalsze sąsiedztwo, że będzie się udzielać. Jest estetą i perfekcjonistą, nie uznaje półśrodków i bylejakości. Nie godzi się na postsocjalistyczną brzydotę. Nie cierpi m. in. wszechobecnego ?malowania na olejno?, stąd dowcipny pomysł, by czasy PRL-u nazwać Epoką Olejną. Podpisał z samym sobą taki traktat, uzgodnił go z własnym cieniem i przypieczętował krwią własnego pragnienia, że z chwilą przeprowadzki rozpocznie budowę pięknego świata. Bez taryfy ulgowej. Temu gotów był poświęcić cały swój czas, trud i wysiłek. (str. 41) Bohaterowi stale towarzyszy muzyka, od pieśni średniowiecznych mnichów, poprzez Mozarta, Chopina Vivaldiego i wielu innych kompozytorów aż po Krzysztofa Komedę i Stana Getza, co wręcz zmusza czytelnika do odszukiwania i słuchania tej muzyki. Książka napisana jest piękną polszczyzną, barwną i wyrazistą - autor cały czas słowami maluje obrazy. Piękna forma i treść ? po prostu ładność. Należy do niej nawet taki szczegół jak miły w dotyku, ?zamszowy? papier okładki.