Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Krzyk w niebiosa (twarda)

książka

Wydawnictwo REBIS
Oprawa twarda w obwolucie
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Wenecja, XVIII wiek. Świat zamożnej i szanowanej rodziny patrycjuszy, skrywającej bolesne tajemnice. Najmłodszy w tej rodzinie, Tonio Treschi, dysponuje nadzwyczajnym głosem, który jest jego wybawieniem, ale wkrótce stanie się przekleństwem. Wbrew własnej woli Tonio zostaje kastratem i trafia do konserwatorium, pod opiekę mistrza zdolnego uczynić go największym śpiewakiem epoki.
Ta przesycona aurą namiętności, artystycznego kunsztu, ludzkich słabości i chęci zemsty powieść znakomicie oddaje klimat czasów, kiedy śpiewacy kastraci byli otaczani czcią, podziwiani, uwielbiani, ale i poddawani surowej ocenie wymagającej publiczności. Osobiste dramaty, głębokie uczucia, pasja czynią z jej bohaterów postaci z krwi i kości.


Anne Rice - jest niezwykle popularną pisarką, autorką horrorów, powieści erotycznych i utworów o tematyce historycznej. W Polsce znana jest z wydanych przez REBIS bestsellerowych cykli "Kroniki wampirów" oraz "Nowe opowieści o wampirach", a także cyklu "Chrystus Pan".
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: twarda w obwolucie
Okładka: twarda
Wprowadzono: 10.03.2011

RECENZJE - książki - Krzyk w niebiosa

4.3/5 ( 7 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Mu-erte

ilość recenzji:54

brak oceny 23-06-2011 14:32

Pomimo, że śpiewacy operowi na przełomie XVIII i XIX wieku byli uwielbiani, wręcz wychwali pod niebiosa i praktycznie w każdym przypadku opływali w luksusy, bardzo wiele musieli poświęcić by osiągnąć taki status społeczny. Pierwszym i najtragiczniejszym krokiem do sukcesu była kastracja. Rodzice z biedniejszych rodzin zazwyczaj za dość pokaźne kwoty pieniężne pozwalali na ten zabieg oraz oddanie dziecka na nauki do konserwatorium. Tam pozbawionych męskości w sensie fizycznym chłopców poddawano nauce śpiewu w bardzo rygorystycznych warunkach. Jeśli kastrat owocnie zakończył cały przebieg edukacji miał szansę występować na scenach największych oper świata. Bardzo często odgrywali oni role kobiece. Należy nadmienić jednak, że sukcesy, luksus były tylko jedna stroną medalu. Życie prywatne, bowiem niewiele miało wspólnego z pięknem i moralnością. Kastraci pędzili zazwyczaj hulaszcze i rozpustne życie bogate w wielość kontaktów seksualnych nierzadko z przedstawicielami tej samej płci. Splendor, w jakim żyli doprowadzał do tego, że współpraca z nimi była wręcz niemożliwa – byli, bowiem rozkapryszeni i uważali się za lepszych, wewnętrznie czuli się pół-bogami. Jedną z takich historii przedstawia nam Anne Rice. Poznajemy tragiczne losy zamożnego wenecjanina Tonia Treschiego, który wbrew własnej woli zostaje wykastrowany i oddany na nauki do konserwatorium. Skrzywdzony chłopak bardzo szybko musi nauczyć się żyć jako kastrat i co więcej czerpać z tego satysfakcję. Jednak każdy kolejny sukces zbliża go do krwawej wendetty na swoich oprawcach. Operę czas zacząć!